Arama

MessengerDiscovery ile Web Kamerası Görüntüsünü Kaydetme

Güncelleme: 10 Şubat 2012 Gösterim: 62.312 Cevap: 76
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
5 Temmuz 2008       Mesaj #1
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
MessengerDiscovery Live 1.5 ile birlikte "Web kamerası kaydetme" özelliği de geldi. Size kamera açan kişilerin görüntülerini kolayca kaydetmek için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli:

Sponsorlu Bağlantılar
Konuşma penceresinde kişinin kamera görüntüsünün aldında yer alan web kamerası kaydetme (Record Contact Webcam) tuşuna tıklayın.

webcam1

Bir pencere açılacak ve size kaydetmek istediğiniz alanı seçmeniz gerektiği söylenecek.

webcam2

Kişinin kamera görüntüsünü çerçeve içine aldıktan sonra "Kaydet" tuşuna basmalısınız.

Aşağıdaki resimde gösterildiği gibi "Sıkıştırma" yöntemi olarak 'Cinepak Codec by Radius" seçeneğini seçip "Tamam" tuşuna tıklayarak kaydetme işlemini başlatabilirsiniz.

webcam3

Küçük bir pencere daha açılacak ve başlayan kaydetme işlemi ile ilgili olarak size bilgi sunacak.

webcam4

Kaydetme işlemini sonlandırmak için "Durdur" tuşuna basmalısınız.

İşlem sona erdikten sonra aşağıdaki ekranla karşılaşacaksınız.

webcam5

"Video dosyasını varsayılan oynatıcıda aç..." seçeneğini kullanarak yeni kaydetmiş olduğunuz video'yu izleyebilirsiniz. (Genelde Windows Media Player, Winamp ile birlikte açılır)

"Dosyayı konumdan aç..." seçeneğini kullanarak video dosyasının bulunduğu klasöre gidebilirsiniz. Varsayılan olarak "Belgelerim\Videolarım\Webcam Recordings" klasöründe yer alır.

Eğer uzun süreli bir kayıt yaptıysanız ve dosya boyutu fazla büyük olduysa, bir video dönüştürücü program kullanarak video dosyasını daha az yer kaplayan bir video formatına dönüştürebilirsiniz. (mpg, divx, wmv vb.)

Son derece gururlu insanlar, susmayı ve yalnızlığı sever.
svl3269 - avatarı
svl3269
Ziyaretçi
7 Temmuz 2008       Mesaj #2
svl3269 - avatarı
Ziyaretçi
harbi qüselde kenarda cıkan deiştirme penceresi nasıl kapatılıo Msn Confused
Sponsorlu Bağlantılar
ahmetgns - avatarı
ahmetgns
VIP VIP Üye
8 Temmuz 2008       Mesaj #3
ahmetgns - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
svl3269 adlı kullanıcıdan alıntı

harbi qüselde kenarda cıkan deiştirme penceresi nasıl kapatılıo Msn Confused

Neyden bahsettiğinizi anlayamadığım için yardım edemiyorum. Biraz daha ayrıntılı anlatabilir misiniz?
nam75 - avatarı
nam75
Ziyaretçi
8 Temmuz 2008       Mesaj #4
nam75 - avatarı
Ziyaretçi
slm benim sorunum kaydetiğim kısa sureli görüntüleri windows media playerda izleyebiliyorum fakat biraz uzun olanları izleyemiyorum.yardımlarınız için şimdiden teşekkür.
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
9 Temmuz 2008       Mesaj #5
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Alıntı
nam75 adlı kullanıcıdan alıntı

slm benim sorunum kaydetiğim kısa sureli görüntüleri windows media playerda izleyebiliyorum fakat biraz uzun olanları izleyemiyorum.yardımlarınız için şimdiden teşekkür.

K-LITE CODEC PACK'i indirip kurun. Media Player Classic ile tüm video dosyalarını açabilirsiniz:

Download [ K-Lite Codec Pack 4.5.3
Son düzenleyen BrookLyn; 31 Ocak 2009 22:12
Son derece gururlu insanlar, susmayı ve yalnızlığı sever.
u85 - avatarı
u85
Ziyaretçi
11 Temmuz 2008       Mesaj #6
u85 - avatarı
Ziyaretçi
karsi tarafta webcam olsun olmasin,her avatarin altinda bir webcam simgesi var.eskiden sadece cami olanlarda oluyordu.

bunu yine eski haline getirmenin bi yolu varmi ?
ahmetgns - avatarı
ahmetgns
VIP VIP Üye
11 Temmuz 2008       Mesaj #7
ahmetgns - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
u85 adlı kullanıcıdan alıntı

karsi tarafta webcam olsun olmasin,her avatarin altinda bir webcam simgesi var.eskiden sadece cami olanlarda oluyordu.

bunu yine eski haline getirmenin bi yolu varmi ?

Bahsettiğiniz şey bu resimde gösterilen "web kamerası kaydetme tuşu" ise bunu kaldırmak için MessengerDiscovery Ayarlar > Web Kamerası bölümünden "Konuşmalarda web kamerası kaydetme tuşu göster" seçeneğinin işaretini kaldırın.
u85 - avatarı
u85
Ziyaretçi
11 Temmuz 2008       Mesaj #8
u85 - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
ahmetgns adlı kullanıcıdan alıntı

Bahsettiğiniz şey bu resimde gösterilen "web kamerası kaydetme tuşu" ise bunu kaldırmak için MessengerDiscovery Ayarlar > Web Kamerası bölümünden "Konuşmalarda web kamerası kaydetme tuşu göster" seçeneğinin işaretini kaldırın.

yok o degil ,normal webcam simgesi
ahmetgns - avatarı
ahmetgns
VIP VIP Üye
11 Temmuz 2008       Mesaj #9
ahmetgns - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
u85 adlı kullanıcıdan alıntı

yok o degil ,normal webcam simgesi

MessengerDiscovery'yi tamamen kaldırın, olmaması gereken kişilerden kamera simgesinin gittiğini muhtemelen göreceksiniz. Sonra MessengerDiscovery'yi tekrar kurun, yine geldiyse ondan sonrasını ben bilemeyeceğim artık.
u85 - avatarı
u85
Ziyaretçi
12 Temmuz 2008       Mesaj #10
u85 - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
ahmetgns adlı kullanıcıdan alıntı

MessengerDiscovery'yi tamamen kaldırın, olmaması gereken kişilerden kamera simgesinin gittiğini muhtemelen göreceksiniz. Sonra MessengerDiscovery'yi tekrar kurun, yine geldiyse ondan sonrasını ben bilemeyeceğim artık.

tesekkür ederim.silip yükleyince sorun ortadan kalkti...