Arama

Windows Messenger Uygulamalarını Kaldırmak

Güncelleme: 4 Aralık 2011 Gösterim: 48.591 Cevap: 5
Morrigan - avatarı
Morrigan
Ziyaretçi
8 Temmuz 2008       Mesaj #1
Morrigan - avatarı
Ziyaretçi
Microsoft'un şu anda kullanılmakta olan dört farklı Messenger uygulaması yer almaktadır.
  • Windows Messenger
  • MSN Messenger
  • Windows Live Mesennger
  • Windows Messenger Service
Bu uygulamalardan birini ya da birkaçını sisteminizden kaldırmak istediğiniz zaman izlemeniz gereken adımları bu konu içerisinde bulabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Microsoft Messenger Nasıl Kaldırılır?

Microsoft Messenger Windows İşletim Sisteminin bir parçasıdır ve kaldırmak için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekmektedir.

1.Başlat -- Denetim Masası -- Program Ekle/Kaldır kısmına gelin.

2.Açılan pencerenin sol tarafında yer alan Windows Bileşenlerini Ekle/Kaldır butonuna tıklayın.

3.Açılan Windows Bileşen Sihirbazı penceresinde yer alan listede aşağı doğru ilerleyin ve Windows Messenger uygulamasının yanında yer alan kutudaki işareti kaldırın.

4.İlerle butonuna tıklayın, uygulamanın kaldırılmasını ve bileşenlerin yeniden yapılandırılmasını bekleyin.

MSN Messenger Nasıl Kaldırılır?

2.Açılan pencerede yer alan listede aşağı doğru ilerleyin ve MSN Messenger uygulamasını bulun.

3.MSN Messenger uygulamasının üstüne gelin ve sağ tarafta çıkan Kaldır butonuna tıklayın.

4.Uygulamanın kaldırılmasını bekleyin.

Windows Live Messenger Nasıl Kaldırılır?

2.Açılan pencerede yer alan listede aşağı doğru ilerleyin ve Windows Live Messenger uygulamasını bulun.

3.Windows Live Messenger uygulamasının üstüne gelin ve sağ tarafta çıkan Kaldır butonuna tıklayın.

4.Uygulamanın kaldırılmasını bekleyin.

Messenger Service Nasıl Kaldırılır?

Windows Messenger Service Windows’un bileşenlerinden biri ve bu yüzden kaldırılması mümkün değil. Ancak bu uygulama pasif duruma getirilebilir. Aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır.
1.Başlat--Çalıştır butonuna tıklayın.

2.Açılan pencerede komut satırına compmgmt.msc yazın ve Tamam butonuna tıklayın.

3.Bilgisayar Yönetimi penceresi açılacaktır. Pencerenin sol tarafında yer alan listeden Hizmetler ve Uygulamalar basamağına tıklayın.

4.Hizmetler sekmesini seçin.

5.Sağ tarafta açılan listeden Messenger uygulamasını çift tıklayın.

6.Açılan pencerede Başlangıç Türü kısmını Devre Dışı olarak seçin ve Uygula deyin.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Ocak 2011       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ya ben bir türlü kaldıramıyorum ! Msn Sad
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Mart 2011       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya delı olacagim hepsını denedım kaldırdım sıldım herseyı yaptım ama süreklı acık gösterıyo benı ben acıgım dıye de arkadaslar yazıp duruyo ve bu benım morlımı bozdugu gıbı basıma belalar da alıyo buna bı care yok mu ya??????
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Ağustos 2011       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşım messenger plus pc den mesenger ile ilgili ne varsa kaldırdım msn windoslive ner varsa kaldırdım mesenger plus smartbar toolbarı kaldıramadım
mavi_li - avatarı
mavi_li
Ziyaretçi
15 Ağustos 2011       Mesaj #5
mavi_li - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar pc den msn yi kaldırdım.dosyalarını sildim.yeniden kurmak istediğimde bilgisayarında MAİL ve MESSENGER programları zaten mevcut diyor.ancak ne dosya var nede simge geri yüklemede yapamıyorum.çünkü sürücüler kapalıymış ve geri yükleme yapmak istediğimde karşıma çıktı.ne yapmam gerekir ki bu çileden kurtularyım.yardım eden olursa çok iyi olur.şimdiden tşk.
heramX - avatarı
heramX
Ziyaretçi
4 Aralık 2011       Mesaj #6
heramX - avatarı
Ziyaretçi
kafayı yıyecem arkadas ya

msnyı yenıden kuruyorum messenger zaten var dıyor program ekle kaldır da gozukmuyor messenger Msn Confused