Arama

Kişiler Çevrimiçi Oldukları Halde Çevrimdışı Görünüyor Sorunu

Güncelleme: 21 Eylül 2015 Gösterim: 32.682 Cevap: 4
CrasHofCinneT - avatarı
CrasHofCinneT
VIP Pragmatist Çılgın Zat...
5 Kasım 2010       Mesaj #1
CrasHofCinneT - avatarı
VIP Pragmatist Çılgın Zat...
OLASI NEDEN

Sponsorlu Bağlantılar
· Kişiler, Windows Live Messenger engellenenler listenizde olabilir.
· Sizin kişi bilgileriniz, kişinizin kişi listesinden veya izin verilenler listesinden silinmiş olabilir.
· Geçici sunucu sorunları kimlerin çevrimiçi olduğuyla ilgili hatalı bilgiler yayınlanmasına neden oluyor olabilir.

SORUN GİDERME ADIMLARI

1. Sizin ve kişinizin birbirinizin engellenenler listesinde olmadığınızı doğrulayın:

a. Windows Live Messenger'da, Araçlar menüsündeki Seçenekleri tıklayın.
b. Seçenekler penceresinde, sol taraftaki bölmede, Gizlilik'i tıklayın.
c. Kişinizin Engellenenler listesinde olmadığını kontrol edin.
d. Bir kişiyi İzin verilenler listesine taşımak için, Engellenenler listesinde ilgili kişiyi tıklayın ve ardından İzin Ver'i tıklayın.
e. Kişinizin engellenenler listesinde engellenmiş durumda olmadığınızdan emin olmak için, kişinizden a adımından c adımına kadar olan adımları kendisinin de takip etmesini isteyin.

2. Sizin ve kişilerinizin birbirinizi kişi listelerinizden silmediğinizi doğrulayın.

Not: Eğer bütün kişileriniz çevrimiçi olduğu halde çevrimdışı görünüyorlarsa, 3 numaralı adıma gidin.

a. Kişinizin ana Windows Live Messenger penceresinde göründüğünü doğrulayın.
b. Araçlar menüsünde, Seçenekler'i tıklayın.
c. Seçenekler penceresinde, sol taraftaki bölmede, Gizlilik'i tıklayın.
d. Kişinizin İzin verilenler listesinde olduğunu doğrulayın.
e. Kişinizden a adımından d adımına kadar olan adımları kendisinin de takip etmesini isteyin.
f. Eğer siz ve kişiniz birbirinizin kişi listelerinde yer almıyorsanız, şu adımları takip edin:

· Ana Windows Live Messenger penceresinde, kişi listenizin altında, Kişi Ekle'yi tıklayın.
· Kişi Ekle iletişim kutusunda, adres defterinizde mevcut bir kişiyi mi eklemek istediğinizi yoksa bir e-posta adresinden yeni bir kişi mi oluşturmak istediğinizi seçin ve İleri'yi tıklayın.
· Sihirbazın talimatlarını yerine getirin.

Not: Kişi listenize eklediğiniz bir kişinin bir Windows Live ID'si olmalıdır. Eğer kişinizin bir Windows Live ID'si yoksa, Windows Live Messenger'ı ilgili kişiye, kendisini Windows Live Messenger'a kaydolmaya çağıran bir e-posta davetiyesi göndermek için kullanabilirsiniz.

3. Bütün kişileri kaldırın ve sonra yeniden ekleyin:

a. Kişiler menüsünde, Anlık İleti Kişilerini Kaydet'i tıklayın ve ardından kişi listenizi bilgisayarınıza kaydedin.
b. Ana Windows Live Messenger penceresinde, bir kişiyi sağ tıklayın ve sonra Kişiyi Sil'i tıklayın.
c. Ayrıca bu kişiyi MSN Adres defterimden de kaldır'ı tıklayın ve sonra Evet'i tıklayın.
d. b ve c adımlarını tüm kişileriniz için tekrarlayın.
e. Kişiler menüsünde, Kişileri Dosyadan Al'ı tıklayın ve ardından bilgisayarınıza kaydetmiş olduğunuz kişi listesini tıklayın.

Not: Kişileriniz Windows Live Messenger'da ilk oturum açtıklarında, sizi kendi kişi listelerine eklemelerine yönelik bir taleple karşılaşacaklardır.

4. Eğer Çevrimiçi durumda görünen bir kişiyle anlık mesajlaşma gerçekleştirebiliyorsanız, Windows Live Messenger oturumunuzu kapatıp tekrar açın ve kişinizden de Windows Live Messenger oturumunu kapatıp tekrar açmasını isteyin.

5. Eğer kişiyle hâlâ anlık mesajlaşma gerçekleştirebildiğiniz halde kişi Çevrimdışı durumda görünüyorsa, geçici sunucu sorunlarının çözümlenmesi için 30 dakika bekleyin. Bu süre zarfında kişiyle anlık mesajlaşmanıza devam edebilirsiniz

Ölmediğine sevindim, hala acı çekebiliyorsun...
nedimkavak - avatarı
nedimkavak
Ziyaretçi
15 Aralık 2010       Mesaj #2
nedimkavak - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar kişi listemdeki herkes offline görünüyor yani arkadaşımla yanyanayız o msnden giriş yapıyor ama ne ben onda online görünüyorum nede o bende online görünüyor silip tekrar yükledim yine olmadı kaç gündür uğraşıyorum fakat sonuç yok e-buddy'den girince görünüyor ama online kişiler lütfen yardım edin Msn SadMsn Sad
Sponsorlu Bağlantılar
nedimkavak - avatarı
nedimkavak
Ziyaretçi
15 Aralık 2010       Mesaj #3
nedimkavak - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
CrasHofCinneT adlı kullanıcıdan alıntı

OLASI NEDEN

· Kişiler, Windows Live Messenger engellenenler listenizde olabilir.
· Sizin kişi bilgileriniz, kişinizin kişi listesinden veya izin verilenler listesinden silinmiş olabilir.
· Geçici sunucu sorunları kimlerin çevrimiçi olduğuyla ilgili hatalı bilgiler yayınlanmasına neden oluyor olabilir.

SORUN GİDERME ADIMLARI

1. Sizin ve kişinizin birbirinizin engellenenler listesinde olmadığınızı doğrulayın:

a. Windows Live Messenger'da, Araçlar menüsündeki Seçenekleri tıklayın.
b. Seçenekler penceresinde, sol taraftaki bölmede, Gizlilik'i tıklayın.
c. Kişinizin Engellenenler listesinde olmadığını kontrol edin.
d. Bir kişiyi İzin verilenler listesine taşımak için, Engellenenler listesinde ilgili kişiyi tıklayın ve ardından İzin Ver'i tıklayın.
e. Kişinizin engellenenler listesinde engellenmiş durumda olmadığınızdan emin olmak için, kişinizden a adımından c adımına kadar olan adımları kendisinin de takip etmesini isteyin.

2. Sizin ve kişilerinizin birbirinizi kişi listelerinizden silmediğinizi doğrulayın.

Not: Eğer bütün kişileriniz çevrimiçi olduğu halde çevrimdışı görünüyorlarsa, 3 numaralı adıma gidin.

a. Kişinizin ana Windows Live Messenger penceresinde göründüğünü doğrulayın.
b. Araçlar menüsünde, Seçenekler'i tıklayın.
c. Seçenekler penceresinde, sol taraftaki bölmede, Gizlilik'i tıklayın.
d. Kişinizin İzin verilenler listesinde olduğunu doğrulayın.
e. Kişinizden a adımından d adımına kadar olan adımları kendisinin de takip etmesini isteyin.
f. Eğer siz ve kişiniz birbirinizin kişi listelerinde yer almıyorsanız, şu adımları takip edin:

· Ana Windows Live Messenger penceresinde, kişi listenizin altında, Kişi Ekle'yi tıklayın.
· Kişi Ekle iletişim kutusunda, adres defterinizde mevcut bir kişiyi mi eklemek istediğinizi yoksa bir e-posta adresinden yeni bir kişi mi oluşturmak istediğinizi seçin ve İleri'yi tıklayın.
· Sihirbazın talimatlarını yerine getirin.

Not: Kişi listenize eklediğiniz bir kişinin bir Windows Live ID'si olmalıdır. Eğer kişinizin bir Windows Live ID'si yoksa, Windows Live Messenger'ı ilgili kişiye, kendisini Windows Live Messenger'a kaydolmaya çağıran bir e-posta davetiyesi göndermek için kullanabilirsiniz.

3. Bütün kişileri kaldırın ve sonra yeniden ekleyin:

a. Kişiler menüsünde, Anlık İleti Kişilerini Kaydet'i tıklayın ve ardından kişi listenizi bilgisayarınıza kaydedin.
b. Ana Windows Live Messenger penceresinde, bir kişiyi sağ tıklayın ve sonra Kişiyi Sil'i tıklayın.
c. Ayrıca bu kişiyi MSN Adres defterimden de kaldır'ı tıklayın ve sonra Evet'i tıklayın.
d. b ve c adımlarını tüm kişileriniz için tekrarlayın.
e. Kişiler menüsünde, Kişileri Dosyadan Al'ı tıklayın ve ardından bilgisayarınıza kaydetmiş olduğunuz kişi listesini tıklayın.

Not: Kişileriniz Windows Live Messenger'da ilk oturum açtıklarında, sizi kendi kişi listelerine eklemelerine yönelik bir taleple karşılaşacaklardır.

4. Eğer Çevrimiçi durumda görünen bir kişiyle anlık mesajlaşma gerçekleştirebiliyorsanız, Windows Live Messenger oturumunuzu kapatıp tekrar açın ve kişinizden de Windows Live Messenger oturumunu kapatıp tekrar açmasını isteyin.

5. Eğer kişiyle hâlâ anlık mesajlaşma gerçekleştirebildiğiniz halde kişi Çevrimdışı durumda görünüyorsa, geçici sunucu sorunlarının çözümlenmesi için 30 dakika bekleyin. Bu süre zarfında kişiyle anlık mesajlaşmanıza devam edebilirsiniz

malesef ama bu yöntemde işe yaramadı çünkü 3. yöntemde belirttiğin şu kişi listesini kaydetme MSN 2011'de yok o yüzden yedeklenmiyor diğer yöntemlerde zaten daha önceden denediğim yöntemlerdi başka bi çözümü yokmu bu meletin yawww =((((
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Mart 2011       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
regsvr32 softpub.dll wintrust.dll initpki.dll rsaenh.dll mssip32.dll cryptdlg.dll başlat çalıstır a bu kodu yazın bitsin gitsin Msn Happy
Hetro Gaming - avatarı
Hetro Gaming
Ziyaretçi
21 Eylül 2015       Mesaj #5
Hetro Gaming - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar bende çok uğraştım orda yazan hiç bir yöntem işe yaramıyor www.hotmail.com dan skype ye giriyorum arkadaşlarım gözüküyor ama pc de gözükmüyor skype den oturumu kapatıp tekrar giriş yapayım dedim oturum açılıyor diyor fakat tık yok akşama kadar aynı ekran sildim yükledim hiç bir işte yaramadı Msn Sad