Arama

MSN Messenger Hata Kodları ve Çözümleri - Sayfa 74

Güncelleme: 15 Nisan 2013 Gösterim: 1.075.342 Cevap: 849
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
12 Ekim 2010       Mesaj #731
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Muhtemel çözüm önerileri:
Alıntı

BELİRTİ:

Sponsorlu Bağlantılar

Windows Live Messenger’da oturum açamıyorsunuz. Hizmetin geçici olarak kullanılamadığını belirten bir hata mesajıyla karşılaşabilirsiniz.

NEDENLER:

· Kişiler Önbellek klasörü bozulmuştur
· Tarih ve saat ayarları yanlıştır
· Güvenlik duvarı Messenger hizmetini engelliyordur

SORUN GİDERME ADIMLARI:

1. msnmsgr.exe ve wlcomm.exe adlı uygulamaların tamamen kapatıldığından emin olun

a. Görev Yöneticisi'ne gidin (görev yöneticisi seçimini getirmek için Ctrl + Alt + Delete tuşlarına basın)
b. İşlemlersekmesine gidin ve msnmsgr.exe ve wlcomm.exe programlarını arayın
c. Çalışıyorlarsa, .exe dosyaların üzerinde sağ tıklayın ve İşlemi Sonlandır'ı tıklayın
d. Windows Live Messenger’da oturum açmayı yeniden deneyin

2. Microsoft Windows Explorer ayarlarını değiştirin:

a. Başlat, Çalıştır'a gidin, explorer yazın ve Tamam'ı tıklayın.
b. Windows XP'de, Araçlar menüsünde Klasör Seçenekleri'ni tıklayın
Windows Vistaveya Windows 7'de Düzenle ve Klasör ve Arama seçenekleri
c. Görünüm sekmesinde, gelişmiş ayarlar listesinde, Gizli Dosya ve Klasörler altında Gizli dosya ve klasörleri göster'i seçin.
d. Bilinen dosya türleri için uzantıları gizle onay kutusunun seçimini kaldırın.
e. Klasör Seçenekleri penceresini kapatmak için TAMAM'ı tıklayın.

3. Windows Live Contacts Klasörünü silin:

İşletim sistemi sürümüne bağlı olarak, aşağıdaki yere gidin:

Windows XP:

a. Başlat'a gidin, Bilgisayarım'ı tıklayın
b. Aşağıdaki yere gidin,
c. C:\Documents and Settings\<Windows oturum açma adı>\Local Settings\Application Data\Microsoft
d. Windows Live Contacts klasörünü silin
e. Aşağıdaki yere gidin,
f. C:\Documents and Settings\<Windows oturum açma adı>\<Messenger e-posta adresi>\Contacts
g. Contacts klasörünü silin

Windows Vista ve Windows 7:

a. Başlat'a gidin, Bilgisayar'ı tıklayın
b. Aşağıdaki yere gidin,
c. C:\Users\<Windows oturum açma adı>\AppData\Local\Microsoft
d. Windows Live Contacts klasörünü silin

Not: Windows Oturum Açma adı, Windows İşletim sistemine girmek için kullandığınız isimdir.

Windows Live Messenger'ı yeniden başlatıp yine oturum açmayı deneyin ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

4. Bilgisayarın Tarih ve Saat Ayarlarını kontrol edin:

a. Tarih ve Saat Seçeneğine gitmek için İşletim sistemi sürümünüze bağlı olarak aşağıdaki adımları izleyin:

· Windows XP'de, Başlat'a gidin, Çalıştır'ı tıklayın, Çalıştır penceresinde Control yazarak Denetim Masasını açın
· Windows Vista ve Windows 7'de, Başlat'ı tıklayın, Başlat Arama kutusu'na Tarih ve Saat yazın ve ardından Programlar listesinde Tarih ve Saat'i tıklayın.

b. Tarih ve saat ayarlarının güncel tarihi, saati ve yılı gösterecek şekilde ayarlandığından emin olun ve ardından TAMAM'ı tıklayın. Değilse, Tarih ve saati değiştir… üzerine tıklayarak güncel tarih ve saati ayarlayın.

5.Messenger’ın güvenlik duvarı üzerinden etkinleştirildiğini doğrulayın:

(Bilgisayarınızda hangi güvenlik duvarlarının yüklü olduğundan emin değilseniz, Windows XP'de Denetim Masası'nda Program Ekle veya Kaldır’ı tıklayın ve ardından yüklü programlar listesini kaydırarak inceleyin ve Windows 7'de Başlat'ı ve Denetim Masası'nı tıklayın ve yüklü uygulamaların listesini incelemek üzere Programlar ve Özelliklere bakın. Bazı popüler güvenlik duvarı üreticileri arasında Norton, McAfee ve Zone Alarm bulunmaktadır).

Aşağıdaki Web sitesini ziyaret edin, SSS kısmını bulun ve Bir Güvenlik Duvarı üzerinden MSN Messenger nasıl etkinleştirilir konusunu tıklayın: http://messenger-support.spaces.live.com. İlgili adımları yerine getirmeniz gereken güvenlik duvarına karşılık gelen bağlantıyı tıklayın.

Not: Windows Live Messenger uygulaması C:\Program Files\Windows Live\Messenger\msnmsgr.exe kısmında yüklüdür. Güvenlik duvarı yazılımınızda msnmsgr.exe programına izin verildiğinden emin olun.
Daha önce devre dışı bırakmış olsanız bile güvenlik duvarı Windows Live Messenger’ı hâlâ engelliyor olabilir, güvenlik duvarını yeniden başlatmayı deneyin. Güvenlik duvarı yazılımı çalışmaya başladıktan sonra, Windows Live Messenger’ın güvenlik duvarı üzerinden etkinleştirildiğinden emin olun. Ayrıca, devre dışı bırakıldığı halde bir soruna yol açıp açmadığını tespit etmek için, yüklü güvenlik duvarı yazılımını kaldırmayı da deneyin.

Not: Bu yalnızca geçici bir çözümdür ve yukarıdaki adımlardan hiçbiri işe yaramazsa güvenlik duvarı yazılımını yeniden yüklemeniz gerekebilir.

6. Internet Explorer'da Sunucu sertifikalarının geçerliliğini denetle seçeneğini devreden çıkarın:

a. Internet Explorer’ı başlatın.
b. Araçlar menüsünde, İnternet Seçenekleri'ni tıklayın.
c. Gelişmiş sekmesi'ni tıklayın.
d. Güvenlikaltında Sunucu sertifikalarının geçerliliğini denetle (yeniden başlatma gerektirir) onay kutusunu temizleyin.
e. TAMAM’ı tıklayın.
f. Ιnternet Explorer’dan çıkın

7. Bilgisayarı yeniden başlatın ve ardından Windows Live Messenger’da yeniden oturum açın.

Son derece gururlu insanlar, susmayı ve yalnızlığı sever.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Ekim 2010       Mesaj #732
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
msn hata kodu verıyor acamıyorum msn ımı baska msn ler acılıor benımkı acılmıyor ve hata kodu 81000605 yardımcı olurmusunuz???
Sponsorlu Bağlantılar
oktay454 - avatarı
oktay454
Ziyaretçi
16 Ekim 2010       Mesaj #733
oktay454 - avatarı
Ziyaretçi
MSN her maile girdiğim zaman hata raporu veriyor. Hata raporunun içeriği burada.
----------------------------------------------
AppName: msnmsgr.exe AppVer: 14.0.8117.416 AppStamp:4bc935af
ModName: msnmsgr.exe ModVer: 14.0.8117.416 ModStamp:4bc935af
fDebug: 0 Offset: 0024fc76
----------------------------------------------
Buna bir çözüm bulun lütfen başka pclerde açtığımda da aynı problem çıkıyor.Msn Sad
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Ekim 2010       Mesaj #734
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
8e5e0211 hata kodu diyo msn açılmıyo yardımcı olursanız sevinirim.
eylül ada - avatarı
eylül ada
Ziyaretçi
31 Ekim 2010       Mesaj #735
eylül ada - avatarı
Ziyaretçi
selam arkadaşlar...ben casper nirvana kullanıcısıyım ve 2 ay önce bilgisayarım bozuldu ve şoklamayla yapıldı..ve üzerine tekrar vista home premium 32 bit yüklendi...geri geldiğinde msn programı yoktu bilgisayarıma kurmaya çalıştım fakat kurulmuyor.windows essentials dosyası yok diye uyarı geldi,uptade ledim dosya hala görünmüyor ve sanırım sp2 dosyası da yok..verilen komutlara göre hepsini denedim ama yine aynı şey...sizce bu konuda ne yapabilirim???yardımcı olursanız çok sevinirim..şimdiden teşekkürler!
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
31 Ekim 2010       Mesaj #736
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Alıntı
eylül ada adlı kullanıcıdan alıntı

selam arkadaşlar...ben casper nirvana kullanıcısıyım ve 2 ay önce bilgisayarım bozuldu ve şoklamayla yapıldı..ve üzerine tekrar vista home premium 32 bit yüklendi...geri geldiğinde msn programı yoktu bilgisayarıma kurmaya çalıştım fakat kurulmuyor.windows essentials dosyası yok diye uyarı geldi,uptade ledim dosya hala görünmüyor ve sanırım sp2 dosyası da yok..verilen komutlara göre hepsini denedim ama yine aynı şey...sizce bu konuda ne yapabilirim???yardımcı olursanız çok sevinirim..şimdiden teşekkürler!

Buradan Windows güncelleştirmelerini yükleyin:
Microsoft Windows Update

Ardından bu sayfadan istediğiniz Messenger sürümünü kurun:
(MSN) Windows Live Messenger - Live Messenger - Windows Messenger Sürümleri
fraks26 - avatarı
fraks26
Ziyaretçi
31 Ekim 2010       Mesaj #737
fraks26 - avatarı
Ziyaretçi
herşey için teşekkürler ben yeni sayılır ilk mesajım sitenizden cok fayda gördüm herşey için cok cok teşekkür ederim arkadaşlar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Kasım 2010       Mesaj #738
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
(0x80ee000c) hata veriyor.görüntülü konuşma yapılamıyor.yardım edin lütfen.
careless_WhispeR - avatarı
careless_WhispeR
VIP i Jυѕт ∂ιє∂ ιη уσυя αямѕ
14 Kasım 2010       Mesaj #739
careless_WhispeR - avatarı
VIP i Jυѕт ∂ιє∂ ιη уσυя αямѕ
Kullandıgım @w.cn Uzantılı e-posta adresi ile Msn Oturumu açamıyorum ? Şifre ve adres doğru olduğu halde sebebi ne olabilir acaba ? Teşekkürler.
http://www.msxlabs.org/forum/signaturepics/sigpic184255_2.gif
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
14 Kasım 2010       Mesaj #740
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Alıntı
careless_WhispeR adlı kullanıcıdan alıntı

Kullandıgım @w.cn Uzantılı e-posta adresi ile Msn Oturumu açamıyorum ? Şifre ve adres doğru olduğu halde sebebi ne olabilir acaba ? Teşekkürler.

w.cn Uzantılı E-mail Adresi Alın (2 Gb)

@w.cn uzantılı email hesapları kullanım dışı kalmış olabilir. Geçmişte de bu sorun yaşanmıştı ancak bir süre sonra tekrar kullanılabilir hale gelmişti. Bu kez tamamen kapatılmış olabilir. Henüz resmi bir açıklama yok.