Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Beyninde su toplanması olan bebeğin tedavisi için Türkiye'deki şartlar nasıldır?

Bu konu Soru-Cevap forumunda bir umut tarafından 11 Mayıs 2009 (15:29) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
16720 kez görüntülenmiş, 6 cevap yazılmış ve son mesaj 26 Ağustos 2014 (04:00) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 4.50  |  Oy Veren: 4      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 11 Mayıs 2009, 15:29

Beyninde su toplanması olan bebeğin tedavisi için Türkiye'deki şartlar nasıldır?

#1 (link)
bir umut
Ziyaretçi
bir umut - avatarı
ben yurt dışında yaşayan bir vatandaşım yakın bir tanıdığımız 2009 şubat ayında 3.çocuğunu doğurdu kendisine bebek 5aylıkken kafasında su toplanmış bu bebeği almamız lazım dediler doğarsada sakat doğar dendi ama anne razı gelmedi daha önceki bebeklerim sağlıklıydı diyerek doğurucam dedi sonra heyet den heyete girdiler doktorlar erken teşhis neden olmadı diyerek bir şey yapamadılar
hastalık teşhisi de annenin 3aylık hamileyken geçirdiği şiddetli grip gösterildi mikrobun bebeğe geçtiği onun için bu durumun ortaya çıktığı söylendi hiç bir müdahale yapılmadı şubat ayında da bebek sezaryenle dünyaya geldi bebeğin omiriliğindede sorun olduğu görüldü omirilik kemiği tam gelişmemiş sırtından dışarıya doğru çıkan omurilik sıvısı vardı o zamanla yavaş yavaş üstü ince deri ile kaplandı ama bu 2 yada 2.5 ay sürdü şimdide suyu durdu bu sefer bebeğin vücudu hiç büyümüyor kafası normal bebeğin 3 katı kadar büyüdü kafası çok yumuşak kafa büyüyünce gözler yukarı doğru çekildi şimdi 3aylık olan kız bebek ilaç ve mama ile yaşıyor burda doktorlar en fazla 3ay yaşar daha çok yaşamaz diyerek ameliyatıda kaldıramaz masada kalır diyerekyine hiç bir müdahalede bulunmadılar ben arkadaşıma türkiyeye götürün desemde tedavisi yok diye evlerinde bakıyorlar ben merak ettim acaba ordada bunun tadavisi yokmu bebek mamasını yiyor kakasını yapıyor karnı acıkınca ağlıyor bazan verilen mamayı kusuyor ne yapmak lazım hiç umut yokmu beni bilgilendirirseniz sevinirim iyi çalışmalar kazkistandan selamlar
En iyi cevap Misafir tarafından gönderildi

sezeryanla doğum sonrası kafada şişlikler oluşabilir mi?
Rapor Et
Reklam
Eski 30 Aralık 2009, 00:10

#2 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Rapor Et
Eski 30 Aralık 2009, 00:14

#3 (link)
Bir Dünyalı
kompetankedi - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

Tıbbi konularda ilgili uzman hekimlerin yönlendirmeleri önemlidir. Sağlık konusu önemlidir.

Bunun dışında bildiğim kadarıyla doğumdan sonra bir süre genel anlamda şişlikler de söz konusu olabilir bu doğum şişlikleri daha sonra kaybolur.
Rapor Et
Eski 11 Mart 2010, 15:21

#4 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Alıntı:
kafadaki sislikler

iyi gunler kafamda sislikler var nedeni nedir acaba.cok agri cekiyorum.ben 28 yasindayim.
Rapor Et
Eski 11 Mart 2010, 16:04

#5 (link)
_KleopatrA_
Ziyaretçi
_KleopatrA_ - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

iyi gunler kafamda sislikler var nedeni nedir acaba.cok agri cekiyorum.ben 28 yasindayim.
Doktora gitmenizi öneririz.Geçmiş Olsun
Rapor Et
Eski 17 Kasım 2011, 21:49

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
benım kız kardeşim dokuz ay once bebegı sakat dendısezeryanla alındıyedı aylıktı ölü dogüm oldu şimdı üc aylık hamıle kafasında su var alın ması gerekıyormuş anne ıstemıyor zor durumdayız bır cevap beklıyorumne yapmak lazım rızedenkucak dulusu slmlar
Rapor Et
Eski 26 Ağustos 2014, 04:00

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Alıntı:
bir umut adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

ben yurt dışında yaşayan bir vatandaşım yakın bir tanıdığımız 2009 şubat ayında 3.çocuğunu doğurdu kendisine bebek 5aylıkken kafasında su toplanmış bu bebeği almamız lazım dediler doğarsada sakat doğar dendi ama anne razı gelmedi daha önceki bebeklerim sağlıklıydı diyerek doğurucam dedi sonra heyet den heyete girdiler doktorlar erken teşhis neden olmadı diyerek bir şey yapamadılar
hastalık teşhisi de annenin 3aylık hamileyken geçirdiği şiddetli grip gösterildi mikrobun bebeğe geçtiği onun için bu durumun ortaya çıktığı söylendi hiç bir müdahale yapılmadı şubat ayında da bebek sezaryenle dünyaya geldi bebeğin omiriliğindede sorun olduğu görüldü omirilik kemiği tam gelişmemiş sırtından dışarıya doğru çıkan omurilik sıvısı vardı o zamanla yavaş yavaş üstü ince deri ile kaplandı ama bu 2 yada 2.5 ay sürdü şimdide suyu durdu bu sefer bebeğin vücudu hiç büyümüyor kafası normal bebeğin 3 katı kadar büyüdü kafası çok yumuşak kafa büyüyünce gözler yukarı doğru çekildi şimdi 3aylık olan kız bebek ilaç ve mama ile yaşıyor burda doktorlar en fazla 3ay yaşar daha çok yaşamaz diyerek ameliyatıda kaldıramaz masada kalır diyerekyine hiç bir müdahalede bulunmadılar ben arkadaşıma türkiyeye götürün desemde tedavisi yok diye evlerinde bakıyorlar ben merak ettim acaba ordada bunun tadavisi yokmu bebek mamasını yiyor kakasını yapıyor karnı acıkınca ağlıyor bazan verilen mamayı kusuyor ne yapmak lazım hiç umut yokmu beni bilgilendirirseniz sevinirim iyi çalışmalar kazkistandan selamlar
Sonuç ne oldu?
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.134 saniyede (64.35% PHP - 35.65% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 22:15
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi