Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Kültürel miras nedir?

Bu konu Soru-Cevap forumunda böööhhhyyyynnn tarafından 13 Şubat 2009 (12:11) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
27475 kez görüntülenmiş, 34 cevap yazılmış ve son mesaj 3 Ocak 2013 (16:59) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 2.89  |  Oy Veren: 9      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 3 Nisan 2011, 15:08

Kültürel miras nedir?

#21 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
kültürel miras nedir ltfn cevabını söyleyin bir türlü bulamadım
Rapor Et
Reklam
Eski 3 Nisan 2011, 16:11

halk mirası

#22 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
yhaa her yeri aradım ama bulamadım halk mirasımıza örneklerde werseniz ylwarrrmm ltfn :'( hiç bir yerde bulamadım lfnnn ♥
Rapor Et
Eski 21 Mayıs 2011, 17:01

kültür

#23 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
kültür mirası ne ya
Rapor Et
Eski 23 Mayıs 2011, 19:41

Kültürel miras nedir?

#24 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Kültürel miras kısaca geçmişten günümüze kadar gelen şeyler.
Rapor Et
Eski 16 Kasım 2011, 19:48

Kültürel miras nedir?

#25 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
kültürel miras nedir dye qiriyoz sorular cıkıo sorularımıza cevp lütfn kültürel miras ne demekkk ? acil cbkk. :s
Rapor Et
Eski 23 Aralık 2011, 09:02

Kültürel miras nedir?

#26 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
bir milletin geçmişindeki atalardan kalan ve diğer nesillerldede kalmaya devam edecek olan yapılarındır. Ör; topkapı sarayı,ayasofya,selimiye camii ..
Rapor Et
Eski 8 Şubat 2012, 17:31

kültürel miras

#27 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
meraba arkadaşlar.kültürel miras hakkında bana bilgi verebilir misiniz acaba??bir kaç arkadaş daha bu soruyu sormuş.fakat tek bi yanıt var ve bana pek de mantıklı gelmedi.yinede gönderen arkadaşımıza teşekür ediyorum.ancak kültürel mirasın tarihle ilgigli bir alkası olmalı?cevsp yazarsanız teşekür ederim...

sevgilerle
Rapor Et
Eski 13 Mart 2012, 15:49

Kültürel miras nedir?

#28 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Kültürel miras geçmişten günümüze kadar birçok uygarlığa ev sahipliği yapmıs tarihi eserlerdir(ben bu kadar biliyorum ..daha çok bilen varsa söyleyebilir mi ?
Rapor Et
Eski 25 Mart 2012, 14:54

Kültürel miras nedir?

#29 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Kültürel miras veya kültür mirası daha önceki kuşaklar tarafından oluşturulmuş ve evrensel değerlere sahip olduğuna inanılan eserlere verilen genel bir isimdir. Dünya Kültürel ve Doğal Mirasın Korunması Sözleşmesi[1] kültür mirasını üç sınıfta gruplandırmaktadır:
Anıtlar: Bu gruba mimari yapılar, heykeller, resimler, arkeolojik eserler, kitabeler, mağaralar ve eleman birleşimleri girmektedir. Bu grupta yer alan eserler tarihi veya sanatsal veya bilimsel olarak evrensel değerlere sahiptirler.
Yapı toplulukları: Bu gruba giren yapı toplulukları bulundukları konum nedeniyle tarihi veya sanatsal veya bilimsel olarak evrensel değerlere sahiptirler.
Sitler: Bu gruba giren sit alanları ya insan ürünüdür ya da doğal bir şekilde oluşmuştur. Ya da bu ikisinin kombinasyonudur. Bu gruba giren sit alanları ya estetik, ya etnolojik ya da antropolojik bakımdan evrensel değerlere sahiptirler.
Rapor Et
Eski 25 Mart 2012, 15:07

Kültürel miras nedir?

#30 (link)
ZombieBike
Ziyaretçi
ZombieBike - avatarı
"iki tür “kültürel miras” var...
birincisi “elle tutulabilen” miras... ülkemizde uzun süre halk tarafından “harabe” veya “virane” diye adlandırılan, artık önemi iyice anlaşıldığı için özgün adlarıyla anılan, eski çağlardan günümüze kadar gelebilmiş, taşınabilen veya taşınamayan, yer altında veya yer üstünde rastlanan- eski yerleşim alanlarındaki evler, kamusal yapılar ya da yapı kalıntıları, ortak kullanım alanları, o çağlarda yaşayan insanların günlük yaşamlarında kullandıkları nesneler, tarihi ve sanatsal eserler...

ikincisi “elle tutulamayan” miras... her yörede kuşaktan kuşağa aktarılan, rahmetli prof. dr. raci bademli’nin deyişiyle ilk ve son halkalarının oluşumu heyecan verici bir zincir”e benzeyen, o yöreye has bir tür “kırsal yaşam bilgeliği”... gelenek, görenek... son yıllarda kentlere göçün artmasıyla son halkalarının kırılıp, genç kuşaklara pek de geçmediği “halk kültürü”...
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Kültürel miras nedir? Konusuna Benzer Konular
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 0
Son Mesaj: 15 Ekim 2012 19:56
Gönderen: Ziyaretçi Forum: Soru-Cevap
Cevap: 6
Son Mesaj: 14 Ekim 2012 17:17
Gönderen: asla_asla_deme Forum: Kültür
Cevap: 2
Son Mesaj: 30 Eylül 2012 21:04
Gönderen: ThinkerBeLL Forum: Çevre Bilimleri
Son Mesaj: 9 Ekim 2009 13:16
Gönderen: Demir YumruK Forum: X-Sözlük
Son Mesaj: 25 Aralık 2007 16:39
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.217 saniyede (77.16% PHP - 22.84% MySQL) 16 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 01:11
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi