Cevap Yaz Yazdır
Güncelleme: 19 Haziran 2013  Gösterim: 5.404  Cevap: 0

Twitter'da Nasıl Bağlantı (URL) Gönderirim?

BrookLyn
1 Nisan 2012 01:42       Mesaj #1
BrookLyn - avatarı
Ziyaretçi
Twitter'da link nasıl paylaşılır?
Twitter'da yazı nasıl paylaşılır?

MsXLabs.org
Sponsorlu Bağlantılar

3SOX6

Nasıl Bağlantı (URL) Gönderirim


140 karakterin içine bir bağlantı sığdırmakta zorlanıyor musunuz?
  • Twitter'ın yeni bağlantı kısaltıcı özelliği sayesinde bundan böyle dilediğiniz uzunluktaki bağlantıları Twitter.com'da yer alan Tweet kutusuna yapıştırabilirsiniz; bağlantı otomatik olarak 19 karaktere indirilecektir. Artık 140 karakter kısıtlamasına uzun bir bağlantıyı nasıl sığdıracağınızı düşünmenize gerek yok!
  • Eğer sevdiğiniz başka bir bağlantı kısaltma servisi varsa onu kullanmaya da devam edebilirsiniz.
  • Not: Eğer Tweet kutusuna 19 karakterden daha kısa bir bağlantı girerseniz, sistemimiz onu yine de 19 karaktere indirerek "kısaltacaktır." (örnek: https://about.me/ bağlantısı sadece 16 karakter uzunluğunda olmasına rağmen tweetinizde 19 karakterlik yer tutacaktır.)
Uzun bir bağlantı yapıştırıldığında eskiden böyle görünürdü:

mrApxsu5BLnBjKtkdwwn J4JQ2ORox62 gMmyRQ66LqWT fOFMoK9Y8F9hzM9IGRFoY4xv5VSnITWjtTarIr8 YSWMkRskxX V5C35xeKOaWbiy4ZHI2qbEyJ07bieLj

Yapıştırılan uzun bağlantılar artık böyle görünüyor:

Resim 1: Bağlantının ilk 13 karakteri girildiğinde, bağlantının kısaltılacağını belirten bir mesaj belirir.

Twitter'da Nasıl Bağlantı (URL) Gönderirim?

Resim 2: YouTube bağlantısı bir t.co bağlantısına dönüşür fakat tweet gönderildiğinde orijinal bağlantının kısaltılmış bir versiyonu olarak görünür.

Twitter'da Nasıl Bağlantı (URL) Gönderirim?


Bir Tweet'in içine yerleştirdiğiniz bir bağlantı otomatik olarak kısalacaktır. Kendiniz görün!
  1. Tweet kutusuna uzun bir bağlantı yazmaya başlayın veya yapıştırın.
  2. Bağlantının ilk 13 karakterini girdiğinizde Tweet kutusunun altında, bağlantının kısaltılmış görüneceğini haber veren bir mesaj belirecek. (Resim 1)
  3. Karakter sınırını aşsanız bile herhangi bir sorunla karşılaşmadan bağlantıya yazı eklemeye devam edebildiğinizi göreceksiniz.
  4. Tweet gönderildiğinde t.co bağlantısına dönüşür fakat bağlantı orijinalinin kısaltılmış bir versiyonu olarak görülür ve böylelikle insanlar gönderdiğiniz bağlantıya tıkladıklarında hangi siteye gideceklerini bilebilirler (Resim 2, yukarıda). Evet! Artık bu kadar kolay.
Not: Twitter'ın bağlantı hizmeti (t.co / Twitter) sadece Twitter'da yayınlanan bağlantılar için kullanılır ve genel bir bağlantı kısaltma servisi olarak hizmet vermez.

Güvenli Bağlantılar
  • Bazı bağlantılar zararlı olabilir, bu yüzden lütfen dış kaynaklı bir bağlantı kısaltma servisi tarafından kısaltılmış bağlantılara tıklarken dikkatli olun.
  • Şifrenizi vermeden veya herhangi bir yazılım indirmeden önce lütfen hangi web sitesinde olduğunuzu kontrol edin.
  • Twitter'ın bağlantı kısaltma servisi tarafından dönüştürülen bağlantılar tehlikeli olması muhtemel siteler listesinden kontrol edilir ve herhangi bir uyuşma halinde kullanıcılar devam etmeden önce uyarılır.

Son düzenleyen _VICTORY_; 19 Haziran 2013 09:56 Sebep: Düzenlendi.


Hızlı Cevap
Mesaj:


Kaynak:

Bu sayfalarımıza baktınız mı
paneli aç