Masaüstü Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Derslerimdeki başarısızlığı nasıl düzeltebilirim?
1 23...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Ziyaretçi17:14, 11 Aralık 2008 
Dokuzuncu sınıfa gidiyprum okuluma tam olarak alışamadım.Derslerimden bir anda bir düşüş yaşadım.Sizce ne yapmalıyım ,ne şekilde çalışmalıyım?Yardımcı olursanız çok memnun kalacağım.
En iyi cevap elif64 tarafından gönderildi

başarılı olmak için ödewlrini aksatmıycaksın öğretmeni çok ama çok iyi dinliyeceksin ewde 1 yada yarım saatçik biliyorum saçma gelebilir ama dedıgım gıbı ewde tekrar yaparsan bence başarılı olursun sadece ; ödev,ders tekrarı ewde bunları yaparsan bence başarılı olursun vede en çok kıtap okuyacaksın okursan sınawlarda okumanı ii okursun heceleyerek okumassın ve sınawlarda daha ii süren kalır. ders tekraraı yaparsan sınawlarda çıkan konuları kolayca hatırlarsan sınawlarda daha başarılı olursun derslerııne çalısırsan oodewlrını yaparsan ogretmeni can kulagı ıle dınlersen sen başarıyı daha ii kawrarsın derlerde parmak kaldırmaktanda korkamamalısın bende korkuordum ama korkumu yendım cok rahatım sanada dahda çok derslerınde BAŞARILARRRRR
Cevap
*TeoDora*18:34, 11 Aralık 2008 
Okulun yeniyse tabi alışman zaman alabilir ama zaten öncedende başarılı bi öğrenciymişsin ozaman alışman fazla zaman almayacaktır.Başka bi sebebi senin başka bişeyle meşgul olman örnek:pc,oyun,arkadaş,flört,aile sorunları,kıskançlık, vs gerek psikolojik gerek günlük yaşamında yaşadığın bağımlılıklar ve sorunlar derslerine olumsuz etki yapabilir tabi.Öğretmenlerden kaynaklı ise oda başka bi sorun?Senin öncelikle ders çalışmak için bi düzen ve saat belirlemen gerek,Örneğin sabah belirli bi saatte kalkıp çalışmak veya gece biraz geç saate kadar okumak,çalışmak biraz üstüne düşmelisin.Ev ortamında çok önemli bilmiyorum nasıl bi ortamdasın?Sorunun fazla uzun sürmez,sorunun nerden başladığını bilmen ve ona göre adım atman gerekli.
Cevap
Daisy-BT18:55, 11 Aralık 2008 
Önce kendine güvenmen ve inanman lazım kardeşim. Okul da değişse unutma önemli olan senin geleceğin ve ailenin senin başarından duyacakları mutluluk.

Ben ölümcül bir hastalığa yakalandığımı duyduğum yıl üniversiteyi kazandım ve her an ölümle burun buruna tam süresinde okulumu bitirdim.
Okuma dediler bana, daha kolay bir okula git dediler, kaydoldun yeter uzatarak zamanı da istediğin gibi kullanırsın dediler ...

Umarım bu sana azmin bir örneği olur.
Başar ve başarını bizimle paylaş.
Forumumuz takıldığı derslerden soru soran arkadaşlarımıza yardımı severek yapan arkadaşlarınla, ağabey ve ablalarınla dolu.. Yanındayız. Ama unutma önce kendine güven
Cevap
elif6419:48, 15 Kasım 2009 
başarılı olmak için ödewlrini aksatmıycaksın öğretmeni çok ama çok iyi dinliyeceksin ewde 1 yada yarım saatçik biliyorum saçma gelebilir ama dedıgım gıbı ewde tekrar yaparsan bence başarılı olursun sadece ; ödev,ders tekrarı ewde bunları yaparsan bence başarılı olursun vede en çok kıtap okuyacaksın okursan sınawlarda okumanı ii okursun heceleyerek okumassın ve sınawlarda daha ii süren kalır. ders tekraraı yaparsan sınawlarda çıkan konuları kolayca hatırlarsan sınawlarda daha başarılı olursun derslerııne çalısırsan oodewlrını yaparsan ogretmeni can kulagı ıle dınlersen sen başarıyı daha ii kawrarsın derlerde parmak kaldırmaktanda korkamamalısın bende korkuordum ama korkumu yendım cok rahatım sanada dahda çok derslerınde BAŞARILARRRRR
Cevap
Misafir10:34, 8 Aralık 2009 
lütfen bana yrdım edin 9. sınıfa gidiyorum fakat sayısal derslerde 3 tane sıfırım var ben ne yapacam ailemede söyleyemedim lütfen yardımcı olun
Cevap
Misafir17:52, 12 Aralık 2009 
derslerimde iki ta üç var ne yapmalıyım takdir alamassam ailemin çabaları boşa gider nolur cevap verin
Cevap
baßy_toY17:58, 12 Aralık 2009 
bence çaLış (= ama canın sıkılıosa aRa sıra oYn oYna fLn ama arasıra dediqim tesT fLnda çöz aiLenle konuş cmn sıkılıo fLn de bna yaRdmcı oLn de bn öLe yapTm (=
Cevap
Misafir17:35, 14 Aralık 2009 
8.sınıfa gidiyorum 2 ve 3'üm var ailemi çağırıyorlar sizce nasıl düzeltebilirim(yardım ederseniz çok sevinirim..)
Cevap
Misafir14:45, 29 Aralık 2009 
ben 10. sınıf sayısal bölümüne gidiyorum 4 tane 0 var 1 tane 1 var ne yapmalıyım
2 taneden kaldım diye düşümüyorum digerlerini son bi hafta için de nasıl düzelte bilirim lütfen yardımcı olun
Cevap
Misafir13:44, 7 Ocak 2010 
benim derslerim iyi diyo ögretmenim oysa benim annemi okula cağiriyor ben bu işten hiç bişe anlamdim valla bir soru,bilmece,test gibi ben genellikle test çözerim sizin calişmanızı dilerim derslerinizi can kulağı ile dinlerseniz kazanabilirsiniz fakat çalışmalısınız gerekir calişan kazanır caliişmayan ise sınıfını gecmek ister
Cevap
1 23...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Tüm Soru-Cevap Konuları