Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Boyum yaşıma göre iyi mi?

Bu konu Soru-Cevap forumunda BORA tarafından 19 Aralık 2008 (16:46) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
18596 kez görüntülenmiş, 96 cevap yazılmış ve son mesaj 9 Temmuz 2014 (00:43) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 3.50  |  Oy Veren: 2      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 19 Aralık 2008, 16:46

#1 (link)
BORA
Ziyaretçi
BORA - avatarı
BEN 15 YAŞINDA BİR GENCİM BOYMUN UZUNLUĞU 1.75 CM BU BOYUMUN UZUNLUĞU NORMAL Mİ
BOYUMUN DAHA NFAZLA UZAMSI İÇİN NELER YAPMAM GEREKİYO EN KISA ZAMANDA NASIL BOYUM ARTAR HEMEN CEVAPLAMANIZI İSTERİM
En iyi cevap Daisy-BT tarafından gönderildi

Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

boyum 1.73 yaşım 18 babamın178 annemin 160 devamlı spor yapıyorum 5santim uzarmıyım
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

17 yasındayım boyum 1.60kadar sizce normalmi
Alıntı:
salsa adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

ben 15 yaşındayım boyum 1 48 kısayım ne yapmalıyım ve de kaç santim olurum 20 yaşına kadar cvp bekliom

Basketbol oynayın, fast food beslenme yerine protein ve vitamince zengin beslenin.
Kişiye göre değişse de boy uzaması 21-22 yaşlarına kadar devam edebilir.

İnsanlarda boy, büyük ölçüde genetik faktörleriniz tarafından belirlenir. Ancak çoğu kişide etkisi görülebilecek yöntemlerle boyunuzu uzatabilirsiniz. Bunlardan en önemlisi hormon tedavisidir ve hastanelerde uzman doktor denetiminde yürüyen en az 1 yıllık bir tedavidir. Sigortaların özel durumlar dışında karşılamadığı bu tedavi pahalıdır.
Bunun dışında spor, özellikle basketbol, düzenli beslenme, yapılan tahliller sonucu beslenmenizin uzmanlarca düzenlenmesi ve gerekiyorsa vitamin takviyesi boyunuzun uzamasına katkı sağlayacaktır. 18-21 yaşlarına kadar boy uzayacağından ümitsiz olmayın derim. Ayrıca en önemlisi, kendinizle barışık olun. Eğitimde ya da çeşitli alanlarda başarılı olursanız, boyunuz ya da fiziksel görünümünüz çok da önemli olmayacaktır.
Rapor Et
Reklam
Eski 19 Aralık 2008, 16:52

#2 (link)
MsXLabs Üyesi
RuffRyders - avatarı
Bence iyidir... Boyunun uzaması içi zıplamalı sporlar(Basketbol, voleybol) yapmalısın.
Rapor Et
Eski 19 Aralık 2008, 16:56

#3 (link)
Eski Üyelerin Ruhları
Blue Blood - avatarı
Erkek anatomisinde boy uzama süreci 28 yaşında sona erer. Henüz 15 yaşındasınız ve boyunuz uzamaya devam edecektir.
Rapor Et
Eski 17 Ocak 2009, 22:55

boyum

#4 (link)
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Ziyaretçi - avatarı
7.sınıfa gidiyorum yaşıtlarımın boyu benden uzun aslında normal boyum ama onlar liseli gibi duruyor lütven bende öle olmak istiyorum
Rapor Et
Eski 17 Ocak 2009, 23:25

#5 (link)
ilkayivrendi
Ziyaretçi
ilkayivrendi - avatarı
boyun yaşına göre oldukça iyi benim boyum 182 ve senle yaşıtken sendende kısaydım bu arada basketbol ve volaybol genelde boy uzatmaz uzun boylular basketbol oynar ama yararı dokunur ben oynuyorum ve sakın boy uzatmak için ilaçlara baş vurma daha lise1 e kadar uza ve rahat 180 lere ulaşırsın
Rapor Et
Eski 26 Ocak 2009, 00:12

benim boyum söylediklerime göre 1.70 olurmu

#6 (link)
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Ziyaretçi - avatarı
ben 15 yaşındayım boyum 1.55 yaşıtlarımdan kısayım arkadaşlarımın boyu 1.70 ile 1.65 arası değişiyor ve ben buna çok üzülüyorum boyumun ise en kötü 1.70 olmasını istiyorum hemde çok ben sütümü yoğurdumu vede bıldırcın yumurtamı hergün içip yiyorum dengelide besleniyorum bide ben 1 ay asılmıştım ama faydası olmadı ama ben yinede yükseğe felan zıplıyorum işallah faydası olur diye umuyorum ama şu anda hiç uzama belirtisi yok annemin boyu gençliğinde 1.57miş ama ergenlik çağında raşitzim geçirmiş yalnız bu hastalğı geçirdikten sonra 1.57miş boyu onun annesi hastalık geçirmemiş ama  1.57miş ama onun annesinin boyu 170miş ama onun kocası kısaymış 1.70 altı   ama dayılarımın boyu çok uzun 180 üstü babamın ise 1.72 ama oda kardeşlerinden kısa benim boyumun kesinlikle 1.70 olmasını istiyorum hiçmi şansım yok hiçmi olmaz yoksa benim boyum en fazla 1.60 mı olur ?lütfen sorum çabuk yanıtlanırsa çok sevinirim bide iyi haber verirseniz sabırsızlılkla bekliyorum.
Rapor Et
Eski 4 Şubat 2009, 23:05

#7 (link)
Özel Üye-VIP
UnknowN - avatarı
tercih6
Rapor Et
Eski 10 Mart 2009, 15:18

Boyum kısa ne yapmalıyım

#8 (link)
santres
Ziyaretçi
santres - avatarı
peki hocam ben 18 yasındayım boyum kısa benım boyum 18 inden sonra cıkmaz mı? bi de vucut gelıstırmenın boya bı zararı varmı tesakkurler
Rapor Et
Eski 10 Mart 2009, 16:02

#9 (link)
fattiriik
Ziyaretçi
fattiriik - avatarı
YAŞIM 12 VE 1.62 BOYDAYIM BOYUM NORMALMİ?
Rapor Et
Eski 10 Mart 2009, 16:52

#10 (link)
asdasdasa
Ziyaretçi
asdasdasa - avatarı
beki benimki ben 12 yasındayımm boyum 1.35
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.157 saniyede (71.02% PHP - 28.98% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 10:53
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi