Cevap Yaz Yazdır
En İyi Cevap Var Güncelleme: 17 Nisan 2009  Gösterim: 161.379  Cevap: 7

"Kopyala yapıştır" ve "kes yapıştır" komutlarını açıklar mısınız?

Misafir
25 Aralık 2008 18:54       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
"Kopyala yapıştır" ve "kes yapıştır" komutlarını açıklayınız.Nerde kullanıldığından bahsediniz. Bu komutları kaç değişik yolla uygulayabiliriz?
EN İYİ CEVABI Keten Prenses verdi
Bunun birden fazla yolu vardır. birincisi kopyalayacağımız öğenin üzerine sağ tıklayıp ''kopyala'' / "kes" deriz.. sonra da yapıştıracağımız yere gene sağ tıklayıp ''yapıştır'' deriz.

Kopyala - Yapıştır işlemi mouse haricinde kısayol tuşları ile de yapılabilir; kısa yol tuşarı :''Ctrl+C'' kopyalar,'Ctrl+V'' yapıştırır.
Sponsorlu Bağlantılar
Kes - Yapıştır işlemi mouse haricinde kısayol tuşları ile de yapılabilir; kısa yol tuşarı : 'Ctrl+X'' kopyalar,'Ctrl+V'' yapıştırır.

Kopyalama ve Kesme arasındaki fark:
Bir öğe kopyalanarak başka bir yere taşınmışsa, hem kopyalanmadan önceki konumunda hem de yeni konumunda (iki ayrı öğe olarak) bulunur.

Bir öğe kesilerek bir yere taşınmışsa, sadece yeni (yapıştırılan konum) konumda bulunur. Kesilen yerde bir kopyası kalmaz.Keten Prenses tarafından gönderilmiş olan #2 numaralı mesaj 'en iyi cevap' seçilmiş ve ilk mesaja eklenmiştir.
Misafir
25 Aralık 2008 22:42       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
1-"Kopyala yapıştır" ve "kes yapıştır" komutlarını açıklayınız.Nerede kullanılacağından bahsediniz.Bu komutları kaç değişik yolla uygulayabiliriz?
2-Masaüstü nedir? Hangi kısımlardan oluşur?
3-Bilgisayarım simgesi ne işe yarar?
4-Geri dönüşüm kutusu ne işe yarar?
5Kullandığınız disk veya disket üzerinde ne kadar kullanılabilir alan kaldığını nasıl görebilirsiniz?
6-Windows İşletim Sistemi'nde disket nasıl biçimlendirilir?Komutları kaç değişik yöntemde verebilirsiniz?
25 Aralık 2008 22:56       Mesaj #4
Keten Prenses - avatarı
Üye
lütfen aynı başlık altında tekrar tekrar aynı konuları açmayınız. eğer verdiğimiz cevapları okuyorsanız oradada belirmiştim.. birdahaki sefere sorularınız direk silinecektir bilginize..
MeLL
17 Nisan 2009 14:55       Mesaj #5
MeLL - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
montoya555 adlı kullanıcıdan alıntı

bazı sitelerde örneğin sohbet portallarında mesaj bölümüne girdiğimizde sağ klik yaptığım zaman farklı bir statü çıkıyor yani yapıştır bölümü yok. kopyaladıgım ya da kestiğim yazıyı buraya nasıl yapıştırabilirim ayrıca control+v yi denedim olmuyor yardımcı olursanız sevinirimKopyaladığınız mesajı yapıştıracağınız yer muhtelen ekleme yapmaya müsat bir platform değildir.Eğer biraz daha detaylı sorarsanız yine yardımcı olmaya çalışırız...?
17 Nisan 2009 15:01       Mesaj #6
Keten Prenses - avatarı
Üye
sağ tık özelliği yani seçme özelliği bazı forumlarda deaktive edilmiş oluyor yazıları seçemiyorsanız sol üstte bulunan ''düzen'' sekmesinden tümünü seçin ve ctrl+c yapın ve yapıştıracağınız yere gelip ctrl+v yapın.. eğer ben sorununuzu anlayamadıysam daha çok eyrıntı verin problem nerede? kopyalamada mı? seçmede mi? yapıştırmada mı?
unutmayın heryereden herşekilde bilgi alınabilirMsn Happy bi şekilde bir sayfa illaki kopy-paste yapılabilinir..
montoya555
17 Nisan 2009 17:17       Mesaj #7
montoya555 - avatarı
Ziyaretçi
yani şöyle açayım konuyu; bi sohbet sitesindeyim ve sohbete başladım. herhangi bir nickname üzerine tıkladıktan sonra daha önce kes yaptığım slm kelimesini sağ klikle yapıştırmak istedim fakat sağ klik yaptığım zaman kanala gir kanaldan ayrıl gibi bikaç tane komut cıkıyor ama yapıştır komutu yok. bu kesmiş oldugum kelimeyi oraya nasıl yapıştırabilirim
17 Nisan 2009 17:22       Mesaj #8
Keten Prenses - avatarı
Üye
sohbet kanalı özel bir yazılımdır. normal forum sayfalarından farklıdır. java script olduğu için yapamıyor olabilirsiniz..
bunun çözümünü bilmiyorum.. belki bilen bir arkadaşım olabilir. sayfayı yenilemeyi unutmayınız


Daha fazla sonuç:
kopyala yapıştır kısayol

Hızlı Cevap
Mesaj:


Kaynak:


Bu sayfalarımıza baktınız mı
paneli aç