Arama

Web tasarımı ile ilgili sorumu cevaplayabilir misiniz?

Güncelleme: 23 Haziran 2015 Gösterim: 1.131 Cevap: 1
astronot - avatarı
astronot
Ziyaretçi
17 Ocak 2013       Mesaj #1
astronot - avatarı
Ziyaretçi
merhaba
Nerdeyse 100 siteye baktım ama tam bir açıklama bulamadığım bir konuda yardım istemeye karar verdim. bilen arkadaşlardan yardım istiyorum:
Sponsorlu Bağlantılar

Sorunum şu:
Sitemde alt alta 8 tane div olacak ve her div bir ekranı kaplayacak şekilde yerleştirilecek ve içlerinde resim olacak

yani siteye girer girmez tam ekran bir resim görünecek

Bu dediğimi oluşturduktan sonra sorun şu ki benim bilgisayar ekranım 21 inc yani 1920x1080 boyutunda.
Bu düzende yaptıktan sonra diğer daha küçük monitörlerde resmin tamamı görünmüyor.background-size : cover gibi css düzenlemelerinin hepsini denedim. Kendi bilgisayarımda süper ama başka bilgisayarda açınca facia. Multiscreen de devamlı kontrol ediyorum. Özellikle 1024x748 de resim çok kırpılmış oluyor.
Kısacası her monitöre otomatik ayarlama nasıl yapabilirim. Tabi uzun bir açıklama olmayabilir ama yolunu söylerseniz çok memnun olurum. Sadece jquery ile olur deniyor. Ama hangi eklentiyi aratmalıyım.
Yapmaya çalıştığımın nerdeyse aynısı bir site:

Collections

ayrıca insert -image şeklinde yapılan uygulamayı istemiyorum çünkü üstüne slayt ve yazılar yazacağım için yazılar sorun oluyor. ben backgroun-image olarak atanmış resim için uygulama arıyorum.

yada insert ile olacaksada resmin üzerine sorunsuz divler yerleştirme nasıl olunacağını biliyorsanız o konuyada açığım ben yapamadım çünkü.

şimdiden teşekkür ederim

azra bilgin - avatarı
azra bilgin
Ziyaretçi
23 Haziran 2015       Mesaj #2
azra bilgin - avatarı
Ziyaretçi
web sitesi açamk istiyorum tasarım satın almam gerekli nereden güzel ve kaliteli tasarımlar alabilirim ilgi çekşcş tasarımları olan bi site önerebilir misiniz?
Msn Happy
Sponsorlu Bağlantılar