Arama

Tumblr paralı mıdır?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 6 Eylül 2013 Gösterim: 2.003 Cevap: 3
MileyCyrus1 - avatarı
MileyCyrus1
Ziyaretçi
6 Eylül 2013       Mesaj #1
MileyCyrus1 - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar bazıları Tmblr paralı diyor. Doğru mu. Ben açmıştım korkumdan kapattım. İnternet faturasına yansıyomuş,
Lütfen bilgilendirin . Çok korkuyorum Msn Cry Ve lütfen yalan söylemeyin. Bazıları yalan söylüyorr.
EN İYİ CEVABI Pelin25 verdi
Tumblr ücretli, kullanmayın

Sponsorlu Bağlantılar

Peki bunun amacı nedir ?

İnsanlığın doğasında olan bir psikoloji bu. Değer verdiğiniz bir şarkının çok fazla kişi tarafından bilinip bunun kaba tabirle ayağa düşmesini istemezsiniz. Çok sevdiğiniz elit mekanın fazla kişi tarafından öğrenilip, kalitesini yitirmesini istemezsiniz.

Tumblr ücretli, geyiği de tam olarak buradan gelmekte.

Kullanıcıların büyük bir kısmı bu yapının çok fazla insan tarafından bilinip, kirlenmesinden korkuyor.

Günümüzde sosyal medyanın hatta sosyal hayatın büyük bir kısmının internet üzerinden yaşandığını düşünürsek bu kullanıcıların istekleri tabii ki mantıksız ama kendi kurdukları topluluğun kalitesini, yapısını kaybetme korkusunu da anlayışla karşılıyorum.

Burada bilmemiz gereken Tumblr'ın tamamen ücretsiz olduğu konusudur.

Tumblr özünde ücretli mi ? Ücretsiz ama bazı şartlar altında Tumblr sizden ücret talep edebilir.

Hangi şartlarda Tumblr ücretli ?

Tumblrda bildiğiniz gibi arayüzü özelleştirme seçenekleriniz var. Bunun için tumblr size ücretsiz tema/arayüzler sunsa da üst düzey temalardan birini kullanmak istiyorsanız ücret ödemeniz gerekmekte. (konuyla ilgili tumblr temalarını ücretsiz kullanma dökümanımı inceleyebilirsiniz) veya Tumblr'da bir içeriği öne çıkartıp, herkes tarafından görünmesini istiyorsanız ücret ödeeniz gerekmekte.

Peki Tumblr'da içeriği öne çıkartmaktan kasıt nedir ?

Bildiğiniz gibi facebook'ta da olan bir durum. Herhangi bir gönderiyi, iletiyi, mesajı, resmi herkesin görmesini istiyorsanız yani bir nevi reklam vermek istiyorsanız bunun bedelini ödemeniz gerekmekte. Twitter ise bunu hashtag üzerinden yapmakta.

Bu bağlamlar altında baktığımızda Facebook ve Twitter nasıl ücretsizse, Tumblr'a reklam vermek istemediğiniz sürece Tumblr da tamamen ücretsiz.

Siz kişisel bir internet kullanıcısı olup, sadece makale, yazı, resim, müzik paylaşmak isterseniz. Tumblr için herhangi bir ücret ödemek durumunda kalmazsınız.

Aksi durumlar olsa dahi merak etmeyin Tumblr'ın evinize fatura gönderebilme veya haberiniz olmadan sizden para alabilme gibi bir yeteneği yok. Bu yüzden güvenle kullanabilirsiniz :)
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
emrekurt67 - avatarı
emrekurt67
Ziyaretçi
6 Eylül 2013       Mesaj #2
emrekurt67 - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
MileyCyrus1 adlı kullanıcıdan alıntı

Arkadaşlar bazıları Tmblr paralı diyor. Doğru mu. Ben açmıştım korkumdan kapattım. İnternet faturasına yansıyomuş,
Lütfen bilgilendirin . Çok korkuyorum Msn Cry Ve lütfen yalan söylemeyin. Bazıları yalan söylüyorr.

hiç alakası yok ben 2 aydır kullanıyorum ama fatura aynı geliyo . sizi kandırmışlar Msn Grin
Sponsorlu Bağlantılar
Intersect - avatarı
Intersect
VIP VIP Üye
6 Eylül 2013       Mesaj #3
Intersect - avatarı
VIP VIP Üye
Ben üyeyim henüz faturaya bir şey yansıdığını görmedim. Don't Know ama sen emin olmadan hareket etme yinede.
Yok bir şey iyiyim. Sadece ölü olmayı tercih ederdim.
Pelin25 - avatarı
Pelin25
Ziyaretçi
6 Eylül 2013       Mesaj #4
Pelin25 - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Tumblr ücretli, kullanmayın

Peki bunun amacı nedir ?

İnsanlığın doğasında olan bir psikoloji bu. Değer verdiğiniz bir şarkının çok fazla kişi tarafından bilinip bunun kaba tabirle ayağa düşmesini istemezsiniz. Çok sevdiğiniz elit mekanın fazla kişi tarafından öğrenilip, kalitesini yitirmesini istemezsiniz.

Tumblr ücretli, geyiği de tam olarak buradan gelmekte.

Kullanıcıların büyük bir kısmı bu yapının çok fazla insan tarafından bilinip, kirlenmesinden korkuyor.

Günümüzde sosyal medyanın hatta sosyal hayatın büyük bir kısmının internet üzerinden yaşandığını düşünürsek bu kullanıcıların istekleri tabii ki mantıksız ama kendi kurdukları topluluğun kalitesini, yapısını kaybetme korkusunu da anlayışla karşılıyorum.

Burada bilmemiz gereken Tumblr'ın tamamen ücretsiz olduğu konusudur.

Tumblr özünde ücretli mi ? Ücretsiz ama bazı şartlar altında Tumblr sizden ücret talep edebilir.

Hangi şartlarda Tumblr ücretli ?

Tumblrda bildiğiniz gibi arayüzü özelleştirme seçenekleriniz var. Bunun için tumblr size ücretsiz tema/arayüzler sunsa da üst düzey temalardan birini kullanmak istiyorsanız ücret ödemeniz gerekmekte. (konuyla ilgili tumblr temalarını ücretsiz kullanma dökümanımı inceleyebilirsiniz) veya Tumblr'da bir içeriği öne çıkartıp, herkes tarafından görünmesini istiyorsanız ücret ödeeniz gerekmekte.

Peki Tumblr'da içeriği öne çıkartmaktan kasıt nedir ?

Bildiğiniz gibi facebook'ta da olan bir durum. Herhangi bir gönderiyi, iletiyi, mesajı, resmi herkesin görmesini istiyorsanız yani bir nevi reklam vermek istiyorsanız bunun bedelini ödemeniz gerekmekte. Twitter ise bunu hashtag üzerinden yapmakta.

Bu bağlamlar altında baktığımızda Facebook ve Twitter nasıl ücretsizse, Tumblr'a reklam vermek istemediğiniz sürece Tumblr da tamamen ücretsiz.

Siz kişisel bir internet kullanıcısı olup, sadece makale, yazı, resim, müzik paylaşmak isterseniz. Tumblr için herhangi bir ücret ödemek durumunda kalmazsınız.

Aksi durumlar olsa dahi merak etmeyin Tumblr'ın evinize fatura gönderebilme veya haberiniz olmadan sizden para alabilme gibi bir yeteneği yok. Bu yüzden güvenle kullanabilirsiniz Msn Happy
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.