Arama

Lansman Nedir?

Güncelleme: 30 Haziran 2016 Gösterim: 5.261 Cevap: 1
MaRCeLLCaT - avatarı
MaRCeLLCaT
Ziyaretçi
26 Aralık 2007       Mesaj #1
MaRCeLLCaT - avatarı
Ziyaretçi
lansman
isim (l ince okunur) Fransızca lancement
Tanıtım.
Sponsorlu Bağlantılar
X-Sözlük Konusu: ne demek anlamı tanımı.
Jumong - avatarı
Jumong
VIP VIP Üye
30 Haziran 2016       Mesaj #2
Jumong - avatarı
VIP VIP Üye
Bir ürünün pazara verilmesine “Lansman” denir. Lansman, lanse etmek, sunmak gibi eş anlamlı sözlerle de ifade edilebilir. Güçlü bir lansman, iyi bir pazarlamanın ilk basamağıdır. Lansman için tüm şirketiniz, satış ekibi, bayileriniz, distribütörleriniz, tüketiciler, basın…vs. gibi tüm ilgilileri etkileyecek bir program yapılacağı gibi, bütçenize göre daha mütevazi, fakat ürünü sunmuş olduğunuz ticari kanalı etkileyecek bir pazara sunumda yapılabilir. Reklamcılar arasında oldukça popüler olan bir kelimedir. Lansman Fransızca'dan dilimize girmiştir. Fransızca'sı Lancement dır. Lansman sözü "tanıtma, ortaya çıkarma" anlamlarına gelmektedir ve Türkçe'ye tanıtım olarak çevirmek mümkündür.

Sponsorlu Bağlantılar
Lansman sözü yerine dilimizde tanıtım karşılığı bulunmaktadır. bir ürün / hizmet ya da firmanın belirlenmiş bir konumlandırma ile pazara sürülmesi durumunu, yani tanıtımı ifade eder. Medya sektörünün hızla atağa geçmesi ile tüm firmalar, ürünlerini ve projeleri için lansman düzenlemektedir. Lansmanlarda bu ürünler, projeler basına tanıtılır. Basın çalışanları ise lansmanı yapılan ürünleri, projeleri kamuoyu ile paylaşır. Bu şekilde firmalar reklamlarını yapmış olur.

Derlemedir....

🌘 🚀