Arama

Azı dişim sallanıyor, dişimi çekersem arkasından diş çıkar mı?

Güncelleme: 6 Ağustos 2018 Gösterim: 45.672 Cevap: 3
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Eylül 2011       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi

Çekilen azı dişinin yerine yenisi çıkar mı?

Merhaba Arkadaslar, Alt Taraftaki Sağdaki Azı Dişim Sallanıyor Her An Çıkabilir. Kendim Çıkarmak İstiyorum Ama Çevremdekiler Azı Dişinin Arkasından Diş Çıkmaz Diyorlar. Dişimi Çekersem Arkasından Diş Çıkarmı..?
Son düzenleyen ahmetseydi; 17 Ekim 2017 13:23
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Ocak 2012       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Eğer azı dişin sallanıyorsa 9-12 yaş arasındaysan çek eğer değilsen bir daha çıkmaz çekme hemen bir diş hekimine git sanırım 6 ay boyunca tedavi görürsün uyarımı dikkate alll
Sponsorlu Bağlantılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
ahmetseydi - avatarı
ahmetseydi
VIP Je Taime
17 Ekim 2017       Mesaj #3
ahmetseydi - avatarı
VIP Je Taime
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Bu konuda en net bilgiyi diş doktoruna görünerek alabilirsiniz. Diş polikliniğinde diş röntgeni çekilir. Röntgen sonucunu doktor inceler ve eğer diş kökü varsa, diş çıkma olasılığı varsa size bilgi verir ve dişinizi çeker. Eğer diş çıkma olasılığı yoksa farklı tedavi yolları hakkında bilgi verilir ve tedaviye başlanır.

Not: Çekilen bir dişin yerine yeni diş çıkabilmesi için çekilen dişin süt dişi olması gerekir. Belirli bir yaştan sonra (kişilere göre değişkenlik gösterir..ortalama 10-15 yaş) çekilen dişin yerinden yeniden diş çıkma olasılığı düşüktür.
ѕнσω мυѕт gσ ση ツ
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Ağustos 2018       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim de azım dişim kırıldı şimdi cok agrı yapıyor hefıfden sallanmayada başladı cıkarsa bıdaha cıkmayacakmı orda dış 20 yaşındayım