Cevap Yaz Önceki Konu Sonraki Konu

Sibirya kurdu bakımı nasıl yapılır, nasıl beslemek gerekir?

Gösterim: 81229 | Cevap: 101
  • sibirya kurdu bakimi
  • sibirya kurdu nasil beslenir
  • sibirya kurdu ne yer
Misafir
Cevaplanmış   |    8 Haziran 2010 10:39   |   Mesaj #1   |   
Ziyaretçi
arkadaşlar ben sibirya kurdunu daha yeni aldım ona nasıl bakacağımı tam olarak bilmiyorum kendisi 10 aylık bana bi yardım eder misiniz ona ne yedireceğimi ve nasıl ilgileneceğimi bilmiorum nolur bilen iri varsa bana anlatabilir mi?
En iyi cevap Breath tarafından gönderildi

Sibirya Kurdu Bakımı

Özgürce koşup oynamayı çok seven bir ırk olduklarından dolayı apartman yaşamı için çok uygun köpekler değildirler. Hava sıcak olmadıkça çok iyi koşu arkadaşıdırlar. Tüylerinin uzun olmamasından dolayı düzenli aralıkla fırçalamak gerekmektedir. Fırçalarken acıtmamaya dikkat ediniz, sinirlenebilirler. Oldukça fazla egzersiz gereksinimleri vardır. Tek başlarına olmayı hiç sevmezler, tek başlarına kaldıklarında etraftaki nesneleri kemirmeye başlayabilirler.

Breath
12 Haziran 2010 02:03   |   Mesaj #2   |   
Ziyaretçi
Sibirya Kurdu Bakımı

Özgürce koşup oynamayı çok seven bir ırk olduklarından dolayı apartman yaşamı için çok uygun köpekler değildirler. Hava sıcak olmadıkça çok iyi koşu arkadaşıdırlar. Tüylerinin uzun olmamasından dolayı düzenli aralıkla fırçalamak gerekmektedir. Fırçalarken acıtmamaya dikkat ediniz, sinirlenebilirler. Oldukça fazla egzersiz gereksinimleri vardır. Tek başlarına olmayı hiç sevmezler, tek başlarına kaldıklarında etraftaki nesneleri kemirmeye başlayabilirler.

ener ve sweety girl bu mesajı beğendi.
Misafir
3 Temmuz 2010 16:55   |   Mesaj #3   |   
Ziyaretçi
bak süt içer tavuk kemiği yer çok oyun ister ve evcildir hızlı koşar hemde koşmayı çok sever yemek verirken ekmek süt ve kemik yer benimki tavuk kemiği yer ama hep tavuk kemiği verilir ona kulube yapılmalıdır. Eğer yanında insan ya da başka köpek yoksa sıkılır ve bişeyler kemirmeye başlar bunun için hep yanında durup onu gezdirmeyeçıkarmalısın ve çok spor yapmak zorundadır.
akanyanik
25 Ağustos 2010 13:45   |   Mesaj #4   |   
Ziyaretçi
Fakat Köpek Besleme Hakkında Bir Bilgim yok Yardımcı Olurmusunuz Aşı Yada Beslenme Nasıl Oluyor Günün Hangi Saatleri Arasında Gezdirmeliyim ?
ener
25 Ağustos 2010 13:53   |   Mesaj #5   |   
Ziyaretçi
Alıntı
akanyanik adlı kullanıcıdan alıntı

Fakat Köpek Besleme Hakkında Bir Bilgim yok Yardımcı Olurmusunuz Aşı Yada Beslenme Nasıl Oluyor Günün Hangi Saatleri Arasında Gezdirmeliyim ?

Alıntı
Breath adlı kullanıcıdan alıntı

Sibirya Kurdu Bakımı

.
Misafir
23 Ekim 2010 20:15   |   Mesaj #6   |   
Ziyaretçi
günde kaç kez beslemem gerek şuan 20 günlük de yavruları var neler yapmam gerek
_AERYU_ bu mesajı beğendi.
Misafir
23 Kasım 2010 16:48   |   Mesaj #7   |   
Ziyaretçi
sibirya kurdu almayı düşünüyorum ama nasıl besleyeceğimi bilmiyorum bu yüzden nerdeyse vazgeçecektim ama yine karar aldım alacam söylermisiniz neyle beslicem
kibar feyzo
23 Kasım 2010 16:53   |   Mesaj #8   |   
Ziyaretçi
sibirya kurdu almak istiyorum yavru ama ne yedireceğimi bilmiyorum söylermisiniz
Misafir
16 Ocak 2011 16:19   |   Mesaj #9   |   
Ziyaretçi
mrb arkadaşlar benimde sibirya kurdum var henüz 9 aylık ben aldığımda 3 aylıktı çok zayıf ve çelimsizdi şimdi ise görmeniz lazım neredeyse yaşını doldurmuş köpeklerden farkı yok çok iyi beslediğimi düşünüyorum...sabah kahvaltısı peynir,yumurta yediriyorum yumurtayı çiğ yedirmek tüylerinin dökülmesini önlüyor.öğlen haşlanmış tavuk akşam ise koyun kemiği yediriyorum doğrusu benim köpeğim herşeyi yiyor...prinç pilavını çok seviyor şaka gibi ama gerçek...bakımı oldukça zor tek kalmaktan nefret edio durmuo sürekli havlıyor ona olan sevgimden bişi yapamıyorum...emin olunki çok sadık bi köpek
Misafir
28 Ocak 2011 08:44   |   Mesaj #10   |   
Ziyaretçi
yeni alacak arkadaşlar için :
ilk zamanlar süt ile besle ardından süte biraz ekmek içni koyarak ver .5 aylıkken yavaş yavaş yemek ver sana tavsiyem makarna ile sulu bir yemek olur.alışıncada artık bir avuç hazır mama da katarak ver ama mama ile yemeği karıştır çünkü mamayı görünce hep mama ister
Cevap Yaz
Hızlı Cevap
İsim:

Sibirya kurdu bakımı nasıl yapılır, nasıl beslemek gerekir? Konusuna Benzer Konular

Beta balığı bakımı nasıl yapılır, nasıl beslenir?
Gönderen: Misafir Forum: Cevaplanmış
Cevap: 26
Son Mesaj: 23 Mayıs 2015 09:07
Saka kuşu bakımı nasıl yapılır, nasıl beslenir?
Gönderen: Teamoore Forum: Soru-Cevap
Cevap: 30
Son Mesaj: 28 Nisan 2015 19:42
Bülbül bakımı nasıl yapılır, nasıl beslenir?
Gönderen: Teamoore Forum: Soru-Cevap
Cevap: 29
Son Mesaj: 20 Eylül 2014 11:47
Cevap: 0
Son Mesaj: 6 Ocak 2013 17:31
Cevap: 4
Son Mesaj: 25 Aralık 2011 02:49
Sayfa 0.284 saniyede 12 sorgu ile oluşturuldu