Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Hint bülbülü ve yetiştirilmesi hakkında bilgi verir misiniz?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Misafir tarafından 7 Ekim 2009 (23:50) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
62053 kez görüntülenmiş, 123 cevap yazılmış ve son mesaj 3 Temmuz 2014 (13:38) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 3.17  |  Oy Veren: 6      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 1 Eylül 2011, 21:28

#21 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
yaa arkadaşlar benim 2 tane hint bülbülüm var.ancak benimkinin yuvayı dişi kuş yaptı ve devamlı yuvada duruyor.erkekte geceleri onun yanında uyuyor.dişi kuş kabarık bi şekilde ve hareketsiz.bana mail atarsanız yumurtlaması hakkında bilgiyi sevinirim.bozkurt83_67@hotmail.com.
Rapor Et
Reklam
Eski 8 Eylül 2011, 15:07

#22 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Arkadaşlar bn im 2tane hint bülbülüm var erkek olan renkli dişisi beyaz işşallah 2 gün içinde yumurtlayacak ama bilmedigim bişey var kaç tane ve nekadar aralık la yumurtlar..
Rapor Et
Eski 24 Eylül 2011, 13:47

#23 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
benim bir çift hint bülbülüm var ben bunlara yuvalık taktım ve erkek olan yuvayı dizdi sonradan dişi içine 2 tane yumurta bıraktı bende bu duruma çok sevindim tabi ama aradan 1 yada 2 gün sonra erkek kuş yuvayı ördüğü ip ile yumurtanın üstünü kapadı ondan sonrada yuvanın içinde oturdu şimdilik uzun zamandır yumurtalardan ses seda yok ve erkek ile dişi kuş her gece yuvada uyuyorlar bu etti 2 keredir erkek kuş bu numarayı tekrarlıyor bilgili biri varsa bana yardım etsin lütfen
Rapor Et
Eski 10 Ekim 2011, 22:18

acil yardım

#24 (link)
tarkan
Ziyaretçi
tarkan - avatarı
slm bende bi erkek bi dişi iki adet hint bülbülü var 23.09.2011 tarihinde bir adet yumurta yaptı başka yumurtası olmadı kuluçkaya yattı ama şimdi yeniden çifleştiklerini gördüm ve yumurtanın üzerinede yatmıyorlar yeniden yuvayı düzenlemeye başladılar acaba yumurta boşmu veye yenidenmi yumurta yapıcak boş olan yumurtayı alsam bi sorun olurmu mürekkep balığı kemiği aldım kafese astım ama yemiyorlar yardım ederseniz sevinirim
Rapor Et
Eski 11 Ekim 2011, 14:12

#25 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
arkadaşlar slm yeni bi hint bülbülü aldım biri tam beyaz deyil cinsiyetini bilmiyorum nsıl bakacağım cvp bekliyorum ¿
Rapor Et
Eski 23 Ekim 2011, 19:59

hemen ölüyorlar

#26 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
benim hint bülbülüm iki kere farklı zamanlarda yumurtladı fakat yumurtadan çıkan kuşlar bir kaç gün içinde ölüyorlar ne yapmam gerekiyor? yumurta maması nasıl yapılıyor ? banada yardım edebilir misiniz?
Rapor Et
Eski 30 Ekim 2011, 19:23

hint bülbülü

#27 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
bnim 2 çift hint bülbülüm var 2 sindede yumurta var kaç günde çıkar acaba
Rapor Et
Eski 5 Kasım 2011, 22:59

#28 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
benimde bir cift hind bülbülüm var biri erkek biri disi.disi olan baya hareketli iken son zamanlarda sanki gözleri kör olmus gibi sag olan gözünü hic acmiyor ve barmagimi yakinlartirmama ragmen hic tepki vermiyor.
Rapor Et
Eski 10 Kasım 2011, 18:02

#29 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
arkadaşlar benim hint bülleri konusunda az çok bilgim var öncelikle bunlar hemen çifte giden kuşlardır ve bakımları kolay densede zordur 2-3 günde bir bakımları yapılmalı suları hiç eksik edilmemeli eğer eşleşmiş bir çift varsa ve yuvayı yapıp tamamen içini doldurduklarında ve üstüne dışkıladıklarında çift oluşmuştur bundan sonra dişi yemek ve su içme olayını hızlandırır bu yumurtlamanın başlamak üzere olduğuna işaret eder artık mama verilmeli mama karışımında yumurta buğday irmik havuç bir araya getirilir ve bilendıra konularak bulamaç elde edilir ve yemliklerin birine koyulu en fazla 3 saat yuvada tutulmalı ve ardından alınmalı ve atılmalıdır bekletmek zararlıdır anında mikrop üretir içindeki yumurtadan dolayı kalamar kemiği eksik edilmemeli ve kum konulmalı kum dişinin sindirimine yardımcı olacaktır. yaklaşık 5 gün sonra son evre bbaşlar yumurtlama bu sırada mama kesilmeli ve karışık yem verilmeli vitamin suyu konnulmalı ve yeşillik verilmeli ve dişi yumurtlar bu sırada ve kuluçkaya yatar 1hafta içinde yavruların çıkma zamanı gelir bu süre değişede bilir
yavrular çıkınca hemen mama hazırlanmalı ve hiç bir zaman eksik edilmemeli eğer yuvadan düşün yavru olursa diye yuvanın altına pamuk gibi yumuşak herhangi bir cisim konulur ve düşün yavruyu hemen yuvaya geri konulmalı ancak bu sırada ellere eldiven giyip eldivenleri siterilize edinki yavrunun üstüne koku inmesin kısa zamanda tüylenir ve yem yemeye başlar baba artık eşiyle yalnız kalmak ister ve yavruları didikler yavrular hemen alınır ve başka bir kafese konulur şimdi bunu yapmayanlar çok büyük hayal kırıklığına uğrarlar sonucu ölüm bile olabilir yavrular alındıktan sonra eşlerin yuvaları alınarak çifti dinlendirmelisiniz 1-2 hafta yeterli olur ancak sizin gözlemlerinizde burada önemlidir dişinin hareketlenmesin den ve erkekle oynamasıından anlarsınız ve yuvayı koyabilirsiniz ve bu süreç sürekli olarak devam eder okuduğunuz için teşekkürler umarım işinize yarayacak bilgiler yazmışımdır
Rapor Et
Eski 18 Kasım 2011, 17:49

#30 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
benim bir çift hint bülbülüm var alalı 2 gün oldu yuvanın üstüne yatıyorlar daha yuva yapmadılar ne zaman yaparlar
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hint bülbülü ve yetiştirilmesi hakkında bilgi verir misiniz? Konusuna Benzer Konular
Gönderen: misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 13
Son Mesaj: 13 Eylül 2014 15:18
Gönderen: Ziyaretçi Forum: Soru-Cevap
Cevap: 2
Son Mesaj: 3 Mayıs 2012 20:44
Gönderen: Ziyaretçi-iremm Forum: Soru-Cevap
Cevap: 5
Son Mesaj: 17 Aralık 2011 18:47
Gönderen: embesil Forum: Soru-Cevap
Cevap: 1
Son Mesaj: 26 Ekim 2011 09:29
Gönderen: RADANORE Forum: Hayvan Türleri
Cevap: 0
Son Mesaj: 31 Mart 2009 13:36
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.144 saniyede (66.62% PHP - 33.38% MySQL) 16 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 14:34
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi