Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Dikdörtgen ve karenin alan ve çevreleri nasıl bulunur?

Bu konu Cevaplanmış forumunda Misafir tarafından 25 Eylül 2009 (19:55) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
182809 kez görüntülenmiş, 194 cevap yazılmış ve son mesaj 6 Ağustos 2014 (14:14) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 3.08  |  Oy Veren: 104      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 25 Eylül 2009, 19:55

#1 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Dörtgenlerde alan ve çevre hesabı, kare ve dikdörtgenin alanı ile çevresi nasıl hesaplanır?

DİKDÖRTGEN VE KARENİN ALANI İLE ÇEVRESİ NASIL HESAPLANIR, ÖRNEK VEREREK AÇIKLAR MISINIZ?
En iyi cevap Misafir tarafından gönderildi

KARENİN ÇEVRESİ BİR KENARININ UZUNLUĞUNUN 4 İLE ÇARPIMINA EŞİTTİR.
ALANI İSE BİR KENARININ KENDİSİYLE ÇARPIMINA EŞİTTİR. ÖRNEĞİN BİR KENARI 5 CM İSE ÇEVRESİNİ 5X4=20 CM, ALANINI İSE 5X5=25 CM2 OLARAK BULURUZ.

DİKDÖRTGENE GELİNCE ÇEVREYİ BULMAK İÇİN UZUN KENAR İLE KISA KENARI TOPLARIZ VE 2 İLE ÇARPARIZ. ALANINI İSE UZUN KENAR İLE KISA KENARI ÇARPARAK BULURUZ. ÖRNEĞİN UZUN KENARI 6 CM KISA KENARI İSE 5 CM OLAN BİR DİKDÖRTGENİN ÇEVRESİNİ (5+6)x2=11x2=22 CM ALANINI İSE 5x6=30 CM2 OLARAK BULURUZ.
Son Düzenleyen nötrino; 27 Ocak 2014 @ 11:57. Sebep: İç başlık ve soru düzeni!
Rapor Et
Reklam
Eski 25 Eylül 2009, 23:17

#2 (link)
fadedliver
Ziyaretçi
fadedliver - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

ARKADAŞLAR BANA SADECE DİKDÖRGENİN VE KARENİN ALANINI VE ÇEVRESİNİ YAZIP YOLLAYIN YANINDA SORUSUDA OLSUN
linki inceleyiniz
Kare ve Dikdörtgen
Rapor Et
Eski 26 Eylül 2009, 02:39

#3 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
KARENİN ÇEVRESİ BİR KENARININ UZUNLUĞUNUN 4 İLE ÇARPIMINA EŞİTTİR.
ALANI İSE BİR KENARININ KENDİSİYLE ÇARPIMINA EŞİTTİR. ÖRNEĞİN BİR KENARI 5 CM İSE ÇEVRESİNİ 5X4=20 CM, ALANINI İSE 5X5=25 CM2 OLARAK BULURUZ.

DİKDÖRTGENE GELİNCE ÇEVREYİ BULMAK İÇİN UZUN KENAR İLE KISA KENARI TOPLARIZ VE 2 İLE ÇARPARIZ. ALANINI İSE UZUN KENAR İLE KISA KENARI ÇARPARAK BULURUZ. ÖRNEĞİN UZUN KENARI 6 CM KISA KENARI İSE 5 CM OLAN BİR DİKDÖRTGENİN ÇEVRESİNİ (5+6)x2=11x2=22 CM ALANINI İSE 5x6=30 CM2 OLARAK BULURUZ.
Son Düzenleyen nötrino; 27 Ocak 2014 @ 12:02. Sebep: Mesaj düzeni!
Rapor Et
Eski 3 Kasım 2009, 19:28

#4 (link)
extazy17
Ziyaretçi
extazy17 - avatarı
mat sınavım var dikdörtgenin uzun kenarını 5 kısa kenarını 4 cm yaptım 5 4 topladım çıkan sonuçlanda 2 i çarptım çevresını bulmak için doğru yaptımmmı biri cvp yassın lutfen
Rapor Et
Eski 3 Kasım 2009, 20:09

#5 (link)
SiNiRLi-RUTİNE AYKIRI
nötrino - avatarı
Dikdörtgenin çevresi=2a+2b (iki uzun ,iki kısa kenarı olduğu için)
2.(5+4)=18 bulunur
Rapor Et
Eski 12 Aralık 2009, 23:33

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
abicigim benim matematik performans ödevim var veben 5.sınıfa gidiyorum benim anlayacagıım bir şekide kare ve dikdörgenin alanı ile ilgili bir problem yazarmısın teşekkürler
Rapor Et
Eski 16 Aralık 2009, 12:29

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
karenin çevresi nasıl bulunur
Rapor Et
Eski 2 Ocak 2010, 19:41

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
5. sınıfa giden çocuk senin için söylüyom karenin çevresini bildin mi çevresini ölçmek çok kolay yukarıdada söylediği gibi 4 kenarı var karenin her kenarı eşit olduğuna göre çevresini bulunca 4 ile çarparsın dikdörgeninde 2 uzun 2 kısa kenarı vardır uzun kenarını 2 ile kısa kenarınıda 2 ile çarparsın sonra da bunları toplarsın bu kadar basit
Rapor Et
Eski 18 Ocak 2010, 18:45

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ya nolursunuz karenin alanı ile ilgili soru yazın nolur
Rapor Et
Eski 19 Ocak 2010, 17:42

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
dikdörtgenin alnı ile promlem yazabilirmisinz??????????????????????????::::::::)))))))))))))))))))))))) ))
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.134 saniyede (68.09% PHP - 31.91% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 14:31
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi