Arama

Ay-Yıldız / Bayrağım - Sayfa 5

Güncelleme: 29 Haziran 2016 Gösterim: 618.295 Cevap: 65
NiliM - avatarı
NiliM
Ziyaretçi
24 Şubat 2007       Mesaj #41
NiliM - avatarı
Ziyaretçi
800px Flag of Turkeysvg
Sponsorlu Bağlantılar
mavi_ay - avatarı
mavi_ay
Ziyaretçi
15 Mart 2007       Mesaj #42
mavi_ay - avatarı
Ziyaretçi
x1piYkpqHC 35mCAVK86InuzPgZ2g aqxMBN4raiwibMbubfLHOdYQjjmT dSjjLjavG 3EBusLK9IDzIXL1PIJe4jfa3vP 8PCThn6yhBzgrEw2qbynrAcgg

Sponsorlu Bağlantılar
x1piYkpqHC 35mCAVK86InuzCZ5n63Lx6dB2W Eb4uXDrzzWBwS7cftCeVb4oND2RFbc4mANCY6TZF42 LxCTrcM1Xe2a8WhCxHY6RK3gUL6KSe5aV rpiDDA

x1piYkpqHC 35mCAVK86InuzFYEV3IBBWHuRXV g4fDeIp1aLYMKxmfMHhu BAAoj8yTYHhkWipLxVtZGIBBwtPdo6CAtz7pfObmWvGUN1xqBg

x1piYkpqHC 35mCAVK86InuzJ3u8scTQoe9gpTn6bZZoyBEaNRSAzhVAWmz3lsiLjPlAa0LN03byYoDMSOoK5aOJka Z3ohaCBMOkP A8vh67NoYmBl3qLe0Q

x1piYkpqHC 35mCAVK86InuzJG29gQHM1FTjPVvbMxBTY67aPoEhKGBPHyYymPZFsTJlQLgsgKg23iR2OJleAl0Y1jjfhYXkKshuhg6Uwe6muYUDvQxXaCwYA

x1piYkpqHC 35mCAVK86InuzGdGeLuI ovQMdBBpnd9OUskzV fWFCZrbPP8B3XFA 3gHPwlYChfA2fmaP0u35xXCid2jt7I0nxYvEHHeBolnda Ky5LRmfnQ

Son düzenleyen _Yağmur_; 18 Kasım 2013 14:57 Sebep: ortalandı.
Sedef 21 - avatarı
Sedef 21
Ziyaretçi
1 Mayıs 2007       Mesaj #43
Sedef 21 - avatarı
Ziyaretçi
TrkBayra287305
Son düzenleyen _Yağmur_; 18 Kasım 2013 15:03 Sebep: ortalandı.
Sedef 21 - avatarı
Sedef 21
Ziyaretçi
15 Mayıs 2007       Mesaj #44
Sedef 21 - avatarı
Ziyaretçi
bayragim
Son düzenleyen _Yağmur_; 18 Kasım 2013 15:03 Sebep: ortalandı
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Mayıs 2007       Mesaj #45
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
19 Mayıs’ta göklerde ’şanlı ayyıldız’

20 Mayıs 2007
İbrahim SEZEN - Murat SANDIKÇI/SAMSUN(DHA)
Ay-Yıldız / Bayrağım

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) öğretim üyeleri tarafından dünyaya duyurulan gökyüzü olayı gerçekleşti. Gökyüzünde Venüs ve ay biraraya gelerek Türk Bayrağı şeklini aldı.

Bilimadamlarına göre, bu muhteşem gökyüzü olayının 19 Mayıs tarihine denk düşme olasılığı 500 milyonda bir ihtimaldi. OMÜ Gözlemevi ve Astronomi Kulübü Danışmanı Doç.Dr. Hüseyin Kalkan, "Saat 18.00’den itibaren Ay ve Venüs buluşarak Türk Bayrağı şeklini aldı" dedi. Doç.Dr. Kalkan, kulüp üyesi yaklaşık 20 öğrenciyle birlikte bu muhteşem gökyüzü olayını anında inceleyerek kayıtlara geçirdi. Kalkan, bu olayın 28 Temmuz 1389 yılında Kosova Meydan Muharebesi sonunda Jüpiter gezegeninin ayın hilali önüne gelmesiyle oluştuğunu söyledi.

Ay-Yıldız / Bayrağım

Son düzenleyen _Yağmur_; 18 Kasım 2013 15:07
SAGOPATÖR - avatarı
SAGOPATÖR
Ziyaretçi
13 Haziran 2007       Mesaj #46
SAGOPATÖR - avatarı
Ziyaretçi
]Ben Belene'deki Türküm..
dili ve dini değiştirilmek üzere bu ölüm adasına yollanan;
domuzların müslüman etiyle beslendiği, insafın zerresinin olmadığı bulgar zulmü altında yok edilmiş binlerce TÜRK’üm ben!
Ben, Mora’daki Türk’üm,
Ekmeğimi, suyumu paylaştığım kapı komşum yunanın bir gece sıcacık yatağımdan sürükleyerek koyun keser gibi kesip, diri diri yaktığı yirmibin TÜRK’üm ben!
Ben, Arnavutluk’ taki, Yugoslavya’daki, Bulgaristan’daki, Yunanistan’daki, BALKAN’lardaki Türk’üm,
Bu toprakları bal gibi tatlı yapan ve bu toprak uğruna kanı oluk oluk akanım.
Sofrası başında, tarlasında, uykusunda, bebeği karnında, kundakta, yedisinde, yetmişinde katledilen, kalanı da adı, dili, dini değiştirilmek üzere Yunan, Bulgar, Sırp mezâlimi altında inleyen Türk’üm ben!
Ben, Kıbrıs Türk’üyüm,
Büyük Yunanistan projesi dahilinde, Rum papazların önderliğinde yüzelli yıldır yok edilmeye çalışılan, isimsiz ve kefensiz toprak çukurlarda yatan, ***** bir oyunun son perdelerinin oynandığı yavru vatan Kıbrıs’daki Türk’üm ben!
Ben, Hocalı’daki, Azeri Türk’üyüm,
Ermeni’nin, çoluk çoçuk, kadın kız, yaşlı demeden bir gecede katlettiği beşbin masum Türk’üm ben!
Ben, Karabağ’daki, Azeri Türk’üyüm,
diri diri mezarlara gömülmüş, hayatta kalanı ise insanlık dışı bir yaşama mahkûm edilmiş, vatanı elinden alınmış, Karabağ Türk’üyüm!
Ben Uygur Türk’üyüm!
Türk’lüğün doğduğu topraklarım elimden alındı, adım değiştirildi, dilim yasaklandı, törelerim yok edilmeye çalışıldı, orucum, namazım yasaklandı,sonunda imânımı almak istediler ve ben şehâdet getirerek can verdim,
Ben, bir yudum suya hasret, kursağımda kemirdiğim çarıklarımla Yemen’de, Galiçya’ da, Trablusta, Mekke’de, Medine’de peygamberimin mezarını, kıblemi, kâbemi korurken çil çil İngiliz altınları ile beslenen arapların arkadan vurduğu Türk’üm ben!
Ben Kırım Türk’üyüm!
1944 ün 18 Mayıs gecesinde tren vagonlarında yollandığım Sibiryanın buzullarına canlı canlı gömüldüm. Karşı çıkanların dökülen kanları ayı kızıla boyadı. Arabat’ da kalanlarımız teknelerle Karadeniz’e ölüme yollandı.
Karadeniz’de hâlâ çığlıkları işitilen Kırım Türk’üyüm ben.
Ben Irak Türk’üyüm,
Amerika’nın sözde demokrasi ekip ölüm biçtiği yerdeyim, Coni ve uşakları sayesinde her gün onlarca, yüzlerce, binlerce ölüyorum, seyrediyorlar sadece, kalanlarımız siliniyor soy kütüklerinden, yaşarken öldürülüyorum,insanlığın öldüğü yerdeki Irak Türk’üyüm ben,
Ve ben Anadolu’yum, Türk Yurduyum;
İngiliz’in maşası Yunanlılar, Fıransız’ın maşası Ermeniler ağızlarından salyalar akan kuduz köpekler misali girdiler bu aziz vatana.nice yiğitler, nice fidanlar, nice analar, nice kızlar, ne kocamış erler, nineler yatar bağrımda nice emzikteki yavrular ya da ana karnındaki bebeler ***** kurşunlarla, Allah’sız süngülerle düştüler toprağıma. Kimileri camilerde diri diri yakıldı, Allah diyerek verdiler son nefeslerini.Irzına geçilmiş kızlar attılar kendilerini kör kuyulara, ana rahimlerine saplanan süngülerde cinsiyet tespitleri yapıldı, gözleri oyulmuş, diri diri kesilmiş başlar bedenlerini aradılar.
İşte ben bu yunan mezâlimine, ermeni vahşetine marûz kalmış Anadolu Türk’üyüm!
SOYU KIRILAN KİMMİŞ EFENDİLER?
Ve hâli hazırda,
Düşman düşmanlığından, hain hainliğinden, yerli işbirlikçi maşalığından vazgeçmemiştir.
Türk’e bunları yapan ve yaptıran eli kanlı milletler diktikleri ermeni veya pontus anıtlarıyla ellerinin kanını asil Türk Milletine bulaştırmaya çalışmaktadırlar.
Türkiye’nin yönetimindeki zafiyet ise onların ağızlarının suyunu akıtmaktadır.Ancak zafiyet geçicidir, gerçek şudur ki sınırları kanla çizilmiş Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Milleti dünya durdukça yaşayacaktır.
Varlığım Türk Varlığına Armağan Olsun.
M.KEMAL ATATÜRK

AZİZ VATAN TOPRAĞIM KOPMAZ GÖNÜLDEN BAĞIM
DUYUN SÖZ VERİYORUM SÖNMEYECEK OCAĞIM
KADRİNİZİ BİLEREK HER AN KORUYACAĞIM
ÖZGÜR SEMALARIMDA DALGALAN ''HÜR BAYRAĞIM''
ZEKİ İLYAS
Mikropçuk_11 - avatarı
Mikropçuk_11
Ziyaretçi
20 Eylül 2007       Mesaj #47
Mikropçuk_11 - avatarı