Arama

Dershaneye yazılmam normal derslerimi ne yönde etkiler?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 26 Ocak 2015 Gösterim: 1.566 Cevap: 3
furkan_yazel - avatarı
furkan_yazel
Ziyaretçi
7 Eylül 2012       Mesaj #1
furkan_yazel - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar ben 9. sınıfa geçtim dersaneye yazılmam derslerim zor olduğu için beni zorlar mı bu arada sbs ortalamam 445.4
EN İYİ CEVABI _AERYU_ verdi
İlk önce dershane kavramının tarihçesinden bahsedelim.
Büyüklerimiz hep derler, bizim zamanımızda dershane mi vardı diye.Gerçekten de yoktu.Dershane kavramı yaklaşık 20 yıl öncesinden günümüze kadar olan zaman dilimini kapsıyor.
Sponsorlu Bağlantılar
Peki önceden neden dershane yoktu? İnsanlar neden ek olarak eğitim görmeye ihtiyaç duymazlardı?
Çünkü okuma oranı azdı.Ben okuyacağım deyip de okuma imkanı olan herkes bir üniversiteye rahatça gidip meslek sahibi olabiliyordu.
Devlet tarafından da desteklendi çünkü öğretmen mezunu olupta işsiz olanların sayısı artıyordu.Dershane buna çok iyi bir çözümdü.
Dershanede ne yapabiliriz?
Aynı okuldaki gibi öğretmenler konusunu işler ve soru çözer.Sen de konu işledikten sonra soru çözer, çözemediklerini götürüp sorarsın.Eğer konuyu anlamadıysan özel ders alma imkanın da var.Grup oluşturarak çalışabilirsiniz böylece beyin fırtınası yaratarak konuyu daha iyi anlama imkanı sağlarsınız.Derslerin ağırlaşır ama yararını görürsün.

Alıntıdır!

suleyin - avatarı
suleyin
Ziyaretçi
25 Ocak 2015       Mesaj #2
suleyin - avatarı
Ziyaretçi
BENCE GİDER ÇALIŞIRSAN DERSLERİNİ ELDEN BIRAKMASSAN ZORLAMAZ VE BENCE DERSLERİNE YARDIMI DOKUNUR..
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Ocak 2015       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Çok yararını görürsnde seneye kapanıo zaten.
_AERYU_ - avatarı
_AERYU_
Ziyaretçi
26 Ocak 2015       Mesaj #4
_AERYU_ - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
İlk önce dershane kavramının tarihçesinden bahsedelim.
Büyüklerimiz hep derler, bizim zamanımızda dershane mi vardı diye.Gerçekten de yoktu.Dershane kavramı yaklaşık 20 yıl öncesinden günümüze kadar olan zaman dilimini kapsıyor.
Peki önceden neden dershane yoktu? İnsanlar neden ek olarak eğitim görmeye ihtiyaç duymazlardı?
Çünkü okuma oranı azdı.Ben okuyacağım deyip de okuma imkanı olan herkes bir üniversiteye rahatça gidip meslek sahibi olabiliyordu.
Devlet tarafından da desteklendi çünkü öğretmen mezunu olupta işsiz olanların sayısı artıyordu.Dershane buna çok iyi bir çözümdü.
Dershanede ne yapabiliriz?
Aynı okuldaki gibi öğretmenler konusunu işler ve soru çözer.Sen de konu işledikten sonra soru çözer, çözemediklerini götürüp sorarsın.Eğer konuyu anlamadıysan özel ders alma imkanın da var.Grup oluşturarak çalışabilirsiniz böylece beyin fırtınası yaratarak konuyu daha iyi anlama imkanı sağlarsınız.Derslerin ağırlaşır ama yararını görürsün.

Alıntıdır!