Arama

Orhan Ölmez

Güncelleme: 1 Şubat 2012 Gösterim: 49.118 Cevap: 4
Kral_Aslan - avatarı
Kral_Aslan
VIP MsXTeam
13 Haziran 2007       Mesaj #1
Kral_Aslan - avatarı
VIP MsXTeam
Orhan Ölmez

Sponsorlu Bağlantılar
HAYATI

1 mayıs 1978'de Antalyanın Manavgat İlçesinde dünyaya gelmiş olan Orhan Ölmez, çok küçük yaşlarda bağlama ile tanışmış ve böylece müzik serüvenine başlamıştır.
Anadolu'nun çeşitli yerlerinde dönem dönem bulunmuş olan Orhan Ölmez lise yıllarında bağlamanın yanı sıra başta gitar olmak üzere çeşitli müzik aletlerine ilgi duymuş, üniversite yıllarında ise Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuarı'nda eğitim görmüş ve okul yıllarından bu yana uzun bir süre sahne çalışmalarında bulunmuştur. Gerek enstrumanıyla gerek sesiyle sahne çalışmalarına devam ederken kendine has besteleriyle dikkat çekmiş ve şimdiki durumunun sinyallerini aslında uzun zaman öncesinde vermiştir.
"Su Misali" isimli ilk albumünün yakaladığı başarı ve edindiği dinleyici kitlesi, sanatçının uzun yıllar boyunca yapmış olduğu çalışmalarının ve edindiği birikimin doğru sonuçlara gebe olduğunun bir göstergesi olmuştur.
Yaklaşık bir yıl aradan sonra "Herşeyin Farkındayım" isimli yeni albümüyle müzikal kimliğini koruyan ama içinde yenilikler de barındıran bir Orhan Ölmez görmekteyiz.
Yapımcılığını Veysel Şimşek'in üstlendiği ve ideal Müzik tarafından hazırlanan Herşeyin Farkındayım isimli albüm, söz ve müzikleri sanatçının olan on şarkı ve bir de türküden oluşmaktadır.
Yıllar süren müzik hayatının kendisine sağladığı birkim ve tecrübe sayesinde Orhan Ölmez, birinci albümündeki gibi ikinci albümdeki tüm şarkılarn da düzenlemelerini kendisi yapmış ve daha çok akustik bir sound üzerine eğilerek, şarkıların barındırdığı duygu yoğunluğunu kendine özgü bir sadelikte yansıtmayı tercih etmiştir.
Orhan Ölmez'in "Herşeyin Farkındayım" isimli ikinci albümündeki türkü, yaşayan en önemli halk ozanlarından biri olan Neşet Ertaş'a aittir ve yine Orhan Ölmez tarafından mümkün olduğunca geleneksel öğelere sadık kalınarak aranje edilmiştir. Albümünde birbirinden değerli müzisyenlerle de çalışmış olan Orhan Ölmez, bağlaması ve gitarıyla kendi şarkılarına enstrumanist olarakta duygularını katmıştır

ALBÜMLERİ

Su Misali (2007)
1. Su Misali
2. İstemesen Bile
3. Canın Gibi
4. İzin Verme
5. İzleri Siliyorum
6. Tekrar
7. Benim İstediğim
8. Dön Desem
9. Özledim
10. Yanar Dururum
11. Dağlar
Herşeyin Farkındayım (2005)
1. Aşk Beni Sevmedi
2. Bana Bırak
3. Farkındayım
4. Doyamadık Aşka
5. Sabır Lazım
6. Bensiz Aşka Doyma
7. Yalvarayım mı
8. Hoşgeldin
9. Seni Seviyorum
10. Delirdim
11. Kurusa Fidanım
12. Aşk Beni Sevmedi (Enstrümental)
Damla Damla (2008)
1. Yasa Dışı
2. Sarıl Bana
3. Damla Damla
4. Benim Gibi
5. Kabullendim
6. Olma O Zaman
7. Yani Olmuyor
8. Iki Elin Kanda Olsa Da Gel
9. Sustu Umudum
10. Açma Zülüflerin
11. Kabullendim (Enstrümental)
Orhan Ölmez (2011)
1. Bilmece
2. Kül
3. Senden Vazgeçtim
4. Nezaket
5. Sen Yoksan Hikayem de Yok
6. Derviş
7. Sen Gidince
8. Hesapsız Değil Bu Çile
9. Hayırlısı Olsun
10. Kalbim Ellerinde
11. Derviş (Enstrümental)

Biyografi Konusu: Orhan Ölmez nereli hayatı kimdir.
Hayatın ne anlamı var.. Yanımda sen olmayınca....
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Haziran 2008       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
orhanolmezc4xe6
Orhan Ölmez

Sponsorlu Bağlantılar
arwen - avatarı
arwen
Ziyaretçi
20 Haziran 2008       Mesaj #3
arwen - avatarı
Ziyaretçi
orhanolmez12maxbp0
kutsal54 - avatarı
kutsal54
VIP ... GÜLBEN ERGEN FANS!
23 Ocak 2012       Mesaj #4
kutsal54 - avatarı
VIP ... GÜLBEN ERGEN FANS!

Sorularla ORHAN ÖLMEZ...
  • 1 Mayıs1978 Antalya Manavgat’ta doğdu.
  • Baba tarafından Sivas Divriği
  • Anne Manisa Turgutlu lu
  • İzmir’de 15 yılı geçti
  • 1986-87 yıllarında ilk olarak bağlamayla tanışarak müziğe ilgisini keşfetti.
  • Orta okul –Lise yıllarında batı müziğine ilgi duyarak şu anda yaptığı müziğin tarzının zeminlerini hazırladı.
  • İzmir’de lise öğrenimini tamamladı.
  • Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuarında okudu.
  • İzmir radyosunda Türk Halk Müziği Branşında 1 yıl süreyle bağlama sanatçılığı yaptı.
  • Daha sonraki dönemlerde İzmir’den sonra İstanbul’da söz yazarlığı ve aranjörlük yaparak profesyonel sanat hayatına atıldı.
  • 2003 de üzerinde cok calıştıgı ve ilk albümü olan Su Misali kasetini çıkarıp müzik sektöründe iyi bir çıkış yakaladı.
  • 2005 te ikinci albümü her şeyin Farkındayım’ı çıkararak ilk albümün başarısını bir adım öne taşıdı.
  • 2006 da Kral Tv nin düzenlediği Kral Tv Müzik Ödüllerinde yılın en iyi Fantezi Müzik Erkek Sarkıcısı seçildi.
  • 2006 Ramazan süresi boyunca Kral Tv de Sahur ve İftar programı hazırlayıp sunarak bu alandada varlıgını herkese hissetirdi.

Orhan Ölmez

Kullandığın Araba ve Modeli?
Toyota Corolla
Kullandığın Saat?
Saat kullanmıyorum : ) ) )
Kullandığın Gözlük?
Gözlük de kullanmam
Sevdiğin Yemekler?
Patlıcanın her türlüsünü severim. Karnıyarık, İmam bayıldı vs. Tavuk çeşitleri, Salata, Kurufasulye,Balık.
Ayakkabı numaran?
42
Pantalon-Kıyafet-Ceket Bedenin?
Vallahi tam bilemiyorum çünkü hep deneme yanılma yoluyla alışveriş yaparım. Klasik kıyafetlerimi Efor, Sarar ve Collezione’dan alıyorum.
Kullandığın Telefon Markası?
Samsung ve Nokia
En Çok Gittiğin Mekanlar?
Taksimde Cadde-i Kebir
En Çok Sevdiğin Sanatçılar?
Sezen Aksu, Orhan Gencebay, Altan Erkekli, Demet Akbağ, Al Pacino, Robert De Niro, Nicole Kidman vs.
Peki Sigara ve Alkol Varmı?
Sigara nadir ama alkolüm yok.
En önemli soru Aşk varmı Aşk?
: ) ) ) Aşk her zaman var

orhanolmez 01

ORHAN ÖLMEZ 2011 YENİ ALBÜM TANITIM VİDEOSU

Candy_Girl - avatarı
Candy_Girl
Ziyaretçi
1 Şubat 2012       Mesaj #5
Candy_Girl - avatarı
Ziyaretçi