Arama

Kayseri - Yahyalı - Mustafa Koyuncu Anadolu Öğretmen Lisesi

Güncelleme: 14 Eylül 2008 Gösterim: 6.866 Cevap: 0
GÜLGECELER - avatarı
GÜLGECELER
Ziyaretçi
14 Eylül 2008       Mesaj #1
GÜLGECELER - avatarı
Ziyaretçi
OKULUMUZUN TARİHÇESİ

Sponsorlu Bağlantılar

Okul binası, 1996 yılında Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak hayırsever iş adamı Mustafa Koyuncu tarafından yaptırılıp Milli Eğitim Bakanlığına hibe edilmiştir.
Okul, 1996-97 Eğitim Öğretim yılında açılmış, Mustafa Koyuncu Anadolu İmam Hatip Lisesi adıyla Yahyalı İmam Hatip Lisesine bağlı olarak 3 yıl eğitim- öğretime devam etmiştir.
1999-2000 Eğitim ve Öğretim yılında Yahyalı İmam Hatip Lisesi'nin öğrenci mevcudunun azalması üzerine Mustafa Koyuncu Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Yahyalı İmam Hatip Lisesinin merkez binasına taşınmış, aynı yıl bu bina boş kalmıştır.
2000 yılında dönemin İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir'in Mustafa Koyuncu'nun varisleri ile görüşüp Anadolu Öğretmen Lisesinin uygun olacağı kanaatine varmaları üzerine, girişimde bulunmuşlar, Kayseri Valiliği ile Özkoyuncu Madencilik Limitet Şirketi arasında imzalanan 01.02.2000 tarihli protokol ve M.E.B. Öğretmen Yetiştirme ve Eğitimi Genel Müdürlüğünün 08.05.2000 tarih ve 2216 sayılı onayları gereğince 2000-2001 Eğitim Öğretim yılında Mustafa Koyuncu Anadolu Öğretmen Lisesi adıyla eğitim-öğretime başlamıştır.

OKULUN İSMİNİN VERİLİŞ NEDENİ

Okul bu ismi; Özkoyuncu Madencilik Ltd. Şti. ortaklarından Mustafa Koyuncu tarafından yaptırılıp Milli Eğitim Bakanlığına hibe edilmesi ve bu nedenle İl Milli Eğitim Komisyonunun 26.06.2000 tarih ve 1 numaralı kararı ile almıştır.

VİZYONUMUZ

Ülke kalkınmasında rol alabilecek donanımda geleceğin insanını yetiştirecek, önce Kayseri’de sonra Türkiye’de ve dünyada ismini duyuran bir okul olmak.

MİSYONUMUZ

Türkiye Cumhuriyeti’ne ve Türk milletine karşı görev ve sorumluluklarının bilincinde olan, kendisini sürekli yenileyerek ulusal ve evrensel değerleri benimseyen, ekip çalışmasının önemine inanan, akla ve bilime dayalı bir örgüt iklimi oluşturmaktır.

ADRESIMIZ

Mustafa Koyuncu Anadolu Öğretmen Lisesi /
Fetullah Mah. Kayseri Cad. -
Yahyalı / KAYSERİ / 0352 611 8746