PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Pirinç nerede yetişir?
1 23...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Misafir21:49, 8 Mart 2010 
pirinç nerde yetişir?
En iyi cevap Blue Blood tarafından gönderildi

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
pirinç nerde yetişir?
Dünya pirinç üretiminde ilk sırayı Çin, Hindistan, Bangladeş, Endonezya, Tayland alır. ABD, Vietnam, Brezilya, Filipinler de öbür önemli üreticilerdir. Üretilen yıllık pirinç miktarı 500 milyon ton'dur. Türkiye'de tahıl üretimine ayrılmış yaklaşık 14 milyon hektarlık tarım alanının 53 bin hektarında pirinç ekimi yapılır. Türkiye'de üretilen pirinç üretimi yaklaşık 165 bin ton'dur. Başlıca pirinç üretim alanları Marmara, Karadeniz ve Ege bölgelerindedir. En çok üretim yapılan iller ise başta Edirne olmak üzere, sırasıyla Çorum, Samsun, Sinop, İzmir, Manisa, Balıkesir ve Kastamonu'dur. Bazı yıllarda üretilen ürün, gereksinmemizi karşılamadığından, özellikle ABD, İtalya, Mısır, Pakistan ve Avusturalya'dan azımsanmayacak miktarda pirinç ithal edilmekte'dir.

Benzer Konular:
Cevap
Blue Blood08:49, 9 Mart 2010 
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
pirinç nerde yetişir?
Dünya pirinç üretiminde ilk sırayı Çin, Hindistan, Bangladeş, Endonezya, Tayland alır. ABD, Vietnam, Brezilya, Filipinler de öbür önemli üreticilerdir. Üretilen yıllık pirinç miktarı 500 milyon ton'dur. Türkiye'de tahıl üretimine ayrılmış yaklaşık 14 milyon hektarlık tarım alanının 53 bin hektarında pirinç ekimi yapılır. Türkiye'de üretilen pirinç üretimi yaklaşık 165 bin ton'dur. Başlıca pirinç üretim alanları Marmara, Karadeniz ve Ege bölgelerindedir. En çok üretim yapılan iller ise başta Edirne olmak üzere, sırasıyla Çorum, Samsun, Sinop, İzmir, Manisa, Balıkesir ve Kastamonu'dur. Bazı yıllarda üretilen ürün, gereksinmemizi karşılamadığından, özellikle ABD, İtalya, Mısır, Pakistan ve Avusturalya'dan azımsanmayacak miktarda pirinç ithal edilmekte'dir.

Cevap
Misafir20:38, 16 Mart 2010 
pirincin yetiştiği yerleri söylermisiniz
Cevap
Misafir16:05, 24 Şubat 2011 
arkadaslar üretildikleri yer Çorum, Samsun, Sinop, İzmir, Manisa, Balıkesir ve Kastamonu' dur bilemeyn okusun................
Cevap
Misafir12:30, 26 Şubat 2011 
pirinç nerede yetişir
Cevap
Misafir20:55, 14 Mart 2011 
arkadaşlar pirinç termede yetişir
Cevap
Misafir18:14, 15 Mart 2011 
pirinç in en iyisi termede yetişir.
Cevap
Misafir23:47, 23 Mart 2011 
pirinç kastamonu tosyadayetişit
Cevap
Misafir16:20, 20 Nisan 2011 
birkere pirinç adanada da yetişir
Cevap
Misafir17:55, 20 Nisan 2011 
Marmara bölgesinde en çok bulunur sınavlarda çıkarsa sol üst koşeye yazın.
Cevap
1 23...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama