Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Denizkızları gerçek midir, eski zamanlarda yaşadıkları doğru mudur?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Misafir tarafından 11 Şubat 2010 (21:18) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
113434 kez görüntülenmiş, 145 cevap yazılmış ve son mesaj 23 Ağustos 2014 (20:41) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 3.21  |  Oy Veren: 33      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 2 Şubat 2013, 13:59

DENİZ KIZLARI VAR MIDIR

#81 (link)
MİSAFİR
Ziyaretçi
MİSAFİR - avatarı
Bence deniz kızları gerçek olabilir çünkü dedemgil eskiden büyük bir deniz olan bir yerde yaşıyorlar dedem bize hep hikaye anlatıyordu aNLLATTIĞINA GÖRE YAŞADIĞI BÖLGEDE ÇOĞU KİŞİ DENİZDE DENİZ KZI GÖRMÜŞ GERÇEK OLABİLME olasılığı var hatta birisi onu tam görmüş kayada oturuyor ve saçını tarıyormuş deniz kızı ama bilmiyorum ve gerçek olup olmadığını öğrenmek istiyorum ayrıca deniz kızları çok güzel olurlar ve yüzleride insan gibidir yani gaga gibi filan uzamıyordur yorumlarda gördüm birisi denizcileri şarkılarıyla kendilerine çekip denizin derinleirne gidip yediklerini söyledi ama o sadece karayip korsanları filminde anlatılıyor
ayrıca bu alemde kaçç yüzbin kişi yaşıyoor bilmem kaç bin vaarlığın yaşadığıda KURANI KERİMDE YAZIYOR
AYRICA EFSANE DİYENLERE DE SORUYORUM ÖYLE DİYEN BİRİ BANA CEVAP VERSİN İNSANLAR ÇOK ÇOK VAARLIK UYDURAMAZ KAFASINDA BİR İNSAN BALIKLA İNSAN KARIŞIMI BİR CNLIYI NASIL HAYAL ÜRÜNÜ YAPABİLİR NERDEN AKLINA GELEBİLİR
BİDE DENİZ KIZLARI OKYANUSLARIN EN DERİNLERİNDE YAŞARLAR VE OKYANUSUN EN DERİNİNE İNMEK UZATYA ÇIKMAKTAN DAHA UZUN SÜRER DÜŞÜNÜN Bİ İNSANLAR OKYANUSUN DİBİBNE GİDİP DE DENİZ KIZLARINI ARAYAMAZ AMA BAZI KANITLAR VAR BAKIN VİDEOKARA
AYRICA GOOGLEYE DENİZ KIZI YAZMAYIN SAÇMA SAÇMA FOTOĞRAFLAR ÇIKIYO AZ ÖNCE BEN BAKTIM BİR TANE FOTOĞRAF VARDI BİR TANE KIZIN AYAĞININ ŞEFFAF Bİ ŞEYLE BAĞLAMIŞLAR UZAKTAN ÇEKMİŞLER DENİZ KIZI DİOLAR BÖLE ŞELERE BAKARSANIZ İŞTE DENİZ KIZI YOK DERSİNİZ
BİDE YUKARIDA ANLATTIM SUDA GÖRÜLMÜŞ DİYE İŞTE GÖRÜLMÜÜŞ ESKİLER YALAN SÖLEMEZ BİDE BENE ONLAR ÇOK GÜZEL KIZLAR OLMAMLILAR ÇÜNKÜ O DENİZDE GÖREN ADAM BİRKAÇ GÜN HİÇ KONUŞMAMIŞ DONMUŞ KALMIŞ 1 KAÇ GÜN SONRA KIZIN ÇOK GÜZEL OLDUĞUNU SÖLEMİŞ
Rapor Et
Reklam
Eski 5 Şubat 2013, 02:11

#82 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
eskiden var olduklarına kesinlikle inanıyorum ama nesilleri tükenmiş ve son yüzyılda hiç görünmemişlerdir
Rapor Et
Eski 5 Şubat 2013, 11:44

#83 (link)
Özel Üye-VIP
_AERYU_ - avatarı
Vardır.
Rapor Et
Eski 5 Şubat 2013, 13:16

#84 (link)
_GüzelikMeleği_
Ziyaretçi
_GüzelikMeleği_ - avatarı
DENİZ KIZLARI GERÇEK Mİ?

The_Mermaid
Sevgili okurlar, bilgitreninin masallar bölümünde ‘Küçük Deniz Kızı’nın hikayesini okuyan okurlarımızdan Demet Hanım, bu konuda bir yazı yazmama vesile oldu ve wikipedia'da hepinizi için bu konuda bir araştırma yaptım. İyi okumalar...
Bildiğiniz gibi deniz kızları (İngilizce mermaid) başı ve sırtı insan, kalan kısmı balık kuyruğu biçiminde olan mitolojik yaratıklar. Aslında yine mitolojiye göre deniz erkekleri de var. Birçok kültürde deniz kızlarından bahsedilmiş. Bunların şarkılar söyleyerek denizcilerin dikkatini dağıttı, hatta güverteden düşmelerine sebep olduğu, gemi kazalarına sebep olduğu, bazen de boğulmakta olan insanları kurtardıklarını hatta onları deniz altındaki ülkelerine götürdükleri anlatılmıştır.
Yunan mitolojisinde deniz kızlarına benzeyen ‘siren’ler, selkie’ler, su perileri de deniz kızı benzeri mitolojik yaratıklardır.
Yarı insan, yarı balık bu yaratıklarla ilgili bilgilerMilattan 5000 yıl öncesine kadar gidiyor. Ünlü denizci Kristof Kolomb, günlüğünde deniz kızları gördüğünü fakat onların daha güzel olduklarını düşündüğünü yazmış! Bu yüzden bazıları bunların yavrularını tıpkı insanlar gibi kucaklarına alabilen, büyük, su memelileri olabileceğini söylüyorlar.
Dünyadaki bilinen en eski deniz kızı hikayesi MÖ 1000 yılına dayanıyor, öyküye göre Semiramis adlı kraliçe, ölümlü bir çobana aşık olur ve sonunda çobanı öldürür, yaptığından utanır ve balık haline gelmek amacıyla kendisini göle atar ama sular onu balık yapamaz, o da deniz kızına dönüşür. Benzer hikayelerde, deniz kızlarını gördüklerine yemin edenler var, yine antik bir kitapta yazılanlara göre yarısı kadın, yarısı balık biçimindeki deniz kızları, balıkları kutsal kabul ettikleri için asla yemiyorlarmış. Binbirgece masallarında da deniz kızlarından söz edilmekte, hatta insanlarla evlenebiliyorlarmış.
İngiliz kültüründeyse, deniz kızlarından uğursuzluk getiren, ya da felaketleri önceden sezen, felaketleri kışkırtan, bazen de tam tersine insanlara yardım eden, iyileştiren yaratıklar olarak tasvir ediliyor. Deniz erkeklerinin ise deniz kızlarının aksine çirkin ve vahşi yaratıklar olduğu belirtilmiş. Ayrıca deniz erkekleri, insanların ilgisini deniz kızları kadar çekmemiş…
Karayip, Afrika, İrlanda, İskoçya, Rusya, Ukrayna, Japonya, Malezya ve daha pek çok ülkenin kültüründe deniz kızlarıyla ilgili efsaneler var. Örneğin, Karayip’lerde deniz kızlarına Aycayia denirmiş, Avrupa folklorundaki bir başka ünlü deniz kızı da Melusine, Japon’lar deniz kızı yiyen bir insanın ölümsüz olacağına inanıyorlarmış! Bazı Avrupa efsanelerine göreyse, deniz kızları insanların dileklerini yerine getirebiliyor.
Güney Afrika’da, ‘Little Karoo’ isimli bölgede, deniz kızlarının çocukken oyun oynarken görüldüğüne dair iddialar var, aslında kurak olan bu bölge eskiden okyanusun bir parçasıymış, bölgede bulunan deniz kabuklarının fosilleri bunu gösteriyor, bu konuda o kadar çok hikaye anlatılmış ki, nesilden nesile geçmiş.
İnternetteki ‘paranormal phenomena’ (normaldışı olaylar) isimli sitenin, ‘gerçek hikayeleriniz’ isimli bölümünde, Şubat 2006 yılında Lallindra Myer adlı bir okur ise bir deniz kızı gördüğünü şöyle anlatıyor:
“Yılbaşı günü en iyi arkadaşımla onun sahildeki yazlığına gitmiştik, ikinci gün sabah 5.30 gibi kalktım ve bir türlü uyku tutmadı, arkadaşım uyurken, gün doğuşunu seyretmek ve deniz kabuğu toplamak için kalktım, sahilde yürümeye başladım. Harika bir deniz kabuğu bulmuştum ki, birden az ötemde bir kadının oturduğunu gördüm, beline kadar uzanan siyah saçları vardı, soluk tenliydi, sırtı bana dönüktü, sonra vücudunun alt kısmının tıpkı balık gibi, gümüş pullarla kaplı ve kuyruk biçiminde olduğunu gördüm.
Şoke olmuştum, korkudan kaçarken ayak sesimi duydu, döndü ve bana baktı, gözgöze geldik, çok güzeldi, mavi gözlüydü, sonra denize daldı ve kayboldu, eve koşup arkadaşıma olanları anlattım ama bana inanmadı, hala onu tekrar görmeyi umuyorum…!
Rapor Et
Eski 8 Şubat 2013, 11:09

deniz kızları

#85 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
bende aslında araştırmalarım sonucunda fazla bir şey öğrenemedim .Deniz kızları aslında masallardaki gibi değil,çok daha kötü, insanları yiyen bir varlıkmış.bence doğru, deniz anası varda deniz kızımı yok.deniz kızları kuyrukları olan ,üst bölümleri insana benzeyen varlıklardır fakat başları insana benzemez.deniz kızları bir çok balıkçıyı şarkı söyleyip kandırmışlar,sonra da yemişler.bu deniz kızları aslında çok tehlikeli canlılarmış ve dünyada sadece marmara denizinde ve atlas okyanusunda bulunur sadece 2 tane .nesillerinin tükeneceği düşünülüyor.BENDE BU KADAR ÖĞRENDİM.AMA DİKKAT!!!yakınınızda olabilirler.
Rapor Et
Eski 17 Mart 2013, 20:59

deniz kızı

#86 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

hayır deniz kızı diye bir varlık vardır.hatta bunun kanıtları bile vardır
ne kanıtı varmış bilgilerini bizimle paylaşırmısın lütfen
Rapor Et
Eski 18 Mart 2013, 14:00

#87 (link)
ayla
Ziyaretçi
ayla - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

DENIZ KIZLARI GERCEK, CUNKU BIRGUN MARMARA DENIZINE DALGIC KIYAFETLERIMLE GIRDIM VE BISI AYAGIMDAN CEKTI ASAGIYA BAKINCA RENKLI SACLARI VE YESILKUYRUKLU BIR DENIZ KIZI GORDUM VE ONDAN ZOR KURTULDUM
bence dogru söyluyorsun ama deniz kızını çızenlere sorarsan onlar hayal urunu olduklarını söylüyor ben buna inanmıyorum
Rapor Et
Eski 18 Mart 2013, 14:24

#88 (link)
IrResistibLe
Ziyaretçi
IrResistibLe - avatarı
Deniz kızları, belinden yukarısı dişi bir insan görünümünde olan, ama aynı zamanda bir balık kuyruğuna sahip olan efsaneleşmiş düşsel inanışlardır.

Dünya üzerinde birçok kültürde deniz kızları farklı, ama birbirine çok yakın şekillerde betimlenmiştir. Sirenler gibi bazı deniz kızları denizcilere şarkılar söyleyip onları büyülerler, işlerinden alıkoyarlar ve güverteden denize yuvarlanmalarına ya da daha kötüsü geminin batmasına neden olurlar. Diğer hikâyelerde ise deniz kızları boğulma tehlikesi geçiren erkekleri kurtaran iyi kalpli deniz canlıları olarak betimlenmişlerdir. Aynı zamanda bu erkekleri su altındaki krallıklarında yaşamaya da davet ederler. Hans Christian Andersen'in Küçük Deniz Kızı'ında ise deniz kızlarından bazılarının erkekleri denizin altına doğru çekerken insanların su altında nefes alamadıklarını unuttukları ya da bilmedikleri söylenir.

Yunan Mitolojisi'ndeki Sirenler ise daha sonraları deniz kızlarıyla bir tutulmuş, hatta bazı dillerde iki yaratık için de aynı sözcük kullanılmıştır. Deniz kızlarına benzeyen diğer mitolojik ve efsanevî deniz yaratıkları ise su perileri (Nemfler gibi) ve başka formlara (Başka hayvanlara ya da diğer efsanevî hayvanlara) bürünebilen hayvanlardır.
Rapor Et
Eski 20 Mart 2013, 10:53

enizkızı

#89 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ben denizkızlarının olduğuna inanmıyorum bence bu tam bir hayal ürünüdür çünki birsürü resimlerr çıkıyorr hangisinin dpğru olduğunu hiçkimse bilemiyor zaten yarı insan yarı hayvan aldoğuna imkan yok allah istese öyle yaratır ama bence allah böyle yaratmamıştır ama belkide gerçektir ben bunu araştıracağım ve denizkızlarının gerçek olup olmadığını öğreneceğim]
Rapor Et
Eski 8 Nisan 2013, 15:53

denizkızı var mıdır?

#90 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
DENIZ kızları konusunda kim doğru kim yanlış söylüyor bilmiyorum. ama bence de deniz kızları var...
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Denizkızları gerçek midir, eski zamanlarda yaşadıkları doğru mudur? Konusuna Benzer Konular
Gönderen: ahmet25kurt Forum: Soru-Cevap
Cevap: 4
Son Mesaj: 30 Ekim 2012 21:10
Gönderen: yeşil345kral Forum: Soru-Cevap
Cevap: 0
Son Mesaj: 28 Eylül 2012 19:55
Gönderen: Ziyaretçi Forum: Soru-Cevap
Cevap: 4
Son Mesaj: 11 Şubat 2012 10:44
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 6
Son Mesaj: 9 Ocak 2012 20:43
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 0
Son Mesaj: 1 Ocak 2010 18:18
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.160 saniyede (71.96% PHP - 28.04% MySQL) 16 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 07:16
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi