Arama

Haliç Üniversitesi (İstanbul)

Güncelleme: 29 Eylül 2008 Gösterim: 14.208 Cevap: 3
Kral_Aslan - avatarı
Kral_Aslan
VIP MsXTeam
29 Eylül 2007       Mesaj #1
Kral_Aslan - avatarı
VIP MsXTeam
Haliç Üniversitesi

Sponsorlu Bağlantılar
halic universitesi

Kuruluş yılı 18 Ocak, 1998
Eğitim dili {{{eğitim dili}}}
Türü Vakıf
Rektörü Ahmet Çakır
Öğrenci
sayısı {{{öğrenci sayısı}}} Akademik
Personel {{{akademik personel}}}
Yeri İstanbul, Türkiye
Web sitesi Haliç Üniversitesi - www.halicli.com Elektronik ve Haberlesme Muhendisligi - EHM

Tarihçe

T.C. Haliç Üniversitesi, Bizim Lösemili Çocuklar Vakfı tarafından kurulmuş bir vakıf üniversitesidir. 14 Ocak 1998 tarih ve 4324 sayılı kanunla kurulan ve kuruluşu 18 Ocak 1998 tarihli Resmi gazetede yayınlanan "T.C. Haliç Üniversitesi" , 23 Kasım 1998'de akademik hayatına başlamış ve bugün (1867) lisans, (125) yükseklisans olmak üzere toplam 1992 öğrencisi ile eğitim-öğretim faaliyetine devam etmektedir. Haliç Üniversitesi'nin kuruluş kanununda Fen-Edebiyat Fakültesi, Tıp Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, İşletme Fakültesi, Hemşirelik Yüksekokulu, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Sağlık Bilimleri Enstitüsü ve Konservatuvar yer almakta olup, 2002 / 4306 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Fen Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü, 2003 / 6330 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile de Güzel Sanatlar Fakültesi kurulmuştur.

Vizyon ve Misyon

T.C. Haliç Üniversitesi globalleşen dünya ve çağdaş Cumhuriyet üniversitesi vizyonu ile yola çıkarak, öğrencilerin bilimi ve teknolojiyi bilen, kullanan ve üreten uzmanlar olarak yetişmesi için "Eğitimde çağdaş kalite" prensibini hedef almış bir üniversitedir. Üniversite, tüm Cumhuriyet üniversitelerinde olduğu gibi, Türkiye Cumhuriyeti'nin Anayasa ve Yasalarına, Atatürk İlke ve İnkılaplarına, Laik ve Sosyal Hukuk Devleti anlayışına bağlı, çağdaş, demokratik, şeffaf, dünya ile bütünleşebilen, dinamik ve sağduyulu gençler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Üniversitenin Misyonu

Üniversitenin yetenek ve kapasiteleri ile, öğrencilerimizin öğrenim, eğitim ve gelişim beklentilerini dünya standartlarında karşılamak, Türkiye'de; erdemli, bilgili, çağdaş, etik değerlere bağlı, yapıcı, yaratıcı, problem çözücü ve çalışkan kadroların yetişmesine ortam oluşturmak ve kurucularının, öğretim kadrosunun, öğrencilerinin, mezunlarına iş imkanı yaratan kurumların fayda ve memnuniyetlerini artırmak, Dünyamının, Türkiye'nin ve çevresinin, bilim, teknoloji ve kültür hayatına katkıda bulunmak, Mevcut ve yeni öğretim, eğitim, araştırma ve yayın programlarıyla, Türk üniversite ve akademik hayatında, önemli roller almak ve sürekli gelişimci olmak, Türkiye'nin dünya standartlarında bilim ve meslek adamı ihtiyacının karşılanmasında katkıda bulunmak, Bunları çevreye ve doğaya saygılı bir biçimde, ilişkide olduğu kurum ve kişilerle bir uyum içerisinde gerçekleştirmektir

Üniversitenin Vizyonu

Üniversite hayatını tamamlayıcı yeni programlar geliştirmek, ortak disiplinlerle temel bilimlerden teknolojiye, teknolojiden mesleklere ve iş hayatına geçiş projesini hızlandırmak, Sağlık ve eğitim hizmetlerinin insanoğluna yapılan en kutsal ve en verimli yatırım olduğu inancından hareketle, kurucu vakfın Türkiye'ye hizmet, insana sevgi ve saygı, bilime, doğru ve iyiye bağlılık ilkeleri içinde akademik standartlarda öne geçmek, Ülkede, bölgede, hedeflenen faaliyet alanlarında, sektörün lideri olmak, bu hedef için bilimsel ve mesleki programlar geliştirerek yeteneğini ve gücünü arttırmak, Üniversiteyi sektörde örnek alınan kurum yapmak. Üniversitenin, yurt içi ve yurt dışı kurumlara dünya çapında ve en iyi mezunları vermesini sağlamak, Gücünü aldığı ülke kurumlarına ve kurucu vakfa bilimsel alanda güç katmak ve Türk üniversite hayatının teknolojik ve bilimsel gelişimine katkıda bulunmaktır.

Fakülteler ve Bölümler

Fen Edebiyat Fakültesi
  • Amerikan Kültürü ve Edebiyatı
  • Moleküler Biyoloji ve Genetik
  • Mütercim tercümanlık
  • Psikoloji
İşletme Fakültesi
  • İşletme Türkçe
  • İşletme İngilizce
  • Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik
  • Turizm İşletmeciliği
Mühendislik Fakültesi
  • Bilgisayar Mühendisliği
  • Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği
Güzel sanatlar Fakültesi
  • Grafik Tasarım
  • Endüstri Ürünleri Tasarım
  • Moda Tasarım
Hemşirelik yüksekokulu
  • Hemşirelik Bölümü
Konservatuvar
  • Türk Musikisi
  • Tiyatro
  • Klasik Batı Müziği
Enstitüler

Fen Bilimleri Enstitüsü
  • Moleküler Biyoloji ve Genetik
  • Mimarlık
  • İç Mimarlık
  • Bilgisayar Mühendisliği
  • Yönetim Bilişim Sistemleri
Sosyal Bilimler Enstitüsü
  • İşletme Ana Bilim Dalı
  • Turizm İşletmeciliği Ana Bilim Dalı
  • Psikoloji Ana Bilim Dalı
  • Türk Musikisi Ana Sanat Dalı
  • Tiyatro Ana Sanat Dalı
Sağlık Bilimleri Enstitüsü
  • Hemşirelik Ana Bilim Dalı

Son düzenleyen kompetankedi; 8 Haziran 2008 16:19
Hayatın ne anlamı var.. Yanımda sen olmayınca....
heja20 - avatarı
heja20
Ziyaretçi
11 Eylül 2008       Mesaj #2
heja20 - avatarı
Ziyaretçi
RESIMLER NERDE
Sponsorlu Bağlantılar
Bia - avatarı
Bia
Ziyaretçi
11 Eylül 2008       Mesaj #3