Arama

Erzurum - Merkez - Erzurum Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi

Güncelleme: 11 Eylül 2008 Gösterim: 6.449 Cevap: 0
Bia - avatarı
Bia
Ziyaretçi
11 Eylül 2008       Mesaj #1
Bia - avatarı
Ziyaretçi
Erzurum Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi

Sponsorlu Bağlantılar
Öğrencilerin ;
Güzel sanatlar alanında ilgi ve yetenekleri doğrultusunda eğitim-öğretim görmelerini,Özel yetenek gerektiren yüksek öğretim programlarına hazırlanmalarını,Yabancı dil öğrenmelerini,Alanlarında araştırmacılığa yönelmelerini, yetenekleri doğrultusunda yorum ve uygulamalar yapabilen, yaratıcı ve üretken kişiler olarak yetişmelerini,Millî ve milletler arası sanat eserlerini tanımalarını ve yorumlamalarını sağlamaktır. Okulumuz Erzurum merkez Yıldızkent semtinde Çat yolu mevkiindedir.

MİSYONUMUZ
( Okulumuzun var oluş nedeni, üstlendiği rol. )

Öğrencilerimizin;
Bireysel yeteneklerini dikkate alarak öğrenmelerini, bilgili, becerili, özgüvenli olmalarını, Çevresi ile iyi ve olumlu iletişim kuracak davranışları kazanmalarını, Olaylara çok yönlü, nesnel ve tarafsız bakabilmelerini, Sanat eğitimi ile soyut duygu ve düşüncelerini somuta dönüştürebilmelerini ve var olmayan yeni biçimler, yeni ilişkiler ortaya çıkarabilmelerini,Anadolu Güzel Sanatlar Liselerinin bulundukları illerde birer sanat kültürü ve eğitimi merkezleri durumuna gelmelerini, bu alanda çok yönlü hizmetler vermelerini, böylece ilin, yörenin, bölgenin ve ülkenin sanatsal gelişmesine,Çağın değişen ve gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazanmalarını,Liderlik özelliklerinin yanı sıra işbirliği ve ekip çalışmalarına yatkın bireyler olmalarını,Sağlamaktır.

VİZYONUMUZ
(Okulumuzun uzun vadede ulaşmak istediği hedefler )

Türk Milli Eğitiminin amaçları doğrultusunda;
Bilimsel, sanatsal ve teknolojik ve felsefi esaslara dayanan yeniliklere açık, yaratıcı ve üretken, metotlu çalışan, sürekli olarak gelişen ve yenileşen, sanatı yaşayan ve yapan, sanat eserlerini tanıyan ve yorumlayan, en az bir yabancı dili çok iyi bilen, maddi ve manevi bakımdan donatılmış, özel yetenek gerektiren yüksek öğretim programlarına etkin olarak hazırlanan, etkili ve yüksek nitelikli, çağdaş, demokratik ve laik bireyler yetiştirmektir.

Erzurum Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi

Telefon No:04423423920
Fax: 04423423921
e-mail 324558@meb.k12.tr