Arama

Ölünün üstüne neden bıçak konur?

Güncelleme: 1 Haziran 2016 Gösterim: 8.895 Cevap: 3
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Ekim 2012       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi

Ölünün üzerine neden bıçak konur?

Sponsorlu Bağlantılar
Son düzenleyen perlina; 1 Haziran 2016 09:47
Kral_Aslan - avatarı
Kral_Aslan
VIP MsXTeam
31 Ekim 2012       Mesaj #2
Kral_Aslan - avatarı
VIP MsXTeam
Kişi öldükten sonra, özellikle evde bekletilirken, bedenin şişmemesi için karnına bıçak, demir, vs. metal eşya konulur.
Sponsorlu Bağlantılar
Son düzenleyen perlina; 1 Haziran 2016 09:48
Hayatın ne anlamı var.. Yanımda sen olmayınca....
iceslush - avatarı
iceslush
VIP ETC
31 Ekim 2012       Mesaj #3
iceslush - avatarı
VIP ETC
Ölülerin ilk anda karınları şişer ve engellenmezse patlar.Bunu önlemek için metal türevi aletler konur ölünün karnına.Genelde de bıçak konur.

Bir Başk Tabir İse;

Bazı tabirlere görede ölüm gecesi 3 harfliler ölüyü rahat bırakmazmış.Ölünün üstüne konulan bıçak onları ürkütür ve ölünün yanına yanaşamazlarmış.
http://www.msxlabs.org/forum/signaturepics/sigpic813898_4.gif
Sinem12 - avatarı
Sinem12
Ziyaretçi
31 Ekim 2012       Mesaj #4
Sinem12 - avatarı
Ziyaretçi
metal eşyalar şişmeyi engellediği için genellikle bıçağın tercih edilmesiyle yapılan eylem * *
ben onu öküzün diye okudum ama kurbanı boğazladıktan sonra boğazlayan dayı gerinerek bıçağı hayvanın üzerine kor ve ellerini avuşturur. * *
bazı kesim tarafından batıl inanış olarak görülse de hanefi ve şafii mezhebine göre sünnet olan uygulama.
çocukken hayatımda ilk defa bir ölü görmek durumunda kalarak epey korkmuş olduğum halde bir de ölünün üzerinde kocaman bıçağı görünce çok büyük sarsıntı yaşadığımı, çok korktuğumu; dünya, ahiret, ölüm ve yaşam kavramlarının beynimde büyüyüp beni ufacık ettiğini hatırlıyorum.
cenazenin elektiriğini alır. şişmeyi engeller.

Msn Happy