PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Müzik ww > Sami Yusuf
«Önceki KonuSonraki Konu»
BARIŞ20:02, 13 Şubat 2007 
SAMİ YUSUF

Sami Yusuf (Temmuz 1980 Iran, İngilterenin Londra şehrinde dünyaya gelmiştir. Babası ünlü bir müzik adamıdır ve Sami Yusuf'un ilk öğretmenidir. 18 yaşında İngiltere Kraliyet Müzik Akademisi'ne ,üstün yeteneklerinden dolayı kabul görmüş ve müzik eğitimine burada devam etmiştir. Ud, keman, piyano, def, darbuka gibi birçok müzik aletini büyük başarı ile icra etmektedir. 1 yıldır da,Mısır El-Ezher üniversitesinde Arapça" öğrenmek üzere, Mısır'da yaşamaya başlamıştır. Şarkılarında Allah aşkı, Muhammed (sav) sevdası ve onun örnek yaşamı, terör, savaş, başörtüsü gibi sosyal ve dini motifler işlemektedir. İlk albumü, Al-Mu'allim, çıktığı Temmuz 2004 yılında büyük başarı kazanmıştır. İkinci albumü, My Ummah, 2005 yılında, müzikal ve vurmalı çalgılardan oluşan iki versiyon halinde çıkmıştır.

Müzikleri İslam temalı olduğundan, özellikle İslam dünyasında büyük söhret kazanmaktadır. Yusuf İslam'la müzik ve altyapı olarak (insan sesinin ön plana çıkması, müzik enstrümanlarının geri planda kalması, ses virtüözitesinin vurgulanması gibi) benzerlikler taşıyan bir tarzı olması sebebiyle, kendisinin halefi olarak değerlendirilmektedir.


Albümleri

1 Al-Mu'allim 2004

Al-Mu'allim
Who is the Loved One?
The Cave of Hira
Allahu
The Creator
Meditation
Ya Mustafa
Supplication


2 My Ummah 2005

My Ummah intro
My Ummah
Hasbi Rabbi
Ya Rasulallah
Try Not to Cry feat. Outlandish
Muhammad (S.A.V)
Make a Prayer
Eid Song
Free
Munajat (Arapça)(Türkiyedeki albümünde yoktur bu parça)
Mother (Arapça-Türkçe)
We Will Never Submit
Du'a (Türkçe
Benzer Konular:
Etiketler:
  • sami yusuf kimdir
  • sami yusuf nereli
  • sami yusufun hayati
Cevap
RoSSoRoSe19:29, 6 Temmuz 2008 


Cevap
MeLL19:59, 6 Temmuz 2008 Cevap
Daisy-BT21:36, 1 Eylül 2009 
Sami Yusuf

Temmuz 1980 doğumlu, Azerbaycan kökenli müzisyen bir ailenin çocuğu olarak müzikle içiçe yetişip, 18 yaşından itibaren Londra Kraliyet Müzik Akademisi'nde burs kazanan Sami Yusuf, müzik teorisi ve Orta Doğu makamları hakkındaki geniş bilgisine davudi sesi ve yorumu da eklenince, İngiltere başta olmak üzere, Avrupa ve Uzak Doğu'da geniş bir dinleyici potansiyeline sahip oldu.

Şöhreti kıtalara uzanan dünyaca ünlü sanatçı, 2 yıl önce Feshane’ de düzenlenen ve 50 Bin kişinin katılımıyla gerçekleşen konserin ardından tekrar İstanbul’ a geliyor. 4 Eylül Cuma günü Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesinde düzenlenecek olan Ramazan Özel Konseriyle sanatçı, Harbiye’nin o müthiş atmosferinde hayranlarına unutulmaz bir müzik ziyafeti sunacaktır.Cevap
CelestialBody16:15, 4 Eylül 2009 

Popçu Sami Yusuf, sevenleriyle buluşmak üzere bir kez daha İstanbul'a geldi. İki yıl önce Feshane'de 50 bin kişiye konser veren Azeri kökenli şarkıcı, Cemil Topuzlu Açıkhava'da sahne alacak. Kamuoyunda ilahi söyleyen bir sanatçı olarak tanındığını ancak içinden gelen her şarkıyı dillendirdiğini anlatan Yusuf, herhangi bir etiket peşinde olmadığını, sadece müziğini yapmak istediğini belirtti.
Cevap
disconnect11:08, 10 Temmuz 2010 


Arkadaşlar
sonunda Sami Yusuf yeni albümü "Wherever You Are" çıkış tarihini
forumda söyledi. Ramazandan 1 hafta önce ya da 2-3 gün önce olacağını
belirtti. Buda 3-11 ağustos tarihlerine tekabül ediyor.
Cevap
139213:32, 29 Ağustos 2010 
Cevap
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama
Mesaj:
Tüm Müzik ww Konuları
Benzer Konular
Sami Yusuf - Salaam
Sami Yusuf - Wherever You Are
Sami Yusuf - Come To Me
Sami Yusuf - Ya Rasulallah
Sami Yusuf - Who is the Loved One