Arama

Tırnak yemek nasıl bırakılır, yenmemesi nasıl sağlanır? - Sayfa 11

En İyi Cevap Var Güncelleme: 25 Ağustos 2017 Gösterim: 121.066 Cevap: 172
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Nisan 2011       Mesaj #101
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya bende 4. sınıfa gidiorum tırnaklarımı yemepi nasıl bırakabilirim iğrenç gözüküorlar lütfen yardsım edin nasıl bırakabılırım acı oje felanda fayda etmio
Sponsorlu Bağlantılar
ener - avatarı
ener
Ziyaretçi
6 Nisan 2011       Mesaj #102
ener - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

ya bende 4. sınıfa gidiorum tırnaklarımı yemepi nasıl bırakabilirim iğrenç gözüküorlar lütfen yardsım edin nasıl bırakabılırım acı oje felanda fayda etmio

Tırnaklarınızın bakımını kesinlikle yapın ya da yaptırın.Temiz ve bakımlı eller çekici görünecektir.Eviniz de ya da çantanızda küçük bir manikür kiti bulundurun.Kırılan tırnağınız olduğunda ya da şeytan tırnağı çıktığında tırnaklarınızı yemeden düzeltebilirsiniz.Hafta da 1 kez manikür yaptırmaya çalışın.
Eczanelerde bulunan tırnak bakım ürünleri arasında tırnak yemeyi bıraktırıcı kremler,yağlar ya da cilalar bulunmaktadır.Bu ürünler sadece tırnak yemeyi engellemek için değil başparmak emmeyi bıraktırmak içinde kullanılıyor.Ürünlerin içerisinde bulunan kırmızı biber özü ürünün acı olmasını sağlıyor.
Sponsorlu Bağlantılar
Tırnak yeme alışkanlığınızı unutmak için sürekli kendinizi oyalayacak birşeyler bulun.Mesela basit bir stres topu işinize yarayacaktır.Tırnaklarınızı yemek istediğiniz zaman bu topu elinize alın ve sıkmaya başlayın.Ya da dikiş dikme çizim yapma,örgü örme gibi el işleri de sizi meşgul edecektir.
Neden tırnak yemeye başladığınızı bulun.Genellikle stres,sıkıntı,korku ya da endişe neden olduğu gibi sadece 1 günde de bu alışkanlığı edinmiş olabilirsiniz.Eğer ne zaman ve hangi koşullarda tırnak yemeye başladığınızı bulduysanız bununla ilgili yolları da bulacaksınız demektir.
Her zaman strese karşı dirençli olamayabilirsiniz fakat başka uğraşacak şeyler bulabilirsiniz.İş yerinde çok fazla sıkıldıysanız kısa bir yürüyüş yapın ya da en azından 1 bardak su almak için yerinizden kalkın.Hissettiklerinizi kendinize yakın gördüğünüz biriyle konuşmak da iyi gelecektir.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Nisan 2011       Mesaj #103
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
TIRNAKLARIMI YİYORUM ISIRIP ATMIYORUM BAYA BAYA YİYORUM ACI OJE İŞE YARAMIYOR BAŞKA NE YAPMALIYIM
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Nisan 2011       Mesaj #104
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben 17 yasındayım bayadan beri yiyorum ayrıca kuaförüm manikur pedikur bi işe yaramıyo ... acı ojede kullandım ama olmuyo bırakamıyorum trnaklarm iyce küçüldü küçük olmasına rağmen kemirebiliyorum cok iğrenc bi duygu nasıl brakıcam bilmiyorum :/
ener - avatarı
ener
Ziyaretçi
7 Nisan 2011       Mesaj #105
ener - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

TIRNAKLARIMI YİYORUM ISIRIP ATMIYORUM BAYA BAYA YİYORUM ACI OJE İŞE YARAMIYOR BAŞKA NE YAPMALIYIM

Alıntı

ben 17 yasındayım bayadan beri yiyorum ayrıca kuaförüm manikur pedikur bi işe yaramıyo ... acı ojede kullandım ama olmuyo bırakamıyorum trnaklarm iyce küçüldü küçük olmasına rağmen kemirebiliyorum cok iğrenc bi duygu nasıl brakıcam bilmiyorum :/

Tırnaklarınızın bakımını kesinlikle yapın ya da yaptırın.Temiz ve bakımlı eller çekici görünecektir.Eviniz de ya da çantanızda küçük bir manikür kiti bulundurun.Kırılan tırnağınız olduğunda ya da şeytan tırnağı çıktığında tırnaklarınızı yemeden düzeltebilirsiniz.Hafta da 1 kez manikür yaptırmaya çalışın.
Eczanelerde bulunan tırnak bakım ürünleri arasında tırnak yemeyi bıraktırıcı kremler,yağlar ya da cilalar bulunmaktadır.Bu ürünler sadece tırnak yemeyi engellemek için değil başparmak emmeyi bıraktırmak içinde kullanılıyor.Ürünlerin içerisinde bulunan kırmızı biber özü ürünün acı olmasını sağlıyor.
Tırnak yeme alışkanlığınızı unutmak için sürekli kendinizi oyalayacak birşeyler bulun.Mesela basit bir stres topu işinize yarayacaktır.Tırnaklarınızı yemek istediğiniz zaman bu topu elinize alın ve sıkmaya başlayın.Ya da dikiş dikme çizim yapma,örgü örme gibi el işleri de sizi meşgul edecektir.
Neden tırnak yemeye başladığınızı bulun.Genellikle stres,sıkıntı,korku ya da endişe neden olduğu gibi sadece 1 günde de bu alışkanlığı edinmiş olabilirsiniz.Eğer ne zaman ve hangi koşullarda tırnak yemeye başladığınızı bulduysanız bununla ilgili yolları da bulacaksınız demektir.
Her zaman strese karşı dirençli olamayabilirsiniz fakat başka uğraşacak şeyler bulabilirsiniz.İş yerinde çok fazla sıkıldıysanız kısa bir yürüyüş yapın ya da en azından 1 bardak su almak için yerinizden kalkın.Hissettiklerinizi kendinize yakın gördüğünüz biriyle konuşmak da iyi gelecektir.
Misafir1 - avatarı
Misafir1
Ziyaretçi
8 Nisan 2011       Mesaj #106
Misafir1 - avatarı
Ziyaretçi
Merhabalar; benim 3 yaşında bir kızım var.Yaklaşık 1 yıldır tırnak yiyor. Hemde ne tırnak yeme .Artık tırnak kalmadı ete dayandı. Aklına bi geldiği anda ne yapsak faydasız.Hırsını alana kadar yiyor. her yöntemi denedim. Dikkatini çekme,görmezden gelme,kızma,azar,ödül.,acı oje. Çözüm yok. Tam konuşamadığı için bazen iletişim zor oluyo.Gerçi her söyleneni anlıyo. Yalvarırım bana yardımcı olun. Tırnakları kötü kalacak diye korkuyorum... sevgiler....
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Nisan 2011       Mesaj #107
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben 4 yaşaşından beri tırnak yiyorum ve 11 yaşındayım nasıl bırakacağımı bilmiyorum yaaaaMsn Sad
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Nisan 2011       Mesaj #108
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben 12 yaşındayım tırnaklarımı yiyorum... bende oje sürüp çıkarttıktan sonra uzun oluyor ama sonra iyice uzamasını sağlıyorumyani tırnakların beyaz yerlerini düzelttiriyorum amaaa yapa yapa tırnağım inceliyoo ve kopuyor benim tırnaklarım çok küçük değil sadece işaret parmaklarım çok küçük onları ççok yiyyorum çünküü. lütfen yardım edinn.'!!!'.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Nisan 2011       Mesaj #109
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben 11 yaşında bir kızım durmadan tırnaklarımı yiyorum dayanamıyorum genellikle farkında olmadan ya televizyon izlerken ya da ödev yaparken yiyorum.bundan nasıl kurtulabilirim?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Mayıs 2011       Mesaj #110
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
selam ben zehra oje sürmek günah ama emoyum ojesiz bir cözüm yokmu?????????????????????????????????????????????????????????????????????? ?????*