Arama

Nasıl yumruk atılır?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 21 Haziran 2015 Gösterim: 133.662 Cevap: 187
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Eylül 2009       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba size bir soru sormak istyorum. Şu an ki gücümle bana daha güçlü (yani daha sert ve etkili) yumruk atıracak bir teknik varmı ? Varsa neler?

Not: Soru anlaşılmadıysa mesela sag agayı one at sonra geril vucdunun yukunu yumruguna yukle ve vur gibi
EN İYİ CEVABI Misafir verdi
sağ elimizin baştan 2. sivri kemiği ile vurduğumuzda daha etkili bir yumruk atarız. yada elimizi biraz havaya kaldırıp yine elmizin bastan 2. sivri kısmı ile vurursak dahada etkili bir vuruş yapariz.:>
Sponsorlu Bağlantılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 2 üye beğendi.
EgeliAnil - avatarı
EgeliAnil
Ziyaretçi
23 Eylül 2009       Mesaj #2
EgeliAnil - avatarı
Ziyaretçi
Sen Sistemi Çözmüşsün Zaten Üstad Msn Happy Gücünü Fazlasıyla Kullanıyorsun Ama Vücutta Can Alıcı Noktalar Vardır Oralara Vurdun Mu İşi Çözersin Ama Oda Tehlikeli Sana Tavsiye Etmiyorum Msn Wink
Sponsorlu Bağlantılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 3 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Eylül 2009       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ya ben başka teknikler arıyorum. Can alıcı noktalar kolay. Düşünsene aynı güçle 60 vurucağına 150 vurduğunu süper olmaz mı ? Msn Grin Başka teknik bilenler lütfen yazsın. (O kadar dedim babama boxa gönder diye neymiş güzel yüzüme yazık olurmuş. Msn Grin Daha doğmadı ulen öle biri. Msn Confused )
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 3 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Aralık 2009       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
sağ elimizin baştan 2. sivri kemiği ile vurduğumuzda daha etkili bir yumruk atarız. yada elimizi biraz havaya kaldırıp yine elmizin bastan 2. sivri kısmı ile vurursak dahada etkili bir vuruş yapariz.:>
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 3 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Ocak 2010       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
beyler ben alparslan kickboksçuyum. sert yumruk atabilmek için kollarınızı genişçe açıp şınav çekmelisiniz
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 3 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Şubat 2010       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ben 2 senedir ihtisasta boksörüm bana güvenebilirsiniz öncelikle sert yumruk atmak için tai cai tekniğiyle vücudu esnetmek ve gücü bi noktada toplamak yni kontrol etmek gerekir daha sonra yumruk atılırken dirsekten değil bütün güç omuza yüklenip omuzu hafif gerip yumruk atmak ve yumruğu atarken gard şeklinde olan yumruklarmızın iç kısmı suratımıza bakar ancak yumruğu attıktan sonra iç kısmı yere bakmalıdır. inş. işinizi görür.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 2 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Nisan 2010       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
sert yumruk nasil atilir
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 2 üye beğendi.
The Unique - avatarı
The Unique
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2010       Mesaj #8
The Unique - avatarı
Kayıtlı Üye
Baş parmağınız hariç 4 parmağınızı olduğu gibi bükün ve baş parmağınızı yüzükle orta parmağınızın ortasına yapıştırın.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 2 üye beğendi.
Bir bildiğim varsa hiç bir şey bilmediğimdir. (:
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Mayıs 2010       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kardeşim onun için en etkili yöntem kavgadan önce iki elimizi önde birleştirip kaslarımızı açmaktır.Ondan sonra adamla aranızda en az bir kol mesafesinde boşluk bırakın elinizi tokat biçiminde açıp hızla adamın suratına getirin tam vuracakken yumruk biçimini alıp göz çevresine vurun.Ben boksçu değilim fakat aynı anda 6 kişiyi bu ve bunun gibi taktiklerle dövdüm en etkili birebirde budur hadi selametle
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 2 üye beğendi.
Misafirİm - avatarı
Misafirİm
Ziyaretçi
31 Mayıs 2010       Mesaj #10
Misafirİm - avatarı
Ziyaretçi
yumruk değilde dirsekği deniyebilirsin boksta yasaklanmış bir harekettir adamın suratını dağıtır yapılma sekli yumruğunuzu sıkın adamın yüzüne doğru hızlıca götürün burnunun orada hemen dirseğinizi geçirin
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 2 üye beğendi.