Arama

Elazığ Spor Kulübü (Gakkoşlar)

Güncelleme: 10 Haziran 2016 Gösterim: 15.258 Cevap: 23
Kral_Aslan - avatarı
Kral_Aslan
VIP MsXTeam
19 Temmuz 2007       Mesaj #1
Kral_Aslan - avatarı
VIP MsXTeam

Elazığspor

MsXLabs.org
Sponsorlu Bağlantılar
Ad:  24022013134707-Elspor1.jpg
Gösterim: 729
Boyut:  47.1 KB
  • Tam isim Elazığspor Kulübü
  • Takma isim(ler) Gakgoşlar
  • Renkler Bordo - Beyaz
  • Kuruluş 1967
  • Stad Atatürk Stadı, Elazığ
  • Kapasite 15,000
  • Başkan Bahri Turhan
  • Teknik Direktör Erol Tok
  • Lig Türk Telekom Lig A 2007-08 Türk Telekom Lig A, 10.
Elazığspor 1967'de Elazığ'da kurulan futbol kulübüdür. Merkez Genclik, Güvenspor ve Harputspor un birleşmesiyle kurulmuştur. Kulübün renkleri bordo-beyazdır. Elazığspor Kulübü 3.Lig'de 1974-1975, 1982-1983 (Amatörken), 1985-1986, 1989-1990 ve 1994-1995 sezonlarında Şampiyon olarak 2.Lig'e yükselmiştir. 1995-1996 Futbol sezonunda klasman birincisi olarak Ekstra Play-Off müsabakalarında mücadele etmiş, 1997-1998, 1998-1999, 2000-2001 Futbol sezonlarında Play-Off Gruplarında yer almış ama Süper Lig hedefine ulaşamamıştır. 2001-2002 sezonunda Süper Lig'e yükselen Elazığspor 2 sene Süper Lig'de mücadele etmiş, 2003-2004 sezonunda Süper Lig'den düşmüştür. Elazığspor şu anda 2.Lig A Kategorisi'nde mücadele etmektedir.

Lig Mücadeleleri

1. Lig: 1963-2007
2. Lig: 1975-1982, 1983-1985, 1986-1987, 1990-1992, 1995-2002, 2004-
3. Lig: 1967-1975, 1985-1986, 1987-1990, 1992-1995
Amatör: 1982-1983

Son düzenleyen _Yağmur_; 10 Haziran 2016 10:05 Sebep: resim düzenlendi.
Hayatın ne anlamı var.. Yanımda sen olmayınca....
Kral_Aslan - avatarı
Kral_Aslan
VIP MsXTeam
24 Temmuz 2007       Mesaj #2
Kral_Aslan - avatarı
VIP MsXTeam

"Genç bir kadro kurduk"

Türk Telekom Lig A takımlarından Elazığspor'un kulüp başkanı Bahri Turhan, takımın 2007-2008 futbol sezonunda ligde genç bir kadro ile mücadele edeceğini söyledi.
Sponsorlu Bağlantılar

Turhan, yaptığı açıklamada, sezonun ilk maçında karşılaşacakları Eskişehirspor'un iyi bir takım olduğunu bildirdi. Takımların sezon hazırlıkları içinde kendilerine göre transfer yaparak eksiklerini tamamladıklarını ifade eden Turhan, "Biz de kendi takımımızı kurduk. Bir iki eksiğimiz var, bu kamp döneminde bunları gidereceğiz. Özellikle forvet ve defans oyuncusu konusunda eksiğimiz var. Bunları tamamladıktan sonra Elazığspor hazır hale gelecektir ve genç bir kadro ile ligde mücadele edecek" dedi. Takımın Nevşehir'de kampta olduğunu belirten Turhan, yeni sezona çok iyi hazırlandıklarını sözlerine ekledi.
Son düzenleyen _Yağmur_; 10 Haziran 2016 10:05
Dark-Line - avatarı
Dark-Line
Ziyaretçi
5 Ağustos 2007       Mesaj #3
Dark-Line - avatarı
Ziyaretçi

Elazığspor`da futbolculara izin

Türk Telekom Lig A takımlarından Elazığspor'un teknik direktörü Erol Tok, 3-4 futbolcuyla daha anlaşmak istediklerini söyledi. Tok, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Nevşehir'de sürdürdükleri kampın sona erdiğini, futbolculara 3 gün izin verdiğini söyledi. Hafta içerisinde tesislerde toplanarak çalışmalara başlanacağını ifade eden Tok, ''Yeni bir takım kurduk. İyi olduğumuza inanıyorum. 3-4 oyuncuyla daha anlaşmak istiyoruz. Bize katılmaya niyetleri var. Anlaşacağımızı umuyorum'' dedi. Tok, yeni takım oluşturma çalışmaları sırasında Ankaragücü başkanı Cemal Aydın ile Dardanelspor başkanı Niyazi Önen'e teşekkür etti.
Son düzenleyen _Yağmur_; 10 Haziran 2016 10:05
Kral_Aslan - avatarı
Kral_Aslan
VIP MsXTeam
9 Ağustos 2007       Mesaj #4
Kral_Aslan - avatarı
VIP MsXTeam

Elazığ'dan iki transfer

Türk Telekom Lig A takımlarından Elazığspor, Mehmet Al ve Kerem Oruçoğlu ile anlaşmaya vardı.

Kulübün resmi internet sitesinde yayınlanan haberde, transfer komitesinin yaptığı çalışmalar sonucunda Eskişehirspor'dan orta saha oyuncusu Mehmet Al ile Çanakkale Dardanelspor'dan sol kanat oyuncusu Kerem Oruçoğlu'nun Elazığspor kadrosuna dahil oldukları bildirildi. Yeni transferlerin takımla ilk idmana çıktığı ifade edilen açıklamada, hafif sakatlığı bulunan Kerem Oruçoğlu'nun masör gözetiminde diğer oyunculardan ayrı olarak özel idman yaptığı kaydedildi.
Son düzenleyen _Yağmur_; 10 Haziran 2016 10:06 Sebep: kırık link kaldırıldı.
_aSiLPreNs_ - avatarı
_aSiLPreNs_
Ziyaretçi
22 Ağustos 2007       Mesaj #5
_aSiLPreNs_ - avatarı
Ziyaretçi

Elazığspor'da görev dağılımı!

TFF 1. Lig takımlarından Elazığspor'da yeni yönetim kurulunun görev dağılımı yapıldı. Kulüpten yapılan yazılı açıklamaya göre, yeni seçilen yönetim kurulunda görev dağılımının yapıldığı belirtildi.

Görev dağılımı şöyle:

''Başkan Bahri Turhan, Asbaşkan ve Mali İşler Sorumlusu Bilal Dalgıç, İkinci Başkanlar Mehmet Çetin, Kemal Karataş, Mustafa Toraman, Polat Şaroğlu, Mehmet Ercan, Futbol Şube Sorumluları Hacı Murat Yümlü, Mustafa Işık, Hukuk İşleri Sorumlusu ve Federasyon Temsilcisi Avukat Murat Ateşsalar, Basın Sözcüsü Avukat Selami Ekici, Genel Sekreter Coşkun Çanakçı, Mali İşler Sorumlusu Tuncay Karaman, Tesis Sorumluları Ahmet Sucu, Sami Akipek, Altyapı Sorumlusu Hakan Can, Stadyum ve Taraftar Sorumluları Hüsnü Bozkurt, Mehmet Daşcı, Kulüp Doktoru Mehmet Sunguroğlu, Reklam İşleri Sorumlusu Kenan İşlek.''
Elazığspor'da 18 Ağustos tarihinde yapılan olağanüstü kongrede seçime tek listeyle katılan eski başkan Bahri Turhan, yeniden kulüp başkanlığına getirilmişti.
Son düzenleyen _Yağmur_; 10 Haziran 2016 10:06
Dark-Line - avatarı
Dark-Line
Ziyaretçi
7 Eylül 2007       Mesaj #6
Dark-Line - avatarı
Ziyaretçi

Elazığ'dan savunma!

Malatya'da oynanan Elazığspor-DİSKİ maçında çıkan kavganın yankıları sürüyor.
6.9.2007

Elazığspor ile DİSKİ arasında Malatya’da oynanan maçta taraftarlar arasında çıkan kavganın yankıları sürüyor. Elazığspor Başkanı Bahri Turhan, cezaları nedeniyle Malatya’da oynadıkları maçta taraftarının polislere karşı gelmediğini ve iddia edilen kötü sloganları atmadığını belirterek, “Malatyasporlular, taraftarlarımızı taşıyan otobüsü taşladı. Saldırı stat yakınlarına kadar devam etmesine rağmen burada herhangi bir güvenlik önlemi alınmadı” diye konuştu.
Son düzenleyen _Yağmur_; 10 Haziran 2016 10:06
Kral_Aslan - avatarı
Kral_Aslan
VIP MsXTeam
18 Ekim 2007       Mesaj #7
Kral_Aslan - avatarı
VIP MsXTeam

Elazığspor'da yönetim istifa etti

TFF 1. Lig takımlarından Elazığspor'un yapılan olağanüstü kongresinde, Bahri Turhan başkanlığındaki yönetim kurulu istifa etti.

Fırat Üniversitesi Prof. Dr. Mustafa Temizer Konferans Salonu'nda yapılan kongrede divan oluşturuldu. Faaliyet ve denetim kurulu raporlarının okunmasının ardından ibra edilmesi konusunda anlaşmazlık ortaya çıkan kongrede, eski başkanlarından Mustafa Yıldız, raporların ibrasının gizli, Bahri Turhan ise açık oylamayla yapılmasını istedi. Divan, söz konusu oylamanın açık veya gizli yapılması kararını genel kurulda oylamaya sundu. Oylamanın biçimi hakkındaki itirazların sürmesi üzerine bir süre gerginlik yaşandı ve kongreye yarım saat ara verildi.

Bu sırada Mustafa Yıldız'ın grubu salonu terketti. Divan, aradan sonra imzası bulunan 112 delegeye tek tek sorarak yaptığı oylamada, raporlar 62 oyla kabul edildi. Oylamada 8 çekimser oy kullanılırken, 42 üye oy kullanmadı.

Oylama sürerken salona giren, raporların ibrasının ardından yeniden dışarıya çıkan Mustafa Yıldız, gazetecilere yaptığı açıklamada, yapılan kongrenin nizami olmadığını, oy kullanma hakkı bulunmayanların oy kullandığını savunarak, böyle bir kongrede aday olmalarının söz konusu olmadığını ve yasal yollara başvuracaklarını söyledi.

YÖNETİM KURULU İSTİFA ETTİ

Raporların ibrasının ardından geçilen başkanlık seçiminde, kulüp basın sözcüsü Selami Ekici, 15 dakika ara verilmesini istedi.
Aranın ardından Ekici, yaptığı konuşmada, görevde olan ikinci başkan Mehmet Çetin başkanlığında bir liste hazırladıklarını, ancak kulüpte konulan temlikler hakkında eski başkan Yıldız ile anlaşamadıklarını söyledi.
Kulüpte kimsenin alacağının kalmasını istemediklerini ifade eden Ekici, ''Anlaşmayla gelirlerin yarı yarıya hak sahibine ve kulübe verilmesini istedik. Ancak bu aşamaya gelmedi. Çetin'in bu işi başarabileceğine inanarak harekete geçtik ama ildeki yetkililerden de destek görmedik. Arkadaşlarımızla birlikte yönetim kurulundaki görevlerimizden istifa etme kararı aldık'' dedi.
Konuşmanın ardından divana yönetim kurulunun istifasını sunan Bahri Turhan ise gelinen noktaya çok üzüldüğünü bildirdi.

Elazığspor'u sahipsiz bırakma yorumu yapılmaması gerektiğini ifade eden Turhan, ''Bugüne kadar idare etmemizin nedeni Elazığspor'u çok sevmemiz. Haftalardır bu takımı deplasmana gönderme konusunda görev içindeyiz. Kabahatin sadece bugünkü yönetime atılmaması gerekir'' diye konuştu.
Son düzenleyen _Yağmur_; 10 Haziran 2016 10:07 Sebep: kırık link
Demir YumruK - avatarı
Demir YumruK
Ziyaretçi
23 Ocak 2008       Mesaj #8
Demir YumruK - avatarı
Ziyaretçi

Gakkoş gülüyor

Evinde oynadığı ikinci karşılaşmada Kartalspor'u yenerek üç puanı alan Elazığspor'un sonunda yüzü güldü. Çok sıkıntılı günler geçirdiklerini söyleyen teknik direktör Erol Tok, "Yepyeni bir yönetim gelmesinden sonra maddi sorunlarımızı artık geride bıraktık. Elimiz de çok yetenekli oyuncular bulunuyor. Nitekim Kartal'ı yendik" diye konuştu.
Son düzenleyen _Yağmur_; 10 Haziran 2016 10:07
C0mPuTeR - avatarı
C0mPuTeR
Ziyaretçi
4 Şubat 2008       Mesaj #9
C0mPuTeR - avatarı
Ziyaretçi
SON BİLGİLER: ELAZIĞSPOR'DA TRANSFER: ERSAN GÜLÜM (VESTEL MANİSA SPOR) ELAZIĞSPOR-ALTAY MAÇI BU PAZAR SAAT:13:00 DE ELAZIĞ ATATÜRK STADINDA

AYRICA GÜÇLÜ BİR YÖNETİM KURULU'DA OLUŞMUŞTUR..
Son düzenleyen C0mPuTeR; 4 Şubat 2008 10:02 Sebep: Mesajlar Otomatik Olarak Birleştirildi
C0mPuTeR - avatarı
C0mPuTeR
Ziyaretçi
4 Şubat 2008       Mesaj #10
C0mPuTeR - avatarı
Ziyaretçi
Kulübümüz oyuncularından Kerem ORUCOĞLU’nun sözleşmesi, Yönetim Kurulumuzla karşılıklı anlaşma yoluyla feshedilmiştir. Oyuncumuza, kulübümüze vermiş olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür eder, futbol hayatında başarılar dileriz” AYRICA
Kulübümüz oyuncularından Ali Kemal YÜKSEKER’in sözleşmesi, Yönetim Kurulumuzla karşılıklı anlaşma yoluyla feshedilmiştir. Oyuncumuza, kulübümüze vermiş olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür eder, futbol hayatında başarılar dileriz” VE Bank Asya 1. Lig’de mücadele eden Takımımız Elazığspor genç oyuncularımızdan Harun SÜRÜCÜ TFF 2.Lig 4 Grup Takımları’ndan Erzurumspor’a kiralık olarak verildi.
Alt Yapımız’dan alınarak profesyonel yapılan 19 yaşındaki genç defans oyuncusu Harun SÜRÜCÜ sezon sonuna kadar Erzurumspor’a kiralandı