Arama

Antalya - Merkez - Antalya Spor Lisesi

Güncelleme: 11 Eylül 2008 Gösterim: 9.905 Cevap: 0
Bia - avatarı
Bia
Ziyaretçi
11 Eylül 2008       Mesaj #1
Bia - avatarı
Ziyaretçi
Antalya Spor Lisesi

Sponsorlu Bağlantılar
Tarihçe:

Okulumuz 14/05/2007 bakanlık oluru ile açılması kararlaştırılmıştır. Antalya Milli eğitimindeki yerini 07/07/2007 tarihinde almış bulunmaktadır.
2007-2008 eğitim-öğretim yıılında 48 öğrenci ile eğitim ve öğretime başlamıştır.
25/07/2007 tarihinde M.Tarkan TÜZKEN kurucu müdür olarak atanmıştır.
06/09/2007 tarihinde Mahmut YILDIRIM md. yardımcısı olarak görevlendirilmiştir.
Okulumuzda Edebiyat, Matematik,Biyoloji, Beden Eğitimi ve İngilizce branşında 5 kadrolu öğretmen 1 rehber öğretmen vardır.
Eğitim-Öğretim faaliyetlerini kendi binasının tadilatı dolayısıyla Antalya Lisesinin binasında hizmet vermektedir.
2008-2009 eğitim öğretim yılında 48 öğrenci daha almıştır.

OKULUMUZUN AMACI : Öğrencilerimizin;
  • Beden eğitimi ve spor alanında temel bilgi ve becerileri kazanmaları için ilgi ve yetenekleri doğrultusunda eğitim-öğretim görmelerini ve başarılı sporcular olarak yetiştirilmelerini,
  • Alanı ile ilgili dünyadaki gelişmeleri takip ederek Türk sporunu geliştirecek ve temsil edebilecek gençler olarak yetişmelerini,
  • İşbirliği içinde çalışma ve dayanışma alışkanlığı kazanarak takım ruhu ile hareket etmelerini,
  • Spor disiplinini ve centilmenliğini özümsemiş, örnek bireyler olmalarını,
  • Beden eğitimi ve sporla ilgili yüksek öğretim programlarına hazırlanmalarını,
  • Spor alanında araştırmaya yönelmelerini ve yetenekleri doğrultusunda uygulama yapabilecek kişiler olmalarını sağlamaktır.
MİSYONUMUZ :
Öğrencilerimizin; çağdaş anlayış içerisinde bilgiye ulaşan ve onu kullanabilen; kalıcı, istenilen davranışların geliştiği, yaşantısında davranışlarıyla örnek model olan; Atatürk ilke ve inkılâplarına ve spor anlayışına bağlı, ahlaklı vatan ve millet sevgisiyle dolu, sporu bir uğraş değil, bir kültür, bir felsefe kabul eden, en az bir yabancı dil bilen, okuyan, araştıran, teknolojik araçlardan yararlanabilen, Türkçe’yi güzel konuşan; sözlü ve yazılı iletişim becerisi yüksek, toplumsal sorunlara duyarlı, bilimsel ve teknolojik yeniliklere açık, yaratıcı ve üretken, sürekli olarak kendini geliştiren, çalışma ve dayanışma alışkanlığı kazandırılarak takım ruhu ile hareket edebilen; yüksek öğretim kurumlarına etkin olarak hazırlanan, uluslar arası yarışmalarda ülkemizi başarıyla temsil edebilen; etkili, nitelikli, çağdaş, demokratik, laik ve sosyal bireyler olarak yetişmelerini sağlamak için varız.

VİZYONUMUZ
Atatürk ilkeleri, Anayasa ve Türk Milli Eğitiminin amaçları doğrultusunda hareket eden, bilimsel ve teknolojik esaslara ve yenikliklere açık, çevre ve ülke ihtiyaçlarına uygun çalışan; sürekli olarak gelişen ve yenilenen; öğrencilerini yüksek öğrenim kurumuna hazırlayan ve topluma aktif uyum sağlayan mutlu, üretken kişiler olarak yetiştiren, çağdaş, aktif öğrenme, yöntem ve tekniklerini kullanan, sosyal, kültürel, bilimsel alanlarda çalışmalar yapan, genel kültür düzeyi yüksek alan bilgisi ve becerilerine sahip, kendine güvenen; ülke sporuna yetenekli sporcular kazandıran ve onların uluslararası yarışmalara katılmasını sağlayan; okul sporlarının gelişmesine destek veren, diğer spor kurum ve kuruluşlarıyla işbirliği içerisinde çalışan, dünya normlarında bir kurum olabilmek.

Aders: Haşimişcan Mh. Atatürk Cd. No:45/ANTALYA

Tel/Faks: 0242-2436411

Antalya Üç kapılar ile Karalioğlu parkı arasında üçkapılardan 200 m aşağıda antalya lisesi binalarında hizmet vermekteyiz.