Arama

Facebook'ta bana kimlerin mesaj gönderebileceğini nasıl kontrol ederim?

Güncelleme: 31 Mart 2019 Gösterim: 2.955 Cevap: 0
CrasHofCinneT - avatarı
CrasHofCinneT
VIP Pragmatist Çılgın Zat...
1 Nisan 2012       Mesaj #1
CrasHofCinneT - avatarı
VIP Pragmatist Çılgın Zat...

Bana kimler mesaj gönderebilir?

MsXLabs.org
Sponsorlu Bağlantılar

Varsayılan olarak, Facebook'taki herkes size mesaj gönderebilir ve bir Facebook e-posta adresi oluşturursanız, Facebook dışından da herkes size mesaj gönderebilir. Arkadaşlardan ve onların arkadaşlarından gelen e-postalar doğrudan ana Mesajlar klasörünüze giderken, bunların dışındaki her şey Mesajlarınızdaki Diğer klasörüne gider. Bir e-posta tanıdığınız birinden geliyor gibi görünüyorsa ancak gönderenin adresini onaylayamıyorsak, mesajı yine de alırsınız ancak mesaj bir uyarı içerir.

Kimlerin size Facebook mesajı ve e-posta gönderebileceğini değiştirmek isterseniz:
  1. Tüm Facebook sayfalarının sağ üst köşesinde bulunan hesap menüsüne tıklayın ve Gizlilik Ayarları'nı seçin.
  2. Nasıl Bağlantı Kurarsın başlığının yanındaki Ayarları Düzenle'ye tıklayın.
  3. "Kimler sana Facebook'ta mesaj gönderebilir?" seçeneğinin yanındaki açılır menüden tercihinizi seçin
Yalnızca seçtiğiniz mesaj gizlilik ayarına dahil olan kişilerin e-postaları Facebook Mesajlarınıza iletilecektir. Örneğin, "Sadece Arkadaşlar" ayarını seçerseniz, arkadaşlarınızdan birine ait olduğunu onaylayamadığımız e-posta adreslerinden gelen mesajları almazsınız. Bunun yerine, bu mesajları gönderenlere otomatik "teslim edilmedi" yanıtları gönderilir.

Not: "Bana kimler mesaj gönderebilir" gizlilik ayarında yapılan değişikliklerin etkin olması 24 saat alabilir.

Son düzenleyen Safi; 31 Mart 2019 23:37
Ölmediğine sevindim, hala acı çekebiliyorsun...