Arama

Antalya - Konyaaltı - Akdeniz Lisesi

Güncelleme: 30 Eylül 2013 Gösterim: 4.956 Cevap: 0
Heulwen - avatarı
Heulwen
VIP VIP Üye
15 Eylül 2013       Mesaj #1
Heulwen - avatarı
VIP VIP Üye
Akdeniz Lisesi
MsXLabs.org
Sponsorlu Bağlantılar

Tarihçe

Okulumuz 2005-2006 eğitim-öğretim yılında 118 öğrenci ile eğitim-öğretime başlamıştır.

Proje olarak 16 derslik ile hizmete başlayan Akdeniz Lisesi ihtiyaçtan dolayı gerekli onayları da alarak bu sayıyı 26 dersliğe çıkarmıştır. Okulumuzda 26 adet derslik, 47 şube, her türlü donanıma sahip fizik-kimya-biyoloji, bilgisayar laboratuvarlarında eğitim ve öğretime devam edilmektedir. 110 kişilik konferans salonu toplu eğitim etkinliklerinde öğrencilerimizin hizmetine sunulmaktadır. 2008-2009 yılında velilerimizin, öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin katkılarıyla yeniden yapılandırılan okul kütüphanesi, 1820 kitap ve internet erişimiyle gün boyunca öğretmen ve öğrencilerimizin hizmetindedir. Kendini sürekli geliştirmeyi ilke edinen 72 öğretmen ve 5 idareci ile çağdaş eğitim donanımlarına sahip ders dışı zamanlarda da çalışmalarını sürdürmekte ve öğrencilerimize her an rehberlik edebilmekte, eğitimlerini sürdürmektedir.

2008-2009 eğitim-öğretim yılında ilk mezunlarını veren okulumuzdan şu ana kadar 924 öğrenci mezun olmuştur. Mezun verdiği ilk yılda üniversiteye öğrenci yerleştirme başarısı %48 olan okulumuz bu başarıyı daha da ileriye götürmek için çalışmalarını sürdürmektedir.

Okulumuzda yapılan iyileştirme çabalarıyla fiziksel eksiklikler büyük ölçüde giderilmiştir. Şimdi ise; eğitim ortamını ve kalitesini yükseltmeye yönelik çalışmalara ağırlık verilmekte, öğrencilerin ve çalışanların görüşlerinin ön planda yer aldığı, katılımcı bir yönetim modeline geçiş hedeflenmektedir. Öğretmenlere ve öğrencilere yönelik rehberlik faaliyeti ile okulun "ÖĞRENEN ORGANİZASYON" olması amaçlanmaktadır.

Okulumuz; 2005-2006 Eğitim-Öğretim yılında;
  • * 21 Derslik
  • * Fen Laboratuvarı
  • * Bilgisayar Laboratuvarı
  • * Müzik Sınıfı
  • * Resim Atölyesi
  • * Kütüphane
  • * Toplantı Salonu ile faaliyete başlamıştır.
İletişim

Son düzenleyen _Yağmur_; 30 Eylül 2013 13:47 Sebep: içerik düzenlendi.