Arama

Bir trap yapacağım (diss şarkısı) ama söz yazamıyorum yardımcı olabilir misiniz?

Güncelleme: 19 Ekim 2020 Gösterim: 2.501 Cevap: 3
The Shady - avatarı
The Shady
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2020       Mesaj #1
The Shady - avatarı
Kayıtlı Üye
Yardım edebilir misiniz
Sponsorlu Bağlantılar
furkan052016 - avatarı
furkan052016
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2020       Mesaj #2
furkan052016 - avatarı
Kayıtlı Üye
Alıntı
The Shady adlı kullanıcıdan alıntı

Yardım edebilir misiniz

Öncelikle söz yazarken kelime kelime aklından geçenleri not alıp daha sonra beatle beraber beate uygun bir şekilde birleştirip cümle vari hale dönüştürebilirsiniz diye düşünüyorum
Sponsorlu Bağlantılar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
mavizehir - avatarı
mavizehir
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2020       Mesaj #3
mavizehir - avatarı
Kayıtlı Üye
Merhaba, öncelikle başarılar dilerim.
Bu işlere benim de merakım var, fl studio kullanıyorum beatlarim var gayri ihtiyari bir şekilde kendimce denemeler yapıyorum. Anıl Piyancı'yı bir gün tv de görmüştüm, sorulan soru üzerine bazı şarkıları sözleri kayıt almadan bir saat evvel yazdığını söylemişti. Önce parçanın duygu durumuna uygun kafiyeler yazıp geriye kalan cümle başı ve ortasını ona göre ayarladığını anlatmıştı. Bunu kısmen ben de yapıyorum, oldukça basit hem de başarılı sonuç veriyor, size de tavsiye ederim, hoşça kalın.
kimbuht - avatarı
kimbuht
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2020       Mesaj #4
kimbuht - avatarı
Kayıtlı Üye
Öncelikle keyifli forumlar dilerim.

Öncelikle müziği açıp birkaç sefer çalmasını öneriyorum.
Ardından ilk aklına gelenleri bir kağıda ve ya not defterine aktarmanı öneriyorum.
Daha sonra hiciv(yani eleştiri) yapabilmen için doğru sözleri cümle sonlarına veyahut kelime aksanına ve ritim akışına göre bir cümle haline getirebilirsin.
Dikkat gerektiren konu, kişiyi eleştireceğin cümleler ile yapılan işin tutarlılığı esastır.
Müzikal becerin bu konuda yeterli ise sıkıntısız, kelime haznesi yüksek, daha az küfür barındıran geçerli bir taşlama sanatı icra edebilirsin.
Aksi durumda tüm yazacağın cümleler müzikal olarak beceriye sahip, içerik olarak küf kokan bir yiyeceği andırır.
Şimdiden kolay gelsin, tekrardan keyifli forumlar.

Kimse kaybedenleri alkışlamaz.