Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Sağ kolda uyuşma sebebi ne olabilir?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Misafir tarafından 8 Ekim 2009 (09:06) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
155435 kez görüntülenmiş, 67 cevap yazılmış ve son mesaj 9 Şubat 2014 (11:08) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 3.20  |  Oy Veren: 5      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 8 Ekim 2009, 09:06

#1 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
MERHABA BENİM SAĞ KOLUMDA DİRSEKTEN BİLEĞE KADAR UYUŞMA VE AĞRI OLUYOR BU DURUM SON ZAMANLARDA SIKLAŞTI GÜNDÜZ ÇALIŞTIĞIM İŞ HARİCİ AKŞAMLARI EVDE MASADA DANTEL ÜZERİNDEN MOTİF KESİYORUM BUNDADA SAĞ KOLUMU KULLANIYORUM VE UZUN SÜRELER VE HEMEN HEMEN HERGÜN BUNU YAPIYORUM KOLUMUN UYUŞMASININ BUNUNLA BİR NEDENİ OLABİLİRMİ ACABA BİRAZ OVUNCA UYUŞMA VE AĞRI DİNİYOR AMA ŞU ANDA RAHATSIZ EDECEK KADAR BİR AĞRI VE UYUŞMA VAR BU DURUM BAZEN PARMAKLARIMA KADAR İNİYOR YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM TEŞEKKÜR EDERİM.
En iyi cevap Daisy-BT tarafından gönderildi

Sağ kolda uyuşma, basit nedenlerden de olabilir, hayatınızı etkileyecek önemli nedenlerden de. Bu yüzden uyuşmalarda, doğru teşhis ile doğru tedavi büyük bir önem taşır. Öncelikle konunun sağlıkla ilgili olması nedeniyle sizin bir sağlık kuruluşuna başvurmanızı öneiririm. Burada vereceğimiz bilgiler tedavi amaçlı değil, sadece bilgilendirme amaçlıdır.

Kolunuzdaki uyuşmanın nedeni boyun fıtığı olabileceği gibi konunuzun üzerine yatmanız da uyuşmaya neden olmuş olabilir.
Konunun hafife alınıp da geçiştirilecek basit bir olay olarak algılanmaması gerekir. El, kol uyuşmaları kimi zaman kan hastalıklarından, romatizma hastalıklarından, beyin ve sinir sistemi hastalıklarından, boyun omurları ve kaslarıyla ilgili bir dizi rahatsızlıklardan da ileri gelebilir.
Bu arada sürekli kullanılan bazı ağrı kesici, sinir yatıştırıcı
ya da bulantı giderici olarak kullanılan ilaçlar da yan etki olarak bu tür rahatsızlıklar verebilir. Bunun teşhisini ne siz, ne çevreniz ne de bizler koyamayız.
Yaptığınız iş ve çalışma tarzınızın da neden olabileceğini söyleyebiliriz.

Bu nedenle en kısa zamanda bir sağlık kuruluşuna başvurup bilgi ve gerekiyorsa tedavi alın.
Sağlıklı günler dilerim.
Rapor Et
Reklam
Eski 8 Ekim 2009, 09:44

#2 (link)
Daisy-BT
Ziyaretçi
Daisy-BT - avatarı
Sağ kolda uyuşma, basit nedenlerden de olabilir, hayatınızı etkileyecek önemli nedenlerden de. Bu yüzden uyuşmalarda, doğru teşhis ile doğru tedavi büyük bir önem taşır. Öncelikle konunun sağlıkla ilgili olması nedeniyle sizin bir sağlık kuruluşuna başvurmanızı öneiririm. Burada vereceğimiz bilgiler tedavi amaçlı değil, sadece bilgilendirme amaçlıdır.

Kolunuzdaki uyuşmanın nedeni boyun fıtığı olabileceği gibi konunuzun üzerine yatmanız da uyuşmaya neden olmuş olabilir.
Konunun hafife alınıp da geçiştirilecek basit bir olay olarak algılanmaması gerekir. El, kol uyuşmaları kimi zaman kan hastalıklarından, romatizma hastalıklarından, beyin ve sinir sistemi hastalıklarından, boyun omurları ve kaslarıyla ilgili bir dizi rahatsızlıklardan da ileri gelebilir.
ya da bulantı giderici olarak kullanılan ilaçlar da yan etki olarak bu tür rahatsızlıklar verebilir. Bunun teşhisini ne siz, ne çevreniz ne de bizler koyamayız.

Bu nedenle en kısa zamanda bir sağlık kuruluşuna başvurup bilgi ve gerekiyorsa tedavi alın.
Sağlıklı günler dilerim.
Rapor Et
Eski 22 Ekim 2009, 20:28

kolda uyuşma

#3 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
gece uyurken bazen sol kolum tamamen uyuşuyor felç olmuşum gibi ve ağırlaşıyor parmaklarımı tepretemiyorum bi müddet sonra kendiliğinden düzeliyor,bazende akşam yine sol elimde hafif bir karıncalan ma ve uyuşukluk oluyor bilgilendirirseniz sevinirim..
Rapor Et
Eski 3 Kasım 2009, 02:36

#4 (link)
_KleopatrA_
Ziyaretçi
_KleopatrA_ - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

gece uyurken bazen sol kolum tamamen uyuşuyor felç olmuşum gibi ve ağırlaşıyor parmaklarımı tepretemiyorum bi müddet sonra kendiliğinden düzeliyor,bazende akşam yine sol elimde hafif bir karıncalan ma ve uyuşukluk oluyor bilgilendirirseniz sevinirim..
sanırım üstüne yattığınız için kan dolaşımı zor olabilir.Ancak bu sizi rahatsız edecek düzeydeyse doktora başvurmalısınız...
Rapor Et
Eski 5 Aralık 2009, 10:36

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
merhaba benim sağ kolumda şiddetli ağrı yanma sızı var ağrı nöbet nöbet başparmağıma saniyelik sancılar veriyoo artıı belde boyunda ağrılarım var dayanamıyorum dün hastaneye gittim beyin temografisi çektirdim sonucu salı günü alıcam ama ben merak içindeyim beni aydınlatırsanız sevinirim tşkrler
Rapor Et
Eski 5 Aralık 2009, 11:33

#6 (link)
Daisy-BT
Ziyaretçi
Daisy-BT - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

merhaba benim sağ kolumda şiddetli ağrı yanma sızı var ağrı nöbet nöbet başparmağıma saniyelik sancılar veriyoo artıı belde boyunda ağrılarım var dayanamıyorum dün hastaneye gittim beyin temografisi çektirdim sonucu salı günü alıcam ama ben merak içindeyim beni aydınlatırsanız sevinirim tşkrler
Geçmiş olsun.
Sağ kolda uyuşma, basit nedenlerden de olabilir, hayatınızı etkileyecek önemli nedenlerden de.
Bu yüzden uyuşmalarda, ağrı ve sızılarda doğru teşhis ile doğru tedavi büyük bir önem taşır. Öncelikle konunun sağlıkla ilgili olması nedeniyle bir sağlık kuruluşuna başvurmak doğrudur. Burada vereceğimiz bilgiler tedavi amaçlı değil, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Doktorunuz size en detaylı bilgi ve tedaviyi verecektir.

Kolunuzdaki uyuşmanın nedeni boyun fıtığı olabileceği gibi kolunuzun üzerine yatmanız da uyuşmaya neden olmuş olabilir.
El, kol uyuşmaları, ağrı ve sızıları, kimi zaman kan hastalıklarından, romatizma hastalıklarından, beyin ve sinir sistemi hastalıklarından, boyun omurları ve kaslarıyla ilgili bir dizi rahatsızlıklardan da ileri gelebilir.
ya da bulantı giderici olarak kullanılan ilaçlar da yan etki olarak bu tür rahatsızlıklar verebilir.
Rapor Et
Eski 21 Aralık 2009, 16:04

kol bacak uyuşması

#7 (link)
Misafir hasta
Ziyaretçi
Misafir hasta - avatarı
ben 27 yaşındayım 3 aydır sol kol sol bacagımda aşırıuyuşma sürekli sancı oluyor beyin mr çekildim temiz boyundan ve omuzdan rötgen temiz rahatsızlıgımın nedeni nedir
Rapor Et
Eski 21 Aralık 2009, 16:47

#8 (link)
_KleopatrA_
Ziyaretçi
_KleopatrA_ - avatarı
Alıntı:
Misafir hasta adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

ben 27 yaşındayım 3 aydır sol kol sol bacagımda aşırıuyuşma sürekli sancı oluyor beyin mr çekildim temiz boyundan ve omuzdan rötgen temiz rahatsızlıgımın nedeni nedir
Doktora sormalısınız.Biz internet üzerinden şu rahatsızlığınız vardır diyemeyiz.
Rapor Et
Eski 18 Şubat 2010, 00:17

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
slm ben nil ben uyudum zaman sağ kolum çok uyuşiyo ve feci şekilde ağri oluyo o nedenle uyuyamiyorum lütfen cevaplayin ne yapmaya bilamiyorum biktim bu ağriden.
Rapor Et
Eski 18 Şubat 2010, 14:24

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
SAĞ KOLUM OMUZ HIZASINDAN BİLEĞİME KADAR ARA ARA KASLARIM ÇOK FAZLA AĞRIYOR. BENCE BU AĞRI UYUŞMA DEYİL KASLARDA OLUYOR PAZULARIM DAHİL ADETA SIZLIYOR. BU BÜTÜN GÜN OLMUYOR BELLİ ZAMANLARDA OLUYOR. 50 YAŞINDAYIM İSMİM; METİN
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.215 saniyede (78.13% PHP - 21.87% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 18:21
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi