Arama

Sonata Arctica

Güncelleme: 27 Temmuz 2008 Gösterim: 2.497 Cevap: 3
SatanpisT - avatarı
SatanpisT
Ziyaretçi
28 Haziran 2008       Mesaj #1
SatanpisT - avatarı
Ziyaretçi
Grup, 1996 yılında, Finlandiya’nın Kemi kentinde ; Tony Kakko, Jani Liimatainen, Marko Paasikoski, Tommy Portimo ve Pentti Peura tarafından kuruldu. İlk olarak Tricky Beans ismi ile çalmaya başlayan grup, senfonik power metal'den ziyade hard rock çaldı ve bu vesile ile ünlendi. Kariyerlerinin ilk noktalarında, hiçbir kayıt şirketinde yayınlanmamış olan, Friend 'till the End, Agre Pamppers ve PeaceMaker isimlerindeki demolarını kaydetti. Grup 1997 yılında isimlerini Tricky Means olarak değiştirdi ve 1999 yılına kadar bu ismi kullandı. Tarzlarını sürdürürken, şiddetli bir şekilde farklı noktalar kattılar. Klavyedeki elde edilmesi güç vurgular ile kolayca ayırtedilebilir ritim çizgisini, elektrik gitar ve bass ile birlikte sürdürmeye devam ettiler. Solist Tony Kakko kendine has stilini, bassist tenor Marko Paasikoski ile geliştirdi. Tony sesindeki bu değişimin temelini Finli power metal grubu Stratovarius grubunun solistinden baz alır.

Sponsorlu Bağlantılar
by SatanpisT

Nightcrawler - avatarı
Nightcrawler
Ziyaretçi
28 Haziran 2008       Mesaj #2
Nightcrawler - avatarı
Ziyaretçi
Çok teşkür...=)
Adamlar gerçekten harika, power metalin en iyilerinden oldukları kesin.Nedense benim Finlilere bi başka ilgim var =) Gerek LOTR sevgileri gerekse mitlere olan ilgileri beni çeken özellliklerinden.
Sponsorlu Bağlantılar
Shy, The Misery, My Selene ve Tallulah favorilerimden ama bütün şarkıları iyi adamların =)
Tavsiye edilir Msn Wink

a8f94c0d6ca316ffd53ad8a8b86b841b
normal sonata unia 2007 13

RoSSoRoSe - avatarı
RoSSoRoSe
Ziyaretçi
16 Temmuz 2008       Mesaj #3
RoSSoRoSe - avatarı
Ziyaretçi
sonata arctica 01
zeynep_z - avatarı
zeynep_z
Ziyaretçi
27 Temmuz 2008       Mesaj #4
zeynep_z - avatarı
Ziyaretçi
the misery, letter to dana dinlesek sonra başa dönüp tekrar dinlesek...