Arama

Kolay yemek tarifleri nelerdir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 3 Ocak 2014 Gösterim: 7.653 Cevap: 11
Teamoore - avatarı
Teamoore
Ziyaretçi
26 Ağustos 2010       Mesaj #1
Teamoore - avatarı
Ziyaretçi
Hangi yemekler kolay ve nasıl yapılır?
EN İYİ CEVABI fadedliver verdi
Alıntı
Teamoore adlı kullanıcıdan alıntı

İnceleyiniz
Damak Tadı - MsXLabs
Sponsorlu Bağlantılar
fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
26 Ağustos 2010       Mesaj #2
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Alıntı

İnceleyiniz
Damak Tadı - MsXLabs
Sponsorlu Bağlantılar
1392 - avatarı
1392
Ziyaretçi
26 Ağustos 2010       Mesaj #3
1392 - avatarı
Ziyaretçi
en iyisi menemen hem kolay hem lezzetli Msn Grin
Teamoore - avatarı
Teamoore
Ziyaretçi
27 Ağustos 2010       Mesaj #4
Teamoore - avatarı
Ziyaretçi
Menemen nasıl yapılır?
fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
27 Ağustos 2010       Mesaj #5
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

Menemen nasıl yapılır?

Malzeme:

4 yumurta
4 yemek kaşığı sıvı yağ
1 adet orta boy soğan
2 adet domates
3 adet sivri biber
Tuz
karabiber
Menemen Tarifi:

Teflon bir tavada küp doğranmış soğanlar yağ ile kavrulur, ince doğranmış biberler eklenerek işleme devam edilir. Küp doğranmış domatesler tuz, karabiber ile tatlandırılarak tavada suyunu iyice çekene kadar pişirilir. Yumurtalar göz göz kırılarak menemen üstü kapalı bir şekilde pişirilir. Melemen sıcak servis yapılır.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Ağustos 2010       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba ben 13 yaşındayım annem öldü o nedenle babamla yaşıyoruz evde yemekleri babamla birlikte yapıyoruz yada herkes kendi karnını doyuruyor Msn Happy evde benim yapabileceğim kolay yemek tarifleri verebilirmisiniz yalnız bbiraz ayrıntılı olarak çok anlamıyorum da şimdiden teşekkürler Msn Happy
oyuncu_girl - avatarı
oyuncu_girl
Ziyaretçi
28 Ağustos 2010       Mesaj #7
oyuncu_girl - avatarı
Ziyaretçi
Şehriye Salatası

sehriye salatasi

Malzemeler

2 su bardağı arpa şehriye
3 çorba kaşığı sıvı yağ
1 limon
1-2 tane havuç
Nane, maydanoz
Dereotu
1-2 dal taze soğan
Domates
Salatalık
Hazırlanışı
3 çorba kaşığı sıvı yağ ile arpa şehriyeleri kavurun. Şehriye kavrulunca üzerine 2,5 su bardağı su ilave edin, suyu kaynamaya başlayınca ocağın altını kısın. Şehriyeler suyunu çekip pişince yarım su bardağı soğuk su ilave ederek 15 dakika dinlendirin.
Geniş bir kaba dinlendirdiğiniz pilavı boşaltın, üzerine rendelediğiniz havucu ve ince kıydığınız yeşillikleri, limon suyunu, tuzu ve z.yağını

koyup karıştırın. Servis tabağına alın yanında domates ve salatalıkla servis yapın

Benim Makarnam

Malzemeler

1 paket makarna
Yarım çay bardağı sucuk (julyen usulü doğranmış)
Yarım çay bardağı sosis (julyen usulü doğranmış)
Yarım çay bardağı salam (julyen usulü doğranmış)
Yarım çay bardağı yeşil biber (julyen usulü doğranmış)
2 adet domates
1 adet soğan
10 adet yeşil zeytin
10 adet siyah zeytin
1 çorba kaşığı margarin
1 çay bardağı rende kaşar peyniri
Karabiber
Tuz

Makarnanızı haşlayın ve süzün. Sos için Önce bir tencerede yağı kızdırın ve soğanı atıp bir süre pişirin. Daha sonra sucuk, salam, sosis, biber, yeşil ve siyah zeytinleri atıp karıştırın. Birkaç kez karıştırdıktan sonra önceden rendelediğiniz domatesleri ekleyin. Domatesin biraz sulanmasını bekleyin ve salçasını ilave edin. Eğer domates çok su bırakmadıysa yarım çay bardağı kadar su ekleyin. Daha sonra tuz ve karabiberini ekleyin. 5 dk kadar pişirin. Rende kaşar peyniri makarnanın sosunu koyduktan sonra üzerine serpin.

Domates Soslu Yoğurtlu Makarna

Malzemeler

1 paket makarna
1 su bardağı süzme yoğurt
3 yemek kaşığı kıyılmış maydanoz
4 diş sarımsak
3 yemek kaşığı sıvı yağ
6 adet domates
Karabiber
Tuz
Pişirme Talimatları
Bir tencerede tuzlu su ile makarnayı haşlayın. Haşlama suyundan 2 bardak ayırın. Domateslerin kabuklarını soyup küp küp doğrayın. Sarımsakları ayıklayın. Sarımsak, domates, sıvı yağ, yoğurt tuz, karabiber ve makarna suyunu mutfak robotunda püre haline getirin. Bu püreyi bir tencereye alın ve kaynatın. Kaynadıktan sonra makarnayla karıştırın. Üzerine kıyılmış maydanozu serpip servis yapabilirsiniz.

ISPANAKLI YUMURTA

Malzemeler
6 adet Yumurta
3 adet Soğan
4 yemek kaşığı Sıvı yağ
750 gr. Ispanak
Tuz
Karabiber

Tarifi
Ispanağı yıkayın, ayıklayın. Soğanı soyun, yıkayın, ince ince doğrayın. Yağ, soğan ve tuzu yayvan bir tencereye koyun, kapağı kapatın, kısık ateşte ara sıra karıştırarak 7-8 dakika öldürün. Ispanağı yarım santimetre kalınlıkta doğrayın, soğana katın, kapağı örtüp, yumuşayıncaya kadar, yaklaşıık 10 dakika pişirin, biraz kara biber ekleyip, karıştırın, üzerinde yumurta sayısı kadar oyuk açın. Yumurtaları yıkayın, ayrı bir kaba, tek tek kırarak, oyuklara koyun, biraz daha kara biber serpin, kapağı kapatıp kısık ateşte, beyazları katılaşana değin, yaklaşık 5 dakika pişirin.

MELEMEN

Yemeğin Malzemeleri
  • 5 adet yumurta
  • 3 adet Domates
  • 3 adet sivri biber
  • Yarım çay bardağı sıvı yağ
  • Bir miktar tuz , karabiber ve kırmızıbiber .
Yemeğin Tarifi :
Önce yarım çay bardağı sıvı yağ tavaya dökülür kısık ateşte 5 dakika kadar kaldıktan sonra, sivri biberler ince ince doğranarak yağın üstüne dökülür, daha sonra domatesler rendelendikten sonra sonra biberlerin üstüne dökülür. 5 yumurta ise üstüne kırıldıktan sonra servis yapılır
_Yağmur_ - avatarı
_Yağmur_
VIP VIP Üye
28 Ağustos 2010       Mesaj #8
_Yağmur_ - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

merhaba ben 13 yaşındayım annem öldü o nedenle babamla yaşıyoruz evde yemekleri babamla birlikte yapıyoruz yada herkes kendi karnını doyuruyor Msn Happy evde benim yapabileceğim kolay yemek tarifleri verebilirmisiniz yalnız bbiraz ayrıntılı olarak çok anlamıyorum da şimdiden teşekkürler Msn Happy

Başın sağolsun Allah kalanlara ömür versin. Şimdi link verecem oradan bakıp kolay gelen tarifleri uygularsın .Kolay gelsin

Tıklayınız.=)Damak Tadı
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
"İnşallah"derse Yakaran..."İnşa" eder YARADAN.
RivaN - avatarı
RivaN
Ziyaretçi
28 Ağustos 2010       Mesaj #9
RivaN - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Başınız Sağolsun öncelikle Rab'bim yar ve yardımcınız olsun...

Yemek Tarifleri 1

Yemek Tarifleri 2

Yemek Tarifleri 3

^> Linkleri İnceleyin ...
Teamoore - avatarı
Teamoore
Ziyaretçi
28 Ağustos 2010       Mesaj #10
Teamoore - avatarı
Ziyaretçi
Küp doğranma ve gözgöz kırılma nedir? O terimleri bilmiyorum daMsn Happy