Arama

Meltem Yılmazkaya

Güncelleme: 29 Mayıs 2016 Gösterim: 2.145 Cevap: 0
Baturalp - avatarı
Baturalp
Ziyaretçi
28 Mayıs 2016       Mesaj #1
Baturalp - avatarı
Ziyaretçi

Meltem Yılmazkaya

MsXLabs.org
Sponsorlu Bağlantılar

Alıntıdaki Ek 49543
Meltem Yılmazkaya, 27 Kasım 1984 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. 6 yaşındayken anne babası boşanmıştır. Tiyatro kurslarına gitti. 13 yaşından beri animatörlük yapıp okudu. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nin iki yıllık eğitimine devam etti. Burslu olarak okuduğu Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümünden mezun oldu.

Güzel oyuncu Meltem Yılmazkaya, ilk dizi deneyimini Yetkin Dikinciler’in başrol aldığı aile Saadeti dizisinde Fitnat karakteriyle edinmiştir. Sonrasında Benim Annem Bir Melek, Şen Yuva, Adım Bayram Bayram, Aşkın Halleri ve Aldırma Gönül gibi pek çok dizide yer almıştır. Başarılı oyuncu Meltem Yılmazkaya’nın Gülgür Güldür adlı Show programında ki son derece komedi tavırları, kısa sürede geniş bir hayran kitlesine sahip olmasına neden olmuştur. Her Cuma günü Ali Sunal, Alper Kul, Özge Borak, Aylin Kontente gibi ünlü isimlerinde yer adlığı komedi programı seyrini devam ettirmektedir.

Filmleri ve Dizileri :

2013 - 2014 - Güldür Güldür Show, (TV dizisi)
2013 - Aldırma Gönül (TV Dizisi)
2012 - Aşkın Halleri (TV Dizisi)
2011 - Beşer Beşer, (TV dizisi)
2011 - Adım Bayram Bayram (TV Dizisi)
2010 - Şen Yuva (TV Dizisi)
2009 - Benim Annem Bir Melek, (TV dizisi)
2009 - Aile Saadeti (TV Dizisi)[/SIZE]

Derlemedir.

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Son düzenleyen perlina; 29 Mayıs 2016 13:49 Sebep: Kırık resim linki ve alt başlık düzeni.
Biyografi Konusu: Meltem Yılmazkaya nereli hayatı kimdir.