Arama

Alan Carlos Gomes

Güncelleme: 28 Şubat 2009 Gösterim: 7.765 Cevap: 1
Sivoy - avatarı
Sivoy
Ziyaretçi
27 Şubat 2009       Mesaj #1
Sivoy - avatarı
Ziyaretçi
Alan Carlos Gomes Alanzinho

Sponsorlu Bağlantılar
508px Alanzinho 2006 05 04 img01

Alan Carlos Gomes (Alanzinho), Şubat 1983'te Brezilya, Flamengo'da doğmuştur. AlanzinhoTrabzonspor tarafından, Stabæk takımından 3.900.000€ karşılığında transfer edilmiştir. Alanzinho, süper top tekniğine sahip, dikine aynayabilecek özellikleri olan, orta sahanın solunu mükemmel kullanan bir futbolcudur. Önceki kulüpleri, (1993 — 2004) Flamengo(RJ) (2004) América, Gama (2005) ve Stabæk (2005-2009)'tir. 28 Ocak Çarşamba günü kendisini Trabzonspor'a bağlayan imzayı atmıştır. [1] lakabıyla bilinir. 2008-2009 Futbol Sezonu kış transfer döneminde

Kulüp Kariyeri

• 2006 - Stabæk (11/3)
  • 2007 - Stabæk (21/2)
  • 2008 - Stabæk (26/9) Trabzonspor ile 1 yılı opsiyonlu 4.5 yıllık sözleşme imzalayan Brezilyalı oyuncu Alanzinho, fiziksel anlamda Norveç'de zorlu bir ligde oynadığını belirterek, "Fiziksel olarak Norveç ligi beni zorluyordu. Türkiye'de teknik düzeye daha ağırlık verildiğini biliyorum. Bunun beni rahatlatacağını düşünüyorum. Burada daha iyi bir performans sergileyebilirim" dedi.
Norveç liginde oynadığını belirten Brezilyalı oyuncu, "Avrupa futbolu hakkında epeyce deneyimim var. Türkiye'ye gelişimde benim için önemli bir adım oldu. Norveç'te bulunduğum süre boyunca hem oynadığım takım şampiyon oldu hem de ben ligde iki defa yılın futbolcusu seçildim. Bunlarım benim futbol yaşantımdaki önemli adımlardı. Şimdi Türkiye sayfası bu adımların üstüne bir adım daha olacak. Artık bunun daha ötesine geçmeye çalışacağım" diye konuştu.
"Türkiye'ye gelmeden önce Trabzonspor taraftarları hakkında duyumlarım olmuştu" diyen Alanzinho, "Ne kadar fanatik olduklarını ve takımlarını ne kadar çok sevdiklerini biliyorum. Buraya gelince de bunu bir nevi olarak doğrulamış oldum. Kendimi çok rahat hissediyorum. Evimde gibiyim" dedi.
Alanzinho, "Para geleceğinizi inşa edebilmeniz açısında önemli bir unsur. Ama Türkiye ve Trabzonspor hakkında olumlu fikirlerim vardı. Trabzonspor'un büyüyen bir kulüp olduğunu, yeni bir takım kurarak yeni atılımlar yaptıklarını ve bu takımın da iyi yolda olduğunu öğrendikten sonra buraya geliş yönündeki fikrim oldukça olumlu bir şekilde etkilendi. Sonunda da burayı tercih ettim" şeklinde konuştu.
Hüseyin Avni Aker Stadı'ndan çok etkilendiğini belirten Brezilyalı oyuncu sahaya çıkmak için sabırsızlandığını da sözlerine ekledi ve 1 Şubat'ta Trabzonspor'da ilk maçını Yattara yerine oyuna girerek yaptı.
  • 2009 - Trabzonspor (1/0)
  • Lig (84/19)
  • Kupa (16/8)
  • Avrupa (2/0)

Başarıları

• Kniksen Ödülleri;
  • 2007 Yılının En İyi Orta Saha Oyuncusu
  • 2008 Yılının En İyi Orta Saha Oyuncusu
  • Nıso Ödülleri;
  • 2008 Yılının En İyi Orta Saha Oyuncusu
  • 2009 Yılında Trabzonspor'a Transferi kariyerindeki en büyük başarısı olarak kabul ediliyor.
vikipedi
Biyografi Konusu: Alan Carlos Gomes nereli hayatı kimdir.
Harry Kewell - avatarı
Harry Kewell
Ziyaretçi
28 Şubat 2009       Mesaj #2
Harry Kewell - avatarı
Ziyaretçi
fft5 mf110221

Sponsorlu Bağlantılar