Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Forumda Ara

Sırtta oluşan kaşıntının sebebi ne olabilir?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Ziyaretçi tarafından 4 Şubat 2009 (15:09) tarihinde açılmıştır.
65132 kez görüntülenmiş, 23 cevap yazılmış ve son mesaj 16 Kasım 2014 (07:32) tarihinde gönderilmiştir.
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Eski 4 Şubat 2009, 15:09

#1 (link)
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Ziyaretçi - avatarı
Sponsorlu Bağlantılar Sponsorlu Bağlantılar
sırtaki siyah bir lira büyüklüğünde ve haliyle kaşıntı var fakat benim cildim yaglı oldugundan bayoda yapsam zaman içinde kaşıntılar oluyor sizin sayfalarınızı gezerken gül hastalıgı yazısını okudum burdaki olay benzentisi var bence sitrese baglı bir leke olabilirmi bu leke benim iki kürek arası omirilik üzerine geliyor ,son zamanlarda benim iki bacak arasında da kaşıntı olmaya başladı ama deri döküntüsünü göremiyorum ancak bu olay karın kısmının yani kemer hizasıda zaman içinde kaşıntı oluyor doktora henüz çıkmadım cildiyeye çıkacaktım size yazma ihtiyacı duydum sonucu bana yazarsanız sevinirim
En iyi cevap Misafir tarafından gönderildi

Sırtımın sol alt tarafında kürek kemiğinin hemen altında geçmeyen bir kaşıntı var cilt doktoruna gösterdim ama aldığım ilaçlar fayda etmedi bu kaşıntı bazen sol omuz üstünde de oluyordu şimdi ise altımın ortasında da olmaya başladı alnımı kaşıdığım zaman deri döküntüleri oluyor ayrıca ayaklarımda özellikle sağ ayağımda çok olmak üzere varis mevcut bu aralar kendimi yorgun ve halsiz hissediyorum yaşım 45 bu kaşıntıların sebebini merak ediyorum yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler
Sponsorlu Bağlantılar
Rapor Et
Eski 4 Şubat 2009, 16:40

#2 (link)
MsXLabs Üyesi
Keten Prenses - avatarı
SIRTTA Kİ ''BİR LİRA GÖRÜNÜMDEKİ SİYAH LEKE,'' DEN BAHSETMİŞSİNİZ VE DERİ DÖKÜNTÜM YOK DEMİŞSİNİZ. O SİYAH RENKLİ OLAN ŞEYLER DÖKÜNTÜ DEĞİL Mİ? BENCE BİR CİLDİYEYE BAŞVURUN. BU KADAR AZ BİLGİ VERDİĞİNİZDE AYRINTILI CEVAP VEREMİYORUZ.
SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİM
Rapor Et
Eski 3 Ekim 2009, 15:53

#3 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Sırtımın sol alt tarafında kürek kemiğinin hemen altında geçmeyen bir kaşıntı var cilt doktoruna gösterdim ama aldığım ilaçlar fayda etmedi bu kaşıntı bazen sol omuz üstünde de oluyordu şimdi ise altımın ortasında da olmaya başladı alnımı kaşıdığım zaman deri döküntüleri oluyor ayrıca ayaklarımda özellikle sağ ayağımda çok olmak üzere varis mevcut bu aralar kendimi yorgun ve halsiz hissediyorum yaşım 45 bu kaşıntıların sebebini merak ediyorum yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler
Rapor Et
Eski 7 Ocak 2010, 13:30

kaşınatı.

#4 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
İYİ günler.benim sorum vücudumun belli yerlerinde özellikle sırtımda ve gövdemde yara şeklinde kaşıntılar var .böyle sivilce gibi geğil ama kabuklu yara gibi tarif edebilirim.bunun nedeni nedir ?ne yapmalıyım?yardımlarınız için teşekkürler.
Rapor Et
Eski 20 Ocak 2010, 07:32

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
eşimin sırtında kaşıntı var kaşıdıkça deri altından sivilce gibi şişiyor ve birden dudaklarıda şişip iniyor
Rapor Et
Eski 24 Ocak 2010, 13:51

#6 (link)
LaSalle
Ziyaretçi
LaSalle - avatarı
"Uzman görüş ve önerisi olmayıp sadece bilgilendirme amaçlıdır."

Vücudun herhangi bir yerinde ya da tamamında hissedilebilir. Böcek dolaşıyormuş hissi, hafif yanma ve batma gibi belirtilerle de ortaya çıkan, insanı çok rahatsız eden, toplum içinde zor duruma düşüren, sevimsiz ve sıkıntılı bir durumdur. Çok şiddetli olduğunda; uykusuzluğa, gerginliğe ve depresyona bile neden olabilir.
Kaşıntının Nedenleri Nelerdir..
- Ciltte döküntü yapan hastalıklar egzemalar, ürtiker, isilik, kızıl, kızamıkçık, suçiçeği ve çeşitli deri iltihaplarının neden olduğu kaşıntılar.
- Sistemik hastalıklar diyabet, Karaciğer, Böbrek hastalıklarında görüldüğü gibi; bazı kan hastalıkları ile bazı kanser çeşitlerinde de ilk semptomlardan biri kaşıntıdır.
- Çeşitli parazitleritlenme, uyuz, kıl kurdu.
- Mantar hastalıkları
- Bazı alerjik maddeler sabun, çamaşır tozları, boya maddeleri ve yün veya sentetik giyecekler gibi.
- Bazı gıdalar çilek, yumurta, süt en yaygın alerjik gıdalardır.
- Ruhsal sıkıntılar
- Kuru bir cilt, kaşıntıya neden olabilir
Kaşıntının Tedavisi..
Burada ilk şart;kaşıntının nedenini tespit etmektir.Bunun için ayrıntılı bir cilt muayenesi,kan ve alerji testleri, gerekirse biyopsi bile yapılır.Altta yatan hastalık tespit edildiğinde hemen ona yönelik tedaviye başlanır.
Kaşıntıya Karşı Önlemler..
- Mümkün olduğunca kaşınmamaya çalışınız
- Kaşıntı önleyici ilaçlar alabilirsiniz
- Sıcak duş ve banyodan kaçınınız.
- Hafif ve bol giysiler ,serin bir ortam kaşıntıyı hafifletebilir.
- Banyoda iyi durulanınız.
- Banyodan çıkınca,vücudunuza nemlendirici uygulayınız
- İleri vakalardaultraviole tedavisi de kullanılabilir

kesin tanı ve tedavi için doktora başvurmayı ihmal etmeyin.
Rapor Et
Eski 16 Eylül 2010, 13:52

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
arkadaşlar benim sırtımda bir leke var kaşıntıda var ama sadece lekenin olduğu yerde kaşınma
yok henüz cildiyeye gitmedim ama sizden cevap bekliyorum
Rapor Et
Eski 16 Eylül 2010, 14:07

#8 (link)
MsXLabs Üyesi
The Unique - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

arkadaşlar benim sırtımda bir leke var kaşıntıda var ama sadece lekenin olduğu yerde kaşınma
yok henüz cildiyeye gitmedim ama sizden cevap bekliyorum
Telaşa gerek yok uzmana görünüp gerekli testleri yaptırmanız gerekir.
Rapor Et
Eski 10 Nisan 2011, 21:29

HASTALIĞIM HAKKINDA BİLGİ İSTİYORUM

#9 (link)
33_33
Ziyaretçi
33_33 - avatarı
selam arkadaşlar benim sadece sırt bölgem kaşınıyor. doktora gittim şikayetimi sürekli kaşınıyor özellikle banyo sonrası olduğunu söyledim. bana mide kuruluğu dedi. hayatım da ilk defa duydum. bu böyle kalacak mı çok korkuyorum. bu konu hakkında bir bildiğiniz varsa memnum olurum şimdiden teşekkür ederim
Rapor Et
Eski 7 Mayıs 2011, 05:34

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
arkadaşlar sırt kaşıntısı genel olarak aynı bölgede ve kürek kemiğinin altında ise genel olarak.
karaciğer yağlanmasına baglıdır genel olarak normalin üzerindeki kilolu insanlarda olur,kabuklu sivilce şeklindedir ve iltahaplıdır,size tavsiyem karaciğer tahlili yaptırmanızdır,mevsiminde meyva yer gibi enginar yemeniz gayet iyi gelecekdir karaciğerin en ii dostu enginardır eğer 2 hafta yediniz takdir de günde en fazla 2 adet geçtiğinin farkına varacaksınız,2 adet üzeri cilde tahrişe sebep olacaltır,hepinize saglıklı günler dilerim saygılar...
Sponsorlu Bağlantılar
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.160 saniyede (66.88% PHP - 33.12% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +2 - Saat: 00:40
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi