Cevap Yaz Yazdır
Güncelleme: 9 Haziran 2015  Gösterim: 2.616  Cevap: 0

Screen Mirroring Nedir?

9 Haziran 2015 14:03       Mesaj #1
Intersect - avatarı
VIP Schutzwaffe
Screen Mirroring Nedir?

Not: Bazı cihazlarda bu özellik ''Screen Mirroring'' bazılarındaysa ''AllShare Cast'' olarak değişiklik gösterebilir.
Sponsorlu Bağlantılar


Yeni nesil akıllı televizyonların özellikleri saymakla bitmiyor. Screen mirroring yani ekran aynalama ise bu özellikler arasında en iyilerden biri. Akıllı telefonumuz yada tabletimizdeki film, video veya oyunu, televizyon ekranına aktarmamızı sağlayan bu özellik küçük ekranlı telefon yada tabletlerden büyük ekranlı sonuçlar almamızı sağlıyor.
Diyelim ki eğlenceli bir araba yarışını akıllı telefonunuz yerine screen mirroring özellikli akıllı televizyonunuzda oynamak istiyorsunuz hemen telefonunuzdan allshare cast özelliğini açıyor ve televizyonunuzdan da screen mirroring özelliğini aktif ediyorsunuz.

İki cihazda da paylaşım aktif olduğunda akıllı telefon veya tablet bilgisayar ekranınızda yakındaki allshare uyumlu cihazların listesini görebiliyor ve televizyonunuzu seçerek oyununuzu televizyon ekranından oynamaya başlayabiliyorsunuz..

Allshare cast özellikli telefon ve tabletler:
  • – Samsung Galaxy S3, S3 mini,
  • – Samsung Galaxy S4, S4 mini,
  • – Samsung Galaxy S5, S5 mini,
  • – Samsung Galaxy Note 2, Note 3, Note 4,
  • – Samsung Galaxy Alpha, A3, A5, A7,
  • – Samsung Galaxy Tab, Tab S, Note, Pro serisi (Tablet),

Ve daha birçok 2013, 2014 model Samsung, Sony, Lg, Htc, Asus, Toshiba marka cihaz.

Telefon veya tablet bilgisayarınızın allshare cast özelliği olup olmadığını öğrenmek için Android cihazınızda allshare cast özelliğini aramanız gerekiyor. Android 4.x için Ayarlar > Diğer ayarlar > Allshare cast (Ayalar > Bağlantılar) veya hızlı menüden;

allshare screen mirroring zps5bd58dfd

Screen mirroring özelliği bulunan akıllı televizyonlar:

– Samsung F serisi, H serisi, 9 serisi.

Ve daha birçok 2013, 2014 model Samsung, Lg, Sony, Philips, Toshiba, Vestel, Beko marka akıllı televizyon. (Her marka farklı isimler verilmiş olabilir ve o markanın diğer marka cihazlara koyduğu engellemeler olabilir.)
Televizyonunuzun screen mirroring özelliği olup olmadığını öğrenmek için televizyon kumandanızdan source tuşuna basmalı ve kaynaklar arasında screen mirroringi kontrol etmelisiniz. Yada kumandanızdan menü > bağlantı seçeneklerine gidip screen mirroring kontrol etmelisiniz.

Kaynak: lordiz.comDaha fazla sonuç:
Screen Mirroring Nedir?

Hızlı Cevap
Mesaj:


Kaynak:

Bu sayfalarımıza baktınız mı
paneli aç