Cevap Yaz Önceki Konu Sonraki Konu

Beyninde su toplanması olan bebeğin tedavisi için Türkiye'deki şartlar nasıldır?

Gösterim: 21399 | Cevap: 8
  • bebeklerde beyinde su toplamasi
  • beyinde su toplamasi tedavisi
  • beynin su toplamasi tedavisi
1
  • 1 Gönderen Misafir
bir umut
Cevaplanmış   |    11 Mayıs 2009 15:29   |   Mesaj #1   |   
Ziyaretçi

Beyninde su toplanması olan bebeğin tedavisi için Türkiye'deki şartlar nasıldır?

ben yurt dışında yaşayan bir vatandaşım yakın bir tanıdığımız 2009 şubat ayında 3.çocuğunu doğurdu kendisine bebek 5aylıkken kafasında su toplanmış bu bebeği almamız lazım dediler doğarsada sakat doğar dendi ama anne razı gelmedi daha önceki bebeklerim sağlıklıydı diyerek doğurucam dedi sonra heyet den heyete girdiler doktorlar erken teşhis neden olmadı diyerek bir şey yapamadılar
hastalık teşhisi de annenin 3aylık hamileyken geçirdiği şiddetli grip gösterildi mikrobun bebeğe geçtiği onun için bu durumun ortaya çıktığı söylendi hiç bir müdahale yapılmadı şubat ayında da bebek sezaryenle dünyaya geldi bebeğin omiriliğindede sorun olduğu görüldü omirilik kemiği tam gelişmemiş sırtından dışarıya doğru çıkan omurilik sıvısı vardı o zamanla yavaş yavaş üstü ince deri ile kaplandı ama bu 2 yada 2.5 ay sürdü şimdide suyu durdu bu sefer bebeğin vücudu hiç büyümüyor kafası normal bebeğin 3 katı kadar büyüdü kafası çok yumuşak kafa büyüyünce gözler yukarı doğru çekildi şimdi 3aylık olan kız bebek ilaç ve mama ile yaşıyor burda doktorlar en fazla 3ay yaşar daha çok yaşamaz diyerek ameliyatıda kaldıramaz masada kalır diyerekyine hiç bir müdahalede bulunmadılar ben arkadaşıma türkiyeye götürün desemde tedavisi yok diye evlerinde bakıyorlar ben merak ettim acaba ordada bunun tadavisi yokmu bebek mamasını yiyor kakasını yapıyor karnı acıkınca ağlıyor bazan verilen mamayı kusuyor ne yapmak lazım hiç umut yokmu beni bilgilendirirseniz sevinirim iyi çalışmalar kazkistandan selamlar
En iyi cevap Misafir tarafından gönderildi

sezeryanla doğum sonrası kafada şişlikler oluşabilir mi?

Misafir
30 Aralık 2009 00:10   |   Mesaj #2   |   
Ziyaretçi
30 Aralık 2009 00:14   |   Mesaj #3   |   
kompetankedi - avatarı
VIP
Bir Dünyalı
İstanbul

66789
2.755 mesaj
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Tıbbi konularda ilgili uzman hekimlerin yönlendirmeleri önemlidir. Sağlık konusu önemlidir.

Bunun dışında bildiğim kadarıyla doğumdan sonra bir süre genel anlamda şişlikler de söz konusu olabilir bu doğum şişlikleri daha sonra kaybolur.
Misafir
11 Mart 2010 15:21   |   Mesaj #4   |   
Ziyaretçi
Alıntı

kafadaki sislikler

iyi gunler kafamda sislikler var nedeni nedir acaba.cok agri cekiyorum.ben 28 yasindayim.
_KleopatrA_
11 Mart 2010 16:04   |   Mesaj #5   |   
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

iyi gunler kafamda sislikler var nedeni nedir acaba.cok agri cekiyorum.ben 28 yasindayim.

Doktora gitmenizi öneririz.Geçmiş Olsun
Misafir
17 Kasım 2011 21:49   |   Mesaj #6   |   
Ziyaretçi
benım kız kardeşim dokuz ay once bebegı sakat dendısezeryanla alındıyedı aylıktı ölü dogüm oldu şimdı üc aylık hamıle kafasında su var alın ması gerekıyormuş anne ıstemıyor zor durumdayız bır cevap beklıyorumne yapmak lazım rızedenkucak dulusu slmlar
Misafir
26 Ağustos 2014 04:00   |   Mesaj #7   |   
Ziyaretçi
Alıntı
bir umut adlı kullanıcıdan alıntı

ben yurt dışında yaşayan bir vatandaşım yakın bir tanıdığımız 2009 şubat ayında 3.çocuğunu doğurdu kendisine bebek 5aylıkken kafasında su toplanmış bu bebeği almamız lazım dediler doğarsada sakat doğar dendi ama anne razı gelmedi daha önceki bebeklerim sağlıklıydı diyerek doğurucam dedi sonra heyet den heyete girdiler doktorlar erken teşhis neden olmadı diyerek bir şey yapamadılar
hastalık teşhisi de annenin 3aylık hamileyken geçirdiği şiddetli grip gösterildi mikrobun bebeğe geçtiği onun için bu durumun ortaya çıktığı söylendi hiç bir müdahale yapılmadı şubat ayında da bebek sezaryenle dünyaya geldi bebeğin omiriliğindede sorun olduğu görüldü omirilik kemiği tam gelişmemiş sırtından dışarıya doğru çıkan omurilik sıvısı vardı o zamanla yavaş yavaş üstü ince deri ile kaplandı ama bu 2 yada 2.5 ay sürdü şimdide suyu durdu bu sefer bebeğin vücudu hiç büyümüyor kafası normal bebeğin 3 katı kadar büyüdü kafası çok yumuşak kafa büyüyünce gözler yukarı doğru çekildi şimdi 3aylık olan kız bebek ilaç ve mama ile yaşıyor burda doktorlar en fazla 3ay yaşar daha çok yaşamaz diyerek ameliyatıda kaldıramaz masada kalır diyerekyine hiç bir müdahalede bulunmadılar ben arkadaşıma türkiyeye götürün desemde tedavisi yok diye evlerinde bakıyorlar ben merak ettim acaba ordada bunun tadavisi yokmu bebek mamasını yiyor kakasını yapıyor karnı acıkınca ağlıyor bazan verilen mamayı kusuyor ne yapmak lazım hiç umut yokmu beni bilgilendirirseniz sevinirim iyi çalışmalar kazkistandan selamlar

Sonuç ne oldu?
Misafir
25 Şubat 2015 12:12   |   Mesaj #8   |   
Ziyaretçi
BENİM EŞİMDE 5 aylık hamile ve sorunun aynısını bende yaşadım türkiyedede verilen cvp aynı ALLAH kimseye vermesin çok zor bi durum bebeğin sakat doğmasındansa aldırmak en iyisi belki beni kınayanlar olur günah biliyorum ama bir ömür çocuğuma bunu nasıl yaşatayım.
Misafir
4 Mart 2015 13:06   |   Mesaj #9   |   
Ziyaretçi
eşim 4 aylık hamile iken bizim bebeğimize de ventriküllerde sıvı aşırı miktarda birikmiş 14mm. dediler. kadın doğum uzmanına her gittiğimizde sıvının arttığını söylediler. en son bebek doğmadan bir gün önce sıvının 40 mm.olduğunu kafasının aşırı büyük şekilde doğacağı, bebeğin yaşamının mümkün olmayacağı, yaşasada duymayacağı, gözlerinin görmeyeceği söylendi. gebeliğin sonlandırılması gerektiğini ısrarla söylediler.çocuğum doğdu. Allaha şükür hiç birşeyi yok. başının MR'ı çekildi.gözü ve kulağıda çok şükür sağlam. 5 aylık oldu. etrafına gülücükler dağıtıyor. biz doktorları dinlemiş olsa idik bebeğimiz şu an hayatta olmayacaktı. Allahtan hiç bir zaman ümidinizi kesmeyin, dua edin. Yüce Allah inanın onları koruyacaktır.
ela sönmez bu mesajı beğendi.
Cevap Yaz
Hızlı Cevap
İsim:

Beyninde su toplanması olan bebeğin tedavisi için Türkiye'deki şartlar nasıldır? Konusuna Benzer Konular

Cevap: 11
Son Mesaj: 19 Şubat 2015 10:45
Hayvancılık yapmak için gerekli olan şartlar nelerdir?
Gönderen: MİSAFİR1 Forum: Soru-Cevap
Cevap: 35
Son Mesaj: 17 Ocak 2014 02:01
Hakem olmak için gerekli olan şartlar nelerdir?
Gönderen: MERTGS Forum: Soru-Cevap
Cevap: 1
Son Mesaj: 22 Nisan 2013 19:34
Raylı Sistemler Bölümü için gerekli olan şartlar nelerdir?
Gönderen: ChelseaStreak Forum: Soru-Cevap
Cevap: 0
Son Mesaj: 26 Temmuz 2012 22:39
Cevap: 0
Son Mesaj: 25 Mayıs 2012 06:11
Sayfa 0.280 saniyede 12 sorgu ile oluşturuldu