Arama

Su maymunu yuttum, ne yapmalıyım? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 30 Mart 2018 Gösterim: 169.896 Cevap: 21
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Mayıs 2010       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya benca hiç de zararlı değil.yutanlar olduğu için zararlı diyorlar.sanki o uçup onun ağzına giriyo.o yuttu.kanserojen tabi de eğer yazdığım bu üç kurala dikkat edersek bişey olmaz...
1 küçük çocuklardan uzak tutun!
Sponsorlu Bağlantılar
2 onu elinize aldıktan sonra elleri sabunla yıkayın!
3 sakın ha onun olduğu suyu içmeyin!
bunlara uyduktan sonra büyütün.hiçbirşey olmaz...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Haziran 2010       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar benim kuzenimde de vardı kuzenim bana dedi ki : eline sürme sakın eline sürer isen kanser olursun dedi . Ve biraz onlarla oynadık onlara baktık suyun içinde bir kağıt parçası gibi gözüküyorlar ama benim en sevdiğim bir özellikleri ise büyük olan su maymuncuklarının yumurtlaması ar 150 tane falan vardı ama kuzenimin annesi hemen atmamamızı önerdi tabi babası da . İşte düşündük kuzenimle ve atmaya karar verdik ve elimize birer tane buzdolabı poşedi geçirdik ve apartmanda aşağıya atmaya başladık özlelikle küçükleri ayırdın fakat annnesi onları da atın dedi şeffaflar çok sevimli ve tatlıydı özellikle suda şeffaflar görünmüyordu ve şeffaflardan hiç büyük yoktu işte hepsini atıık ve ben biraz endişelendim onları dışarı attığımızda fakat iş işten geçince yapılacak bir durum söz konusu da olmadı
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Aralık 2010       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bence su maymunu cok sagliksiz bir sey.hic tercih etmiyorum ilk arkadasimda gordum ve bende almak istedim cok yumusak hemen parcalaniyor ve cok igrenc bende ilk gordugumda almak istedim guzel bir gorunusu oldugu icin artik bu bilgileri okuyunca hemen fikrim degisti artik o su maymununu hicc elime surmucem gormekte istemiyorum.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Şubat 2011       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar bu arkadaşımızın bahsettiği su maymunu suda büyüyen boncuklardır.Malesef şu anda bu zararlı şeyler birçok yerde satılmakta.Ama canlı değillerdir.Metabolik bir özellikleri de yoktur.Canlı diyen misafir arkadaşım-Sence bunlar oksijen ile yaşıyor olsalardı kapağını kapadığımız kavanozun içinde nasıl yaşayabilirlerdi? Veya şeker koymayınca susuz kalınca nasıl yaşıyorlar?Lütfen bilmediğiniz şeyler hakkında yorum yapmayınız ve benim tavsiyem en yakın zamanda doktora görünmenizdir.Bunlar ölüme dahi yol açabilirler.Büyük ihtimalle mideniz yıkanır.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Mart 2011       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
1 TL ye satılıyor ama azınıza almadan da besliye bilirsiniz...Su Maymunu öldürür!!
Canlı olup olmadığına dair bir fikrim yok ama tahminen bilimsel bir şey olduğu kesin.Tadına da bakmayın.Tadı bile zehirleye bilir bir tek beslerseniz besleyin ama 5 yaş altı çocuklardan da uzak tutun...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Mayıs 2011       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar bunlar canlı falan değiller . Sadece silikondan yapılmış su ile temas ettiğinde büyüyen bir oyuncak. Fakat ölüme bile yok açabiliyor . Yuttuysanız hemen doktora başvurmanızı tavsiye ederim çünkü midenizde veya bağırsaklarınızda büyüyerek, solunum yolunda büyüyerek soluk almanızı engelliye bilir. Kansere bile yol açabiliyor. Eee nede olsa kimyasal madde .
M.ENES - avatarı
M.ENES
Ziyaretçi
17 Kasım 2011       Mesaj #17
M.ENES - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar bu su maymunu denilen şeyler kesinlikle CANLI OLMAYIP kanserojen madde içeriyolar bunlar nano teknoloji ile üretilen küçük ve su emici bir yapıya sahiptir en fazla büyüklüğü yaklaşık bir ceviz kadardır bunlar genellikle tarım yapan insanların çiçeklerinin suyunu karşılaması için üretilmiş bir gübredir
Bu şeyler süs olarakta (evinizde küçük çocuk yoksa)kullanılabilir.
Bazı balıklar ve su kaplumbağaları bunları yer ve ölür aynı şekilde çocuklarda yuttukları zaman (müdahele edilmesse) ölebilir veya kanser olabilir.
Bu şeyler tuzatınca parçalanır ve mayoz bölünme ile bölünen kızımlar diğer yarısını tamamlar.
Bunlar canlı deildir ama içindeki bakteriler mayoz bökünme ile kendini eşleyebilir.
Şeker atıldığında ise büyüyerek süs şeklindekullanılabilir.
Benim evimde var bitkilerin dibine koymak için bunları çoğaltıyorum.
UNUTMAYIN BUNLAR BİTKİLER İÇİN FAYDALI İNSAN VE HAYVANLAR İÇİN ZARARLIDIR.
Evinize bunlardan alıcaksanız şeffaf olandan deil yeşil mavi kırmızı gibi renklerden alın çünkü şeffaflar suyun rengine adapte olarak kendini kamufle ediyor ve bazen yetişkinlerin bile bunları görmeyip mideye indirdikleri görülmektedir.
YARDIMCI OLDUYSAM NE MUTLU BANA
misafir - avatarı
misafir
Ziyaretçi
27 Kasım 2011       Mesaj #18
misafir - avatarı
Ziyaretçi
1.Su maymunu insanı öldürür mü
Ben hiç su maymunu yutunca ölen birini duymadım ve kayıtlarda yok.
2. İlk yuttuğumuzda ne gibi belirtiler olur
Bir belirti olmaz.Ama eğer küçüken yuttuysan ve bir poşet yuttuysan;
1.Çok az su iç.
2.Şeker ve tuz yememeye dikkat et.
3.Hemen doktora başvur.
4.Dikkatli ol.
12 yaş - avatarı
12 yaş
Ziyaretçi
27 Kasım 2011       Mesaj #19
12 yaş - avatarı
Ziyaretçi
Bilgi:su maymunlarının asıl adı kristajel dir.bunlar canlıdır ve maya mantarından üretilirler.şekerle beslenir, çoğalırlar.gübre olarak kullanılırlar.içlerinde bitki yetiştirillebilir.bitkiye 1hafta gibi sürede su konulması gerekir.bunları 7 yaşındakiler almalıdır.yutulursa kusma gibi belirtiler olabilir.bunlar dışkı ile atılabilir.bu güne kadar bunlardan ölen biri kayıtlarda bulunmamaktadır.
Tel - avatarı
Tel
Ziyaretçi
23 Ekim 2012       Mesaj #20
Tel - avatarı
Ziyaretçi
Meraba ;

su maymunu veya bizim bildiğimiz adıyla su topu..bazıları yutmayın demiş, doğru demiş Msn Happy ama ben söyleyeyim onlar genelde bitki susuz kalmasın diye varlar ama eğlence diye de büyütebiliriz. ayrıca dokunmanın zararı yok, ciltte tahriş,yara vs. şeyler yapmaz. bende 1000 tane var şuan ama bayağı çoğaldılar. hepsi rengarenk. ben şeffarların içine enjektörle boya sıkıyorum (gıda boyası). hiç bir sorun olmaz besle ama yüzüne,boynuna, göğüs ve karnına, diz ve bacaklarına,ayaklarına, kısacası vücuduna uzun süreli dokundurmaman gerekli.Yutulduğu takdirde çıkarılabiliyorsa çıkarılmalı, çıkarılamıyorsa doktora başvurulmalı. benim kardeşim iki kere yuttu onları şeker sanarak ilkinde çıkarabildik ama ikincide doktor kusmasını sağlayan bir ilaç verdi (biliyorum iğrencim.).ancak öyle geçer ama sindirme evresinndeyse maalesef ameliyat gerekiyor çünkü ondaki bakteriler mikroplar vs hep kana karışıyor. benden bu kadar, okuduğunuz için teşekkürler...