Cevap Yaz Yazdır
En İyi Cevap Var Güncelleme: 15 Ağustos 2013  Gösterim: 53.847  Cevap: 2

Twitter'da mesaj nasıl atılır?

sofulu44
17 Temmuz 2010 17:36       Mesaj #1
sofulu44 - avatarı
Ziyaretçi
Twitter üzerinden nasıl mesaj atılır?
Twitter'dan nasıl mesaj atılır?
Twitter'da nasıl mesaj gönderilir?
Twitter'da nasıl tweet atılır?

EN İYİ CEVABI Mira verdi
Twitter'da takip ettiğiniz kişiye özel mesaj gönderilmeniz için o kişinin de sizi takip etmesi gerekmektedir. Ancak Twigram sitesi üzerinden kendisine özel mesaj gönderebilirsiniz.

Alıntı

Twitgram adlı site sayesinde Twitter'da yer alan herhangi bir kullanıcıya özel mesaj gönderebiliyorsunuz. Hatta 140 karakter sınırı ve kimin kimi takip ettiği ile ilgili sınırlama olmadan! Bunun için yapmanız gereken Twitter’da özel mesaj yollamak istediğiniz kişilerin kullanıcı adını yazmanız ve iletinizi yazıp göndermeniz. Daha sonra ilgili kullanıcı özel mesaj aldığına dair uyarı tweet'i alıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Twitgram burada aracı işlevi görüyor. Sizin yollamak istediğiniz özel mesajları kendi server'larında depoluyor. Ardından mesajı yazdığınız zaman mesaj için tweet linki oluşturuyor. Tıpkı birisine blog yazısının linkini göndermek gibi ancak sadece ilgili kişi için yazdığınız özel mesaj linki bulunuyor. Ancak mesajı gizli tutmak için alıcı kişinin Twitter'a Twitgram.com sitesi üzerinden girmesi gerekiyor.

Twitgram'ı güzel kılan şey ise kullanıcıları rahatsız etmemesi. Yani mesajı alan kişiye özel mesaj aldığına dair uyarı tweet'i gidiyor ve alıcı isterse mesajı görmemezlikten gelebilir ya da okumak isterse linki tıklaması yeterli. Tabii ki bazı kullanıcılar bu özelliği kötüye kullanıp ünlülere uzun aşk mektupları vs. yazabilir ancak bu kişilerin sayısı çok da değildir. Ne de olsa onlar zaten çekinmeden olağan bir şekilde tweet atıyorlar.


Son düzenleyen Mira; 15 Ağustos 2013 10:24 Sebep: Etiket kelimeler konu içerisine soru olarak dahil edildi.


13 Ağustos 2011 21:53       Mesaj #2
Valeria - avatarı
VIP Çilekli
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

vallah ne yalan söyliyim bende de öyle bi problem var... mesela ntv spor gecesine soru iletiyorum ancak onlara gitmiyor herhalde cünkü digerlerin yazdigi sorulari görrebiliyorum kendiminkini haric...o yüzden cevap da hic almiyorum kim yardim ede biliri? Msn Happy

İnceleyiniz;

Alıntı
RivaN adlı kullanıcıdan alıntı

Twitter'a Mesaj Göndermek

Yazı yazmayı biliyorsanız Twitter'ı kullanamamanız için bir sebep yok. Tek yapmanız gereken sayfanın üst tarafındaki boş alana 140 karakteri geçmeyen mesajı yazmak ve alttaki update butonuna tıklamak, hepsi bu. Dilerseniz cep telefonunuzdan da m.twitter.com'u ziyaret edip güncelleme yapabiliyorsunuz. Böylece örneğin trafikte ilerlerken karşılaştığınız bir kazayı bildirip diğer Twitter kullanıcılarının bölgeden geçerken dikkatli olmasını sağlayarak sosyal hizmet kategorisinde bir iş bile yapabilirsiniz.

update1239205354
Mesaj yazıp takipçilerinizle paylaşmak işte bu kadar basit.
Twitter'a mesaj göndermenin farklı etkileri de oluyor. Gündemi takip edenler Hudson nehrine iniş yapan pilotu ve uçak kazasının televizyonlar dahil tüm haber kanallarından önce ilk Twitter'da yankılandığını, kullanıcıların iniş sonrasında; "uçağımız nehre indi, herkes iyi" açıklamaları ile olayı görenlerin; "az önce binanın önünden bir uçak geçti" mesajlarını anımsayacaktır.


Mira tarafından gönderilmiş olan #3 numaralı mesaj 'en iyi cevap' seçilmiş ve ilk mesaja eklenmiştir.
Hızlı Cevap
Mesaj:


Kaynak:

Bu sayfalarımıza baktınız mı
paneli aç