PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Kredi nasıl alınır, şartları nelerdir?
12 34...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Misafir18:51, 1 Temmuz 2010 
kredi çekmek için onceLikle kredi kart sahibi olmanız gerekmektedir aksi taktirde kredi çekemezsiniz bilginize
Cevap
biruni23:51, 1 Temmuz 2010 
dünyada borcundan korkan milletlerin başında türkler geliyo. dolayısıyla kredi almak türkiyede kolay.

emekliler maaşlarının 10 katı kadar sorgusuz sualsiz alabiliyorlar.

çalışanlar ise; ödeyebileceği krediyi alabiliyor.

kredi alacağınız bankanın çalışanları sene sonunda kârdan prim alırlar. dolayısyla size kredi vermek isterler.

kredi alacağınız bankanın çalışanları, ödenemeyen, icraya düşen kredilerden de eksi para ve eksi puan alırlar. dolayısıyla, ödemeyeceğini kestirdiği kişilere de kredi vermek istemezler.

bankaların özünde, dürüst kişilere kredi vermek yatar.

emekli ve bodrolu çalışanlar breysel kredi alırlar ki, pahalıdır. ticari krediler var, ucuzdur ama ipotek karşılığı veriliyor artık.

pazarlık yapabilirsiniz. ille dedikleri faiz oranı ve dosya masraflarını ödeyeceksiniz diye bir kaide yok. bir bannkaya; şu banka şu kadara veriyor derseniz; yiyebilir

dini bütün insanlara göre, faiz almak da vermek de haramdır. en güzeli almamak. ama aldıktan sonra en güzeli zamanında ödemek. Ki; ödenemdiği zaman banka; herkese haber verir ki, herkes bir kova su getirsin de şu yangını söndürelim misaline gider. yani, etrafınızdakileri rahatsız ederler.
Cevap
monte23:40, 8 Temmuz 2010 
slm ben yasımı yenı doldurdum sıgorta baslangıcm var ama ödenmıslıgı yok 5000 tl lık kredı cekebilmem için ne yapmam gerikir beni aydınlatırmısnız bu konuda
Cevap
Misafir11:14, 17 Temmuz 2010 
merhaba yanıtınız için şimdiden cok teşekkür ederim . benim şu an herhangi bir gelirim yok. ve ev almak istiyorum bankadan maşım olmadan evimi ipotege verip kredi çekebilirmiyim
Cevap
Misafir20:02, 15 Eylül 2010 
benim 800 metre kare bir arsam var ben bunun adına bankadan kredi alabilirmiyim alabiliyorsam ne kadar alırım
Cevap
Misafir15:14, 4 Ekim 2010 
vergi numaramla gidip bankadan kredi çekebilirmiyim
Cevap
Misafir20:02, 24 Ekim 2010 
benim daha yeni sigortam başlandi kredi çekebilirmiyim?
Cevap
_Yağmur_20:21, 24 Ekim 2010 
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
benim daha yeni sigortam başlandi kredi çekebilirmiyim?
Çalıştığınız kurumdan onaylı ücret bordronuzu alarak bankalara başvurabilirsiniz. Nihai şartları bankalar belirlediğinden buna karar verecek olanda bankalardır.
Cevap
Misafir14:53, 27 Ekim 2010 
kredi çekmek için bankaya başvurdum puan yetersiz dedi bu puanlama nasıl oluyor
Cevap
The Unique15:20, 27 Ekim 2010 
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
kredi çekmek için bankaya başvurdum puan yetersiz dedi bu puanlama nasıl oluyor
Bankaların böyle bir puanlama sitemi var kırmızı mavi yeşil renk ve kodlarla oluşturdukları bir sistem daha önce kredinizde gecikmeye uğradıysanız yada takibe girdiyseniz kodunuz: kırmızı olur bunların hiçbiriyle alakanız yoksa kodunuz yeşil olur.
Cevap
12 34...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama