Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

"Kopyala yapıştır" ve "kes yapıştır" komutlarını açıklar mısınız?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Blue Blood tarafından 25 Aralık 2008 (18:54) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
113643 kez görüntülenmiş, 26 cevap yazılmış ve son mesaj 13 Ocak 2014 (17:11) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 3.18  |  Oy Veren: 11      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 25 Aralık 2008, 18:54

#1 (link)
Blue Blood
Ziyaretçi
Blue Blood - avatarı
"Kopyala yapıştır" ve "kes yapıştır" komutlarını açıklayınız.Nerde kullanıldığından bahsediniz. Bu komutları kaç değişik yolla uygulayabiliriz?
En iyi cevap Keten Prenses tarafından gönderildi

Bunun birden fazla yolu vardır. birincisi kopyalayacağımız öğenin üzerine sağ tıklayıp ''kopyala'' deriz.. sonrada yapıştıracağımız yere gene sağ tıklayıp ''yapıştır'' deriz.
diğer bir yolda kısa yol tuşarıdır..''ctrl+c'' kopyalar,'ctrl+v''yapıştırır..
Rapor Et
Reklam
Eski 25 Aralık 2008, 19:05

#2 (link)
MsXLabs Üyesi
Keten Prenses - avatarı
Bunun birden fazla yolu vardır. birincisi kopyalayacağımız öğenin üzerine sağ tıklayıp ''kopyala'' deriz.. sonrada yapıştıracağımız yere gene sağ tıklayıp ''yapıştır'' deriz.
diğer bir yolda kısa yol tuşarıdır..''ctrl+c'' kopyalar,'ctrl+v''yapıştırır..
Rapor Et
Eski 25 Aralık 2008, 22:42

"Kopyala yapıştır" ve "kes yapıştır" komutlarını açıklayınız

#3 (link)
Blue Blood
Ziyaretçi
Blue Blood - avatarı
1-"Kopyala yapıştır" ve "kes yapıştır" komutlarını açıklayınız.Nerede kullanılacağından bahsediniz.Bu komutları kaç değişik yolla uygulayabiliriz?
2-Masaüstü nedir? Hangi kısımlardan oluşur?
3-Bilgisayarım simgesi ne işe yarar?
4-Geri dönüşüm kutusu ne işe yarar?
5Kullandığınız disk veya disket üzerinde ne kadar kullanılabilir alan kaldığını nasıl görebilirsiniz?
6-Windows İşletim Sistemi'nde disket nasıl biçimlendirilir?Komutları kaç değişik yöntemde verebilirsiniz?
Rapor Et
Eski 25 Aralık 2008, 22:56

#4 (link)
MsXLabs Üyesi
Keten Prenses - avatarı
lütfen aynı başlık altında tekrar tekrar aynı konuları açmayınız. eğer verdiğimiz cevapları okuyorsanız oradada belirmiştim.. birdahaki sefere sorularınız direk silinecektir bilginize..
Rapor Et
Eski 17 Nisan 2009, 14:28

#5 (link)
montoya555
Ziyaretçi
montoya555 - avatarı
bazı sitelerde örneğin sohbet portallarında mesaj bölümüne girdiğimizde sağ klik yaptığım zaman farklı bir statü çıkıyor yani yapıştır bölümü yok. kopyaladıgım ya da kestiğim yazıyı buraya nasıl yapıştırabilirim ayrıca control+v yi denedim olmuyor yardımcı olursanız sevinirim
Rapor Et
Eski 17 Nisan 2009, 14:55

#6 (link)
MeLL
Ziyaretçi
MeLL - avatarı
Alıntı:
montoya555 adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

bazı sitelerde örneğin sohbet portallarında mesaj bölümüne girdiğimizde sağ klik yaptığım zaman farklı bir statü çıkıyor yani yapıştır bölümü yok. kopyaladıgım ya da kestiğim yazıyı buraya nasıl yapıştırabilirim ayrıca control+v yi denedim olmuyor yardımcı olursanız sevinirim

Kopyaladığınız mesajı yapıştıracağınız yer muhtelen ekleme yapmaya müsat bir platform değildir.Eğer biraz daha detaylı sorarsanız yine yardımcı olmaya çalışırız...?
Rapor Et
Eski 17 Nisan 2009, 15:01

#7 (link)
MsXLabs Üyesi
Keten Prenses - avatarı
sağ tık özelliği yani seçme özelliği bazı forumlarda deaktive edilmiş oluyor yazıları seçemiyorsanız sol üstte bulunan ''düzen'' sekmesinden tümünü seçin ve ctrl+c yapın ve yapıştıracağınız yere gelip ctrl+v yapın.. eğer ben sorununuzu anlayamadıysam daha çok eyrıntı verin problem nerede? kopyalamada mı? seçmede mi? yapıştırmada mı?
unutmayın heryereden herşekilde bilgi alınabilir bi şekilde bir sayfa illaki kopy-paste yapılabilinir..
Rapor Et
Eski 17 Nisan 2009, 17:17

#8 (link)
montoya555
Ziyaretçi
montoya555 - avatarı
yani şöyle açayım konuyu; bi sohbet sitesindeyim ve sohbete başladım. herhangi bir nickname üzerine tıkladıktan sonra daha önce kes yaptığım slm kelimesini sağ klikle yapıştırmak istedim fakat sağ klik yaptığım zaman kanala gir kanaldan ayrıl gibi bikaç tane komut cıkıyor ama yapıştır komutu yok. bu kesmiş oldugum kelimeyi oraya nasıl yapıştırabilirim
Rapor Et
Eski 17 Nisan 2009, 17:22

#9 (link)
MsXLabs Üyesi
Keten Prenses - avatarı
sohbet kanalı özel bir yazılımdır. normal forum sayfalarından farklıdır. java script olduğu için yapamıyor olabilirsiniz..
bunun çözümünü bilmiyorum.. belki bilen bir arkadaşım olabilir. sayfayı yenilemeyi unutmayınız
Rapor Et
Eski 17 Nisan 2009, 17:47

#10 (link)
montoya555
Ziyaretçi
montoya555 - avatarı
sanırım çözümü yok gibi. tşk ederim ilginize
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.173 saniyede (72.88% PHP - 27.12% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 10:57
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi