Arama

Tırnak yemek nasıl bırakılır, yenmemesi nasıl sağlanır? - Sayfa 9

En İyi Cevap Var Güncelleme: 25 Ağustos 2017 Gösterim: 121.105 Cevap: 172
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Aralık 2010       Mesaj #81
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Nie tırnak yiyorum ki be üff çok kötü bir görüntüsü var ama bırakamıyorum nasıl bıra kırmım acaba kalıcı bir teda vi yöntemi önere bilirmisiniz ????lütfen
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Aralık 2010       Mesaj #82
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba ben 1 senedirli tırnak yiyorum .derslerde , evde her yerde. Birtürlü engel olamıyorum .ne yapmalıyım .Annem çok uyarıyo sitem ediyor ama bırakamıyorum birde tırnağın hafif ve incecik olan kabuğunu koparıyorum.Yardım edinnnn
Sponsorlu Bağlantılar
ener - avatarı
ener
Ziyaretçi
16 Aralık 2010       Mesaj #83
ener - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

merhaba ben 1 senedirli tırnak yiyorum .derslerde , evde her yerde. Birtürlü engel olamıyorum .ne yapmalıyım .Annem çok uyarıyo sitem ediyor ama bırakamıyorum birde tırnağın hafif ve incecik olan kabuğunu koparıyorum.Yardım edinnnn

Eczanelerde tırnak yemeyi bırakmak için ojelerden alabilirsiniz, acımsı bir tadı olduğu için bırakmanızı sağlayacaktır.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Aralık 2010       Mesaj #84
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
tırnak yemek gercekten sorun mu:s
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Ocak 2011       Mesaj #85
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ßnde 13 YaşınDayım Fakat 13 Yaşşında olmama Rağmen hala tırnaklarımı yiyiyorum bunu nasıl gecirceceğım hmde 3 Yanşından berı tırnak yıyorum yardım edn PLs..Msn Sad
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Ocak 2011       Mesaj #86
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben tırnaklarımı yiyorum ama kendimi
tutamıyorum nasıl bırakabilirim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Ocak 2011       Mesaj #87
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bence acı oje kullanın böylece ne zaman tırnağınızı yemek isterseniz, acı tat ağzınıza gelir ve vazgeçersiniz
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Ocak 2011       Mesaj #88
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba.bana yardım edin lütfen tırnaklarımı yemiyorum fakat etlerimi yiyorum çok kötü görünüyor yememek için nasıl bırakabilirm acil vp lütfennn... yememk için kndmi zor tutuyorum aslında tutamıyorum...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Ocak 2011       Mesaj #89
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
tırnak yeme problemleri olanlar için kozmetik ürünleri satan yerde bununla ilgili ojeler var.tadı acı oldugu için insan bi süre sonra bırakıyo
ben sadece stresli oldugum zamanlarda yiyorum onun haricinde de çok zor uzuyor tırnaklarım ne yapmalıyım
ener - avatarı
ener
Ziyaretçi
26 Ocak 2011       Mesaj #90
ener - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

tırnak yeme problemleri olanlar için kozmetik ürünleri satan yerde bununla ilgili ojeler var.tadı acı oldugu için insan bi süre sonra bırakıyo
ben sadece stresli oldugum zamanlarda yiyorum onun haricinde de çok zor uzuyor tırnaklarım ne yapmalıyım

Tırnaklarınızın bakımını kesinlikle yapın ya da yaptırın.Temiz ve bakımlı eller çekici görünecektir.Eviniz de ya da çantanızda küçük bir manikür kiti bulundurun.Kırılan tırnağınız olduğunda ya da şeytan tırnağı çıktığında tırnaklarınızı yemeden düzeltebilirsiniz.Hafta da 1 kez manikür yaptırmaya çalışın.
Eczanelerde bulunan tırnak bakım ürünleri arasında tırnak yemeyi bıraktırıcı kremler,yağlar ya da cilalar bulunmaktadır.Bu ürünler sadece tırnak yemeyi engellemek için değil başparmak emmeyi bıraktırmak içinde kullanılıyor.Ürünlerin içerisinde bulunan kırmızı biber özü ürünün acı olmasını sağlıyor.
Tırnak yeme alışkanlığınızı unutmak için sürekli kendinizi oyalayacak birşeyler bulun.Mesela basit bir stres topu işinize yarayacaktır.Tırnaklarınızı yemek istediğiniz zaman bu topu elinize alın ve sıkmaya başlayın.Ya da dikiş dikme çizim yapma,örgü örme gibi el işleri de sizi meşgul edecektir.
Neden tırnak yemeye başladığınızı bulun.Genellikle stres,sıkıntı,korku ya da endişe neden olduğu gibi sadece 1 günde de bu alışkanlığı edinmiş olabilirsiniz.Eğer ne zaman ve hangi koşullarda tırnak yemeye başladığınızı bulduysanız bununla ilgili yolları da bulacaksınız demektir.
Her zaman strese karşı dirençli olamayabilirsiniz fakat başka uğraşacak şeyler bulabilirsiniz.İş yerinde çok fazla sıkıldıysanız kısa bir yürüyüş yapın ya da en azından 1 bardak su almak için yerinizden kalkın.Hissettiklerinizi kendinize yakın gördüğünüz biriyle konuşmak da iyi gelecektir.