PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Sibirya kurdu bakımı nasıl yapılır, nasıl beslemek gerekir?
1 23...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Misafir10:39, 8 Haziran 2010 
arkadaşlar ben sibirya kurdunu daha yeni aldım ona nasıl bakacağımı tam olarak bilmiyorum kendisi 10 aylık bana bi yardım eder misiniz ona ne yedireceğimi ve nasıl ilgileneceğimi bilmiorum nolur bilen iri varsa bana anlatabilir mi?
En iyi cevap Breath tarafından gönderildi

Sibirya Kurdu Bakımı

Özgürce koşup oynamayı çok seven bir ırk olduklarından dolayı apartman yaşamı için çok uygun köpekler değildirler. Hava sıcak olmadıkça çok iyi koşu arkadaşıdırlar. Tüylerinin uzun olmamasından dolayı düzenli aralıkla fırçalamak gerekmektedir. Fırçalarken acıtmamaya dikkat ediniz, sinirlenebilirler. Oldukça fazla egzersiz gereksinimleri vardır. Tek başlarına olmayı hiç sevmezler, tek başlarına kaldıklarında etraftaki nesneleri kemirmeye başlayabilirler.

Benzer Konular:
Etiketler:
Cevap
Breath02:03, 12 Haziran 2010 
Sibirya Kurdu Bakımı

Özgürce koşup oynamayı çok seven bir ırk olduklarından dolayı apartman yaşamı için çok uygun köpekler değildirler. Hava sıcak olmadıkça çok iyi koşu arkadaşıdırlar. Tüylerinin uzun olmamasından dolayı düzenli aralıkla fırçalamak gerekmektedir. Fırçalarken acıtmamaya dikkat ediniz, sinirlenebilirler. Oldukça fazla egzersiz gereksinimleri vardır. Tek başlarına olmayı hiç sevmezler, tek başlarına kaldıklarında etraftaki nesneleri kemirmeye başlayabilirler.

Cevap
Misafir16:55, 3 Temmuz 2010 
bak süt içer tavuk kemiği yer çok oyun ister ve evcildir hızlı koşar hemde koşmayı çok sever yemek verirken ekmek süt ve kemik yer benimki tavuk kemiği yer ama hep tavuk kemiği verilir ona kulube yapılmalıdır. Eğer yanında insan ya da başka köpek yoksa sıkılır ve bişeyler kemirmeye başlar bunun için hep yanında durup onu gezdirmeyeçıkarmalısın ve çok spor yapmak zorundadır.
Cevap
akanyanik13:45, 25 Ağustos 2010 
Fakat Köpek Besleme Hakkında Bir Bilgim yok Yardımcı Olurmusunuz Aşı Yada Beslenme Nasıl Oluyor Günün Hangi Saatleri Arasında Gezdirmeliyim ?
Cevap
ener13:53, 25 Ağustos 2010 
akanyanik adlı kullanıcıdan alıntı:
Fakat Köpek Besleme Hakkında Bir Bilgim yok Yardımcı Olurmusunuz Aşı Yada Beslenme Nasıl Oluyor Günün Hangi Saatleri Arasında Gezdirmeliyim ?
Breath adlı kullanıcıdan alıntı:
Sibirya Kurdu Bakımı

.
Cevap
Misafir20:15, 23 Ekim 2010 
günde kaç kez beslemem gerek şuan 20 günlük de yavruları var neler yapmam gerek
Cevap
Misafir16:48, 23 Kasım 2010 
sibirya kurdu almayı düşünüyorum ama nasıl besleyeceğimi bilmiyorum bu yüzden nerdeyse vazgeçecektim ama yine karar aldım alacam söylermisiniz neyle beslicem
Cevap
kibar feyzo16:53, 23 Kasım 2010 
sibirya kurdu almak istiyorum yavru ama ne yedireceğimi bilmiyorum söylermisiniz
Cevap
Misafir16:19, 16 Ocak 2011 
mrb arkadaşlar benimde sibirya kurdum var henüz 9 aylık ben aldığımda 3 aylıktı çok zayıf ve çelimsizdi şimdi ise görmeniz lazım neredeyse yaşını doldurmuş köpeklerden farkı yok çok iyi beslediğimi düşünüyorum...sabah kahvaltısı peynir,yumurta yediriyorum yumurtayı çiğ yedirmek tüylerinin dökülmesini önlüyor.öğlen haşlanmış tavuk akşam ise koyun kemiği yediriyorum doğrusu benim köpeğim herşeyi yiyor...prinç pilavını çok seviyor şaka gibi ama gerçek...bakımı oldukça zor tek kalmaktan nefret edio durmuo sürekli havlıyor ona olan sevgimden bişi yapamıyorum...emin olunki çok sadık bi köpek
Cevap
Misafir08:44, 28 Ocak 2011 
yeni alacak arkadaşlar için :
ilk zamanlar süt ile besle ardından süte biraz ekmek içni koyarak ver .5 aylıkken yavaş yavaş yemek ver sana tavsiyem makarna ile sulu bir yemek olur.alışıncada artık bir avuç hazır mama da katarak ver ama mama ile yemeği karıştır çünkü mamayı görünce hep mama ister
Cevap
1 23...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama