Cevap Yaz Yazdır
En İyi Cevap Var Güncelleme: 4 Şubat 2018  Gösterim: 36.156  Cevap: 15

Derslerimdeki başarısızlığı nasıl düzeltebilirim?

Misafir
25 Ocak 2014 16:51       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bence insanlar kendilerine güvenmeliler kendi üzerlerinde hissettikleri beskı onların başarılarını engeller bu nedenle her indan kendine güvenmeli güven yani bir insanın kendine güveni olursa o insan zaten başarılıdır .arkadaşlar bir zamanlar ben se kendime güvenmezdim .ailem sayesinde bu güvensizliği aştım .eğer ailenizden destek alamıyorsanız bu sorunu içinizde halledin bu size daha iyi gelecektir .bu arada sorunuzun cevabını vereyim asla ailenizden korkmayın korksanız bile kendinize güvenin.
Sponsorlu Bağlantılar

Misafir
5 Nisan 2014 13:14       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Derslerde başarılı olmak için dikkat edilmesi gereken bazı şeyler vardır. Bunlar şöyle sıralanabilir:
1- Dersi dikkatli bir şekilde dinlemek ve dersi dinlerken önemli kısımları not almak.
2- Verilen ödevleri zamanında ve eksiksiz yaparak, işlenen konuların ardından test çözüp doğru bir test değerlendirmesi yapmak.
Sponsorlu Bağlantılar
3- Sınavlara defterlerden ve altı çizili sözcüklerden, not alınan detaylardan, test değerlendirmelerinden çalışmak.
4- Sınavlara internetten örnek sınav dosyaları indirmek ve sınavda çıkacak konu dahilinde olanları çözmek. (İnternetteki örnek sınavların %99'a yakını öğretmenler tarafından yüklenmiş ve öğrencilere sınavda sorulmuş sorulardan oluşan sınavlardır.) Daha bir sürü şey vardır ancak "ders çalışmak" denince benim aklıma ilk gelenler dört madde ile sıraladığım bu detaylar oluyor. Benim gibi TEOG'a hazırlanan öğrenciler için bir madde daha eklemeyi uygun görüyorum.
5- Bildiğiniz üzere TEOG'tan yalnızca Ders ve Çalışma kitabında verilenlerin çıkacağı söyleniyor. Ki ilk dönem olduğumuz sınavlar da bunu gösterdi. (İngilizce hariç, İngilizceden ileride gösterilecek olan kelimelerden iki soru çıktı.) İşte bu yüzden konu ve sorulara ders ve çalışma kitaplarından çalışmak çok önemli. Ders kitabında anlatılan dışında sınavda bir şey çıkamaz. Çalışma kitabında sorulanlar dışında sınavda bir şey çıkamaz. Çünkü bu ifadeler benim değil, MEB'in söylemleri. Bu konuda çok dikkat etmenizi öneriyor ve dershanelerde gördüğünüz gereksiz ayrıntıları testlerde çözemeyince üzülmemenizi tavsiye ediyorum.
Son düzenleyen Safi; 3 Ocak 2018 23:12
Misafir tarafından gönderilmiş olan #13 numaralı mesaj 'en iyi cevap' seçilmiş ve ilk mesaja eklenmiştir.
11 Nisan 2014 21:16       Mesaj #14
Intersect - avatarı
VIP Schutzstaffel
Çalışarak tabii ki. Size tavsiyem, kendinize bir program yapın ve o programı aksatmamaya özen gösterin. Mesela okuldan geldiğinizde önce biraz matematik çalışın (örnek), daha sonra biraz da farklı bir ders... Bu böyle sürsün. Eminim değişme olacaktır. Tabii aksatmazsanız.

Not: Fazla çalışmak yarar değil zarar sağlar. Her dersten mesela günlük yarım saat (max.) çalışın.
Misafir
3 Ocak 2018 19:49       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bence tonguç akademinin videolarını izle anlamadığın yerleri sor hocaya soramazsan arkadaşlarına sor ve kısa sürede rehberlik Servisi'ne gidip çalışma programı iste ve matematik dersini nasıl düzeltebilecegini sor :/)
Misafir
4 Şubat 2018 13:03       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
KENDNIZE VAKIT AYIRARAK DIĞELİM DERS CALISTINIZ O ZAMAN KONU TEKRARI YAPIN DENGELI BESLENIN KI BEYNINIZ DAHA KUVVETLENSIN BENIMDE KARNEM KOTU AMA BU SENE KARAR VERDIM ASLA SORUMSUZLUK YOK DEDIM VE BITTI BU KADAR BASIT EGER HOCANIZ DERSE AGIRLIK VERIYORSANIZ İSTE O ZAMAN HOCANIZ ONU ANLAR VE NOTUNUZU IYI VERIR VE BOYLECE TAKTIR ALMIS OLURSUNUZ

Cevap Yaz En İyi Cevabı Gör
Hızlı Cevap
Mesaj:
paneli aç