Arama

Basit makinelerin yapısı hakkında şekillerle açıklayıcı bilgi verir misiniz?

Güncelleme: 6 Ocak 2013 Gösterim: 1.692 Cevap: 2
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Ocak 2013       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
hoca performans ödevi verdide : basit makinelerin yapısı hakkında şekkillerle bilgi verin diye bulamadım bi yardım edermisnz ??
Sponsorlu Bağlantılar
IrResistibLe - avatarı
IrResistibLe
Ziyaretçi
6 Ocak 2013       Mesaj #2
IrResistibLe - avatarı
Ziyaretçi
Bilimi anlamanın en iyi yolu deney yapmaktır.

Sponsorlu Bağlantılar
Bilim dünyasına ilk kez adım atacaklar için hazırlanmış olan Bilim Atölyesi serisinin üçüncü kitabı Basit Makineler, Şekiller ve Kimyasal Maddeler evde ve okulda yapabileceğiniz pratik ve kolay deneyler içeriyor.
Kitaptaki deneyler sayesinde basit makinelerin nasıl çalıştığını, çevremizdeki birçok nesnenin yapımında kullanılan değişik maddelerin özelliklerini ve kimyanın yapı taşlarını öğreneceksiniz. Kendi ekmeğinizi, köprünüzü, püsküren yanardağınızı ve buna benzer pek çok şeyi yaparak bilimin eğlenceli dünyasının kapısını aralayacaksınız.
_Jade_ - avatarı
_Jade_
Ziyaretçi
6 Ocak 2013       Mesaj #3
_Jade_ - avatarı
Ziyaretçi
Şekil veremicem ancak umarım ayardımcı olurum...
BASİT MAKİNELER
Basit manikeneler insan yaşamını kolaylaştıran BASİT YAPILI araçlardır. Kuvvetten veya işten kazanç sağlanmak amaçlı yapılmışlardır. İş kolaylığı sağlarlar. Basit makinelerle ilgili unutulmaması gereken önemli bir şey ise asla enerji ve işten kazanç sağlamamalarıdır. Basit makineler adı üstünde basit yapılılardır. Herhangi bir veya birkaç aletten bile bir basit makine yapılabilir. Örneğin bir tahta parçası ve bir düzlemde durabilecek bir şey birleştirildiğinde bir kaldıraç ortaya çıkabilir.
Not : Birkaç basit makinenin oluşturduğu araçlara ise birleşik makineler denir.
Eğer bu iki veya daha fazla makineden oluşmuş ise de palangala denir.
Msn Happy