Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

4 yıllık mesleki açık öğretim lisesini kaç krediyle geçebilirim?

Bu konu Soru-Cevap forumunda MystCrose tarafından 26 Şubat 2009 (04:22) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
217508 kez görüntülenmiş, 255 cevap yazılmış ve son mesaj 22 Nisan 2014 (11:02) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 3.83  |  Oy Veren: 42      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 26 Şubat 2009, 04:22

#1 (link)
MystCrose
Ziyaretçi
MystCrose - avatarı
4 Yıllık Mesleki Açık Öğretim Lisesinde sınıf geçmek için kaç kredi gerekir?
ve toplam kaç kredi gerekir

Saolun
En iyi cevap Keten Prenses tarafından gönderildi

MESLEKİ AÇIKÖĞRETİM PROGRAMI
Meslekî Açıköğretim Programı Mezuniyet kredileri
Açıköğretim Lisesi Meslekî Açıköğretim Programına ortaokul diploması ile kayıt yaptıran öğrenciler için, kayıtlı oldukları okul türüne göre mezuniyet kredileri şöyledir.
  • Kız Meslek Lisesi : 203
  • Endüstri Meslek Lisesi: 210
  • Ticaret Meslek Lisesi: 204
  • İmam-Hatip Lisesi : 208
Mesleki Açıköğretim Programı öğrencilerinin dönemlere göre alacakları krediler
1. ve 2. DÖNEM
  • 26 kredilik ortak genel kültür dersini ve 8 kredilik seçmeli genel kültür dersini Uzaktan Öğretim yöntemi ile (merkezi sınavla) alırlar.
  • 16 kredilik ortak meslek derslerini, yüz yüze eğitimle okuldan alacaklardır.
3, 4, 5 ve 6. DÖNEM
  • 16 kredilik ortak genel kültür dersini ve 8 kredilik seçmeli genel kültür dersini, Uzaktan Öğretim yöntemi ile (merkezi sınavla) alırlar.
  • 26 kredilik ortak meslek dersini, yüz yüze eğitimle okuldan alacaklardır.
  • Ortak genel kültür dersi kalmayan öğrenciler 24 kredilik seçmeli genel kültür dersi alabilirler.
Mesleki Açıköğretim Programı öğrencileri, bir dönemde kültür dersleri ve meslek dersleri olarak toplam 50 kredilik ders alabilir. Mesleki Açıköğretim Programında öğrencinin toplam kredisi, meslek dersleri ve genel kültür dersleri ile aldığı kredi toplanarak belirlenir.
Mesleki Açıköğretim Programı öğrencilerinin Açıköğretim Lisesinden alacağı teorik meslek dersleri

msx

EĞİTİM MATERYALLERİ
Televizyon
Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünce, ders kitaplarımızı desteklemek üzere televizyon ders programları, iletişimi sağlamak ve rehberlik hizmeti sunmak üzere de televizyon iletişim ve rehberlik programları hazırlanmaktadır.
Programlar TRT Genel Müdürlüğünün işbirliği ile TRT 4 Yayın Programında yayınlanır.
AÖL TV Ders Programları :
Pazartesi 06:00-09:00 (Tekrarı 19:50-21:30)
Salı, Çarşamba, Perşembe 06:00-09:00 (Tekrarı 19:30-21:30)
Cuma 06:00-08:40
Cumartesi 07:20-12:00
Pazar 07:00-11:40
AÖL TV İletişim - Rehberlik Programı :
Pazartesi 06:00-06:20 (Tekrarı 19:30-19:50)
Cuma 08:40-09:00
Cumartesi 07:00-07:20
Pazar 11:40-12:00

Radyo
Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünce, ders kitaplarımızı desteklemek üzere televizyon ders programları, iletişimi sağlamak ve rehberlik hizmeti sunmak üzere de televizyon iletişim ve rehberlik programları hazırlanmaktadır.
AÖL Radyo Ders Programları
Salı, Çarşamba, Perşembe 19:50-20:50
Cuma, Cumartesi 20:00-21:00
AÖL Radyo İletişim - Rehberlik Programı
Pazar 14.30-14:4

Çoklu ortam
Basılı materyal
Açıköğretim Lisesi ders programında yer alan derslerden bazıları için kitap, bazıları için ders notu hazırlanmıştır.
Kitaplar ve ders notları, öğrencilerin adreslerine gönderilmemektedir. Öğrenciler kitaplarını, adres illerinde bulunan Eğitim Hizmetleri Merkezi Müdürlüklerine giderek kendileri almaktadırlar.
Ders notları, müfredatta yer alan konular hakkında kısa açıklamalar yapmak ve öğrencileri çalışmalarında yönlendirmek amacıyla hazırlanmıştır.
Öğrencilerin, ders notu bulunan bir dersin dönem sonu sınavına hazırlanmaları için, diğer liselerde o ders için okutulan kitaplardan da yararlanmaları gerekir.
Ceza ve tutukevlerinde bulunan öğrenciler, kitaplar ve ders notlarını, cezaevi öğretmeni aracılığı ile alabilirler.
Milli Güvenlik dersi için Açıköğretim Lisesinin hazırladığı bir kitap yoktur.Bu dersin kitabı, Milli Eğitim Bakanlığı Yayınevlerinden temin edilmektedir.

kaynak
Rapor Et
Reklam
Eski 26 Şubat 2009, 07:41

#2 (link)
MsXLabs Üyesi
Keten Prenses - avatarı
MESLEKİ AÇIKÖĞRETİM PROGRAMI
Meslekî Açıköğretim Programı Mezuniyet kredileri
Açıköğretim Lisesi Meslekî Açıköğretim Programına ortaokul diploması ile kayıt yaptıran öğrenciler için, kayıtlı oldukları okul türüne göre mezuniyet kredileri şöyledir.
  • Kız Meslek Lisesi : 203
  • Endüstri Meslek Lisesi: 210
  • Ticaret Meslek Lisesi: 204
  • İmam-Hatip Lisesi : 208
Mesleki Açıköğretim Programı öğrencilerinin dönemlere göre alacakları krediler
1. ve 2. DÖNEM
  • 26 kredilik ortak genel kültür dersini ve 8 kredilik seçmeli genel kültür dersini Uzaktan Öğretim yöntemi ile (merkezi sınavla) alırlar.
  • 16 kredilik ortak meslek derslerini, yüz yüze eğitimle okuldan alacaklardır.
3, 4, 5 ve 6. DÖNEM
  • 16 kredilik ortak genel kültür dersini ve 8 kredilik seçmeli genel kültür dersini, Uzaktan Öğretim yöntemi ile (merkezi sınavla) alırlar.
  • 26 kredilik ortak meslek dersini, yüz yüze eğitimle okuldan alacaklardır.
  • Ortak genel kültür dersi kalmayan öğrenciler 24 kredilik seçmeli genel kültür dersi alabilirler.
Mesleki Açıköğretim Programı öğrencileri, bir dönemde kültür dersleri ve meslek dersleri olarak toplam 50 kredilik ders alabilir. Mesleki Açıköğretim Programında öğrencinin toplam kredisi, meslek dersleri ve genel kültür dersleri ile aldığı kredi toplanarak belirlenir.
Mesleki Açıköğretim Programı öğrencilerinin Açıköğretim Lisesinden alacağı teorik meslek dersleri

msx

EĞİTİM MATERYALLERİ
Televizyon
Programlar TRT Genel Müdürlüğünün işbirliği ile TRT 4 Yayın Programında yayınlanır.
AÖL TV Ders Programları :
Pazartesi 06:00-09:00 (Tekrarı 19:50-21:30)
Salı, Çarşamba, Perşembe 06:00-09:00 (Tekrarı 19:30-21:30)
Cuma 06:00-08:40
Cumartesi 07:20-12:00
Pazar 07:00-11:40
AÖL TV İletişim - Rehberlik Programı :
Pazartesi 06:00-06:20 (Tekrarı 19:30-19:50)
Cuma 08:40-09:00
Cumartesi 07:00-07:20
Pazar 11:40-12:00

Radyo
AÖL Radyo Ders Programları
Salı, Çarşamba, Perşembe 19:50-20:50
Cuma, Cumartesi 20:00-21:00
AÖL Radyo İletişim - Rehberlik Programı
Pazar 14.30-14:4

Çoklu ortam
Basılı materyal
Açıköğretim Lisesi ders programında yer alan derslerden bazıları için kitap, bazıları için ders notu hazırlanmıştır.
Kitaplar ve ders notları, öğrencilerin adreslerine gönderilmemektedir. Öğrenciler kitaplarını, adres illerinde bulunan Eğitim Hizmetleri Merkezi Müdürlüklerine giderek kendileri almaktadırlar.
Ders notları, müfredatta yer alan konular hakkında kısa açıklamalar yapmak ve öğrencileri çalışmalarında yönlendirmek amacıyla hazırlanmıştır.
Öğrencilerin, ders notu bulunan bir dersin dönem sonu sınavına hazırlanmaları için, diğer liselerde o ders için okutulan kitaplardan da yararlanmaları gerekir.
Ceza ve tutukevlerinde bulunan öğrenciler, kitaplar ve ders notlarını, cezaevi öğretmeni aracılığı ile alabilirler.
Milli Güvenlik dersi için Açıköğretim Lisesinin hazırladığı bir kitap yoktur.Bu dersin kitabı, Milli Eğitim Bakanlığı Yayınevlerinden temin edilmektedir.

kaynak
Rapor Et
Eski 26 Şubat 2009, 13:33

#3 (link)
MystCrose
Ziyaretçi
MystCrose - avatarı
Tam Olarak Anlamadım

Ben Endüstri Meslek Lisesinde 4 Yıllık Sistemde Okuyorum Suan Lise 2 deyim Sınıf Geçmek İçin Yani 2 den 3 e geçmek için kaç kredi lazım baktım ama göremedim
Rapor Et
Eski 26 Şubat 2009, 17:06

#4 (link)
MsXLabs Üyesi
Keten Prenses - avatarı
Alıntı:
MystCrose adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

Tam Olarak Anlamadım

Ben Endüstri Meslek Lisesinde 4 Yıllık Sistemde Okuyorum Suan Lise 2 deyim Sınıf Geçmek İçin Yani 2 den 3 e geçmek için kaç kredi lazım baktım ama göremedim
Öğretim sistemi
Madde 27 — Lise'de, ders geçme ve kredi sistemi uygulanır. Program; ortak, alan ve seçmeli derslerden, öğretim yılı ise birbirinden bağımsız iki dönemden oluşur. Öğrenciler, yapılan sınavlarda başarılı oldukları derslerin kredisini kazanırlar.
Öğrenciler, daha önce öğrenim gördükleri orta öğretim kurumlarında başarılı oldukları ortak, alan ve seçmeli derslerin kredisini almış sayılırlar.
Öğrenim süresi
Madde 28 — Öğrenciler, en erken dört yıl (sekiz dönem) sonunda mezun olabilirler.
Lise'ye kayıt yaptıran öğrencilerden;
a) İlköğretim Okulu/Ortaokul ve bunların dengi olan yurt dışı okullardan gelenler, en çok 12 dönemde,
b) Orta öğretim kurumları ile bunların dengi olan yurt dışı okulların ara sınıflarından gelenler;
1) Ders geçme ve kredi uygulamasından gelenler, kullandıkları dönem haklarıyla birlikte en çok 12 dönemde,
2) Sınıf geçme uygulamasından gelenler, devam ettikleri her ders yılı iki dönem kabul edilerek kullandıkları dönem haklarıyla birlikte en çok 12 dönemde
öğrencilik haklarından yararlanarak öğrenimlerine devam ederler.
Toplam 12 dönem sonunda mezun olamayanlar öğrenciler ile orta öğretim kurumları mezunları ve yüksek öğretim mezunu veya yüksek öğretimden ayrılarak gelen öğrenciler, kayıt yenilemek şartıyla öğrenimlerine devam ederler. Ancak bu durumda olanlar, paso ve öğrenci kimlik belgesi gibi öğrencilik haklarından yararlanamazlar.
Program çeşitleri
Madde 29 — Lise'de;
a) Endüstri Meslek Lisesi,
b) Kız Meslek Lisesi,
c) Ticaret Meslek Lisesi,
d) İmam Hatip Lisesi
programları uygulanır.
Bu programların alan/dallarında yer alan ortak dersler ile alan dersleri ve seçmeli derslerin her biri, bunların haftalık ders saatleri/kredileri ve kaç dönem okutulacağı, Kurul kararına bağlı olarak belirlenir ve Tebliğler Dergisinde yayımlanır. Bu kararda ortak, alan/dal dersleri ve seçmeli derslerin sayıları ile haftalık ders saatleri dikkate alınarak mezun olmak için gerekli olan ortak, seçmeli ve alan dersleri ile toplam kredinin ne kadar olacağı da belirlenir.

kaynak
Rapor Et
Eski 28 Ağustos 2009, 22:14

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
aöl kaç kredi almam lazımki diplomaya sayip olabileyim
Rapor Et
Eski 6 Eylül 2009, 15:28

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
yüz yüze eğitim alabilmek için kaç kredi lazım..?
Rapor Et
Eski 11 Eylül 2009, 13:50

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Alıntı:
açık öğretim lisesi kaç kredi
açık öğretim lisesi kaç krediyle geçebilirim
Rapor Et
Eski 27 Eylül 2009, 21:57

4 yıllık sistemde okumaya yeni başladım. açık öğretim lisesi tm alanı seçtim.

#8 (link)
Manisa'lı Fatma
Ziyaretçi
Manisa'lı Fatma - avatarı
4 yıllık sistemde okumaya yeni başladım. açık öğretim lisesi tm alanı seçtim. 1 kredi kazanabilmem için, hangi derslerden kaç sorura cevap vermem gerekir.ve ya 1 yılda 192 kredi toplama şansım var mıdır?
Rapor Et
Eski 30 Eylül 2009, 16:01

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ben lisede kredili sistemdeyken 2 sene okudum
sonra tasdiknamemi aldım ve okuldan ayrıldım soru 1 bende 4 sene mi okuyacağım
soru2 ben düz lisede okudum açık oğretimde meslek lisesi seçebilirmiyim
Rapor Et
Eski 2 Ekim 2009, 16:12

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
evet meslek lisesine geçiş yapabilirsn efer çok mrk ediosanız kendi sitelerine girin btn cvplar orda aol.meb.gov.tr
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.189 saniyede (74.13% PHP - 25.87% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 22:39
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi