Arama

Yıldırım Demirören

Güncelleme: 27 Şubat 2012 Gösterim: 19.574 Cevap: 1
asla_asla_deme - avatarı
asla_asla_deme
VIP Never Say Never Agaın
13 Kasım 2006       Mesaj #1
asla_asla_deme - avatarı
VIP Never Say Never Agaın
Yıldırım Demirören
YildirimDemiroren
Sponsorlu Bağlantılar

Yıldırım Demirören, 1964’de İstanbul Kanatlarımın Altında’da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimlerinin ardından Leysen Amerikan Okulu’ndan (Leysen American School) mezun olarak öğrenimini tamamladı.

Babası iş adamı Erdoğan Demirören’in izinden giden Demirören de, Beşiktaş’ta yöneticilik yaptı ve çeşitli görevlerde bulundu. 30 Mayıs 2004’de ise Serdar Bilgili’nin istifasının ardından, gerçekleştirilen olağanüstü genel kurulda diğer adaylar Fikret Orman ve Erol Kaynar’a rakip oldu ve başkanlık için adaylığını koydu. Fikret Orman’ı sadece 162 oyla geride bırakan Demirören, aldığı 3 bin 272 oy ile Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı seçildi.

En son 100. yılına denk gelen 2002-2003 sezonunda 1. Lig Şampiyonu olan Beşiktaş, Demirören’in görevde olduğu son üç sezon boyunca hiç şampiyonluk yaşamadı. Teknik direktör Jean Tigana’nın yönetimindeki Beşiktaş, 2005-2006 sezonunda Fortis Türkiye Kupası’nı kazandı.

Görev süresinin dolmasının ardından 29 Ocak 2007’de yapılan Beşiktaş Kongresi'ne tek aday olarak giren ve oyunu kullanırken “Kazanan Beşiktaş” şeklinde konuşan Demirören, kullanılan 2 bin 924 oyun, 2 bin 491'ini alarak üç yıllığına yeniden başkan seçildi. Demirören, sonucun açıklanmasının ardından şöyle konuştu:


Tek adayla yapılan seçimde 3 bin üyenin oy kullanması üyelerin, yönetime ve kulübe sahip çıktığının göstergesidir. Gelen gelmeyen herkese, oy veren vermeyen herkese teşekkür ediyorum. Beşiktaş olarak tek yumruk olalım, yeni bir sayfa açalım. Camiamıza hayırlı olsun.

Başkanlığı boyunca klüp borçlarının çok yüksek miktarlara ulaşmasının yanısıra Demirören, başkan olduğu 30 Mayıs 2004 tarihinden bu yana siyah-beyazlı kulübe cebinden 20 milyon dolar verdi. Yaşanan ekonomik zorluklar sebebiyle 40 gündür ödeme yapılamayan futbolcular için 2,5 milyon dolarlık bir ödemede daha bulundu.

Kasım 2005’de istifa kararı alan ardından da bu kararından vazgeçen Demirören, gelinen sıkıntılı durumun ardından Şubat 2006’da bir kez daha istifa kararı aldı. Kısa süre sonra bu kararından yine vazgeçen Demirören, Beşiktaş Dergisi'nin Nisan 2007 sayısında yayınlanan yazısında şöyle konuştu:


Geçtiğimiz yıl temellerini attığımız genç ve kaliteli takımımız, sizlere sözünü verdiğimiz başarılara doğru adım adım ilerlemektedir. Hem Beşiktaşımız'ın hem de Türk futbolunun gelecek yıllarının garantisi olan ekibimiz, şampiyonluk ve kupa yarışında hedefe ulaşmak için mücadelesini sürdürmektedir. Bu zorlu maratonda siz taraftarımızın desteği, zaferlere ulaşmamızda en önemli gücümüz olacaktır. Bu güç, yüreği siyah-beyaz renklerimiz için atan, tertemiz geçmişini bir onur madalyası olarak göğsünde gururla taşıyan Beşiktaşlılar'ın, hesapsız sevgisinden ibarettir. Siz büyük taraftarımızın desteğinden aldığımız güç, genç ve kaliteli takımımıza duyduğumuz inançla hedefimiz, her iki kupada da şampiyonluktur.

Hepimiz her türlü tahrikten uzak durarak, bizlere yakıştığı gibi hiç kimsenin şüphe bile edemeyeceği büyük gücümüzü sadece sportif mücadelenin yarışma alanı olan sahada ortaya koyacağız. Sizlerden isteğim her maçın bir final havasında olduğu bu dönemde tribünlerdeki coşkulu desteğinizi sonuna kadar sürdürerek, takımımızın aleyhine sonuçlanacak oyunlara karşı çok dikkatli olmanızdır. Sahada rakiplerimizi alnımızın teriyle yeneceğimiz gibi, saha dışında bize engel olmak isteyenlere karşı da Beşiktaşlılık duruşu ile gerekli cevabı vereceğiz. Bu sezon kendi sahamızda oynayacağımız kalan tüm maçlarımızın sessizlikle değil, siz büyük Beşiktaş taraftarının Kartal yüreğinden gelen yaratıcı ve coşkulu tezahüratlarıyla dünya rekoru kırdığı görüntülerdeki gibi anılmasını istiyoruz.

Yıldırım Demirören, Revna Demirören ile evli ve çiftin iki çocuğu var.


BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Son düzenleyen asla_asla_deme; 15 Eylül 2011 12:35 Sebep: Sayfa Düzeni
Biyografi Konusu: Yıldırım Demirören nereli hayatı kimdir.
Şeytan Yaşamak İçin Her Şeyi Yapar....
Jumong - avatarı
Jumong
VIP VIP Üye
27 Şubat 2012       Mesaj #2
Jumong - avatarı
VIP VIP Üye
TÜRK FUTBOLUNUN 41. BAŞKANI YILDIRIM DEMİRÖREN
Türk futbolunun 41. başkanı bugün TFF Seçimli Olağanüstü Genel Kurulu'nda belli oldu. Yıldırım Demirören, kullanılan 229 oyun 221'ni alarak Türkiye Futbol Federasyonu'nun yeni başkanı oldu. Demirören'in yönetim kurulu listesi 216 oyla kabul edildi.
Sponsorlu Bağlantılar
demiroren4 94CGE

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Seçimli Olağanüstü Genel Kurulu'nda tek aday olarak seçime giren Yıldırım Demirören başkanlığa seçildi.

Ankara'daki JW Marriott Otel'de gerçekleştirilen genel kurulda, divan başkanı Yalçın Karadeniz, yapılan oylama sonucunda geçerli 229 oyun 221'ini alan Yıldırım Demirören'in TFF'nin yeni başkanı olarak seçildiğini bildirdi. Yıldırım Demirören TFF'nin 41. başkanı oldu.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun yönetim kurulu listesi de 216 oyla kabul edildi.

YILDIRIM DEMİRÖREN'İN LİSTESİ

TFF'nin yeni başkanı Yıldırım Demirören'in listesinde şu isimler bulunuyor;

1-Yıldırım Demirören 2- Servet Yardımcı 3- Arif Koşar 4- Talat Yılmaz 5- Fethi Heper 6- Mehmet Baykan 7- Cengiz Zülfikaroğlu 8- Ufuk Özerten 9- Hakan Kanık 10-Taylan Öner 11-Mustafa Beyazlı 12-Edip Eren 13-Faruk Öksüz 14-Selim Koray 15-Ergun Tekin

DEMİRÖREN: ÇOK ZOR BİR GÖREV ALIYORUZ

Türkiye Futbol Federasyonu'nun yeni başkanı Yıldırım Demirören, ''Biliyoruz ki çok zor bir görev alıyoruz. Bu zorlukları da hep birlikte aşacağız'' dedi. Demirören, Ankara JW Marriott Otel'de gerçekleştirilen genel kurulda yaptığı konuşmasına başkan adaylığından çekilen Ata Aksu'ya teşekkür ederek başladı.

Aksu ile birlikte Türk futbolunun çok zorlu bir süreçten geçerken tek aday çıkmanın daha doğru olacağını düşündüklerini ifade eden Demirören, ''Bu düşünceyle sayın Ata Aksu da çekildi ve bu yolu açtı. Türk futbolu adına kendisine teşekkür ediyorum'' diye konuştu.

"TÜRK FUTBOLU SON DÖNEMDE SEYREDİLMEZ BİR HALE GELDİ"

Demirören, zorlukların, aşmak için var olduğunu belirterek, ''Biliyoruz ki çok zor bir görev alıyoruz. Bu zorlukları da hep birlikte aşacağız. Türk futbolunun en büyük sorunlarından biri ekonomisi diğeri ise altyapı. Bizler UEFA ile diyaloglarımızı en iyi şekilde kurup Türk futbolunu kaostan çıkarmanın yolunu arayacağız'' dedi. Bu geminin içinde hep birlikte olduklarının, geminin batması halinde de yine hep beraber kurtarmak zorunda olduklarının altını çizen Demirören, Türk futbolunun son dönemde seyredilmez hale geldiğini, taraftarların ve sponsorların kaçar olduğunu, kendilerinin de onları geri çekmek zorunda olduklarını kaydetti.

"UEFA TOPLANTISINA TERTEMİZ ÇIKMAK İSTİYORUZ"

Demirören, artık eski defterleri kapatarak yeni sayfalar açmak zorunda olduklarını vurgulayarak, ''Fenerbahçemiz dedim, eleştirildim. Hayır efendim. Trabzonsporumuz, Bursasporumuz, Elazığsporumuz diyorum. Bizler bu noktaya gelirsek Türk futboluna çağ atlatmış oluruz. Türk futbolunu holiganizmden kurtarmak zorundayız. Benim için temeli olmayan bina sağlam bina değildir. Bizim temelimiz Bank Asya 1.Lig, 2. Lig, 3. Lig'dir. Önce onları sağlamlaştıracağız. Ben sizlerden destek bekliyorum. Hata yapmayan insan, çalışmayan insandır. Ben ve arkadaşlarım 24 saat çalışıp bu sıkıntıları bitirip UEFA toplantısına tertemiz çıkmak istiyoruz'' şeklinde konuştu.

GALATASARAYL DELEGELER DE OY KULLANMADI

Yıldırım Demirören'in başkanlığa seçildiği genel kurulda, Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı'nın toplantıya katılmayacaklarını açıklamasının ardından, Galatasaraylı delegelerin de salona girmelerine rağmen oy kullanmadıkları öğrenildi. Yeşil-beyazlı kulübün delegeleri gibi sarı-kırmızılı kulübü temsil eden delegelerin de genel kurul sonuçlanmadan otelden ayrıldıkları bildirildi.

ADAY BOLLUĞU YAŞANDI!

Olağanüstü seçimli genel kurul toplantısı kararı alındıktan bugüne kadar 21 aday başvuru yapmıştı. Başkanlık için başvurudu bulunan adaylar şöyle;
Yıldırım Demirören, K. Mahmut Canlı, Yılmaz Göbel, Ayhan Sağaltıcı, Semi Kopuz, Mehmet Kara, Tekin Işıklıgil, Necati Harman, Bülent Gürkut, Nedim Güneş, Ümit Sarıkaya, Mehmet Selçuk, Adil Yazıcıoğlu, Hasan Zinni, Zeki Yürekli, Kürşad Tüzmen, Erdal Alkış, Zafer Murat Ertem, Ata Aksu ve Erdal Çilek. Bu isimlerden Kürşad Tüzmen, Ata Aksu, Erdal Alkış, Zafer Murat Ertem ve Erdal Çilek çekildiklerini bildirmişlerdi.


ntvspor
🌘 🚀

Benzer Konular

11 Ekim 2008 / Kral_Aslan Spor tr
26 Temmuz 2008 / probLem girL Siyaset tr
13 Şubat 2014 / duman :D Cevaplanmış
16 Mart 2009 / Sivoy Spor tr
25 Haziran 2015 / Safi Edebiyat tr